Semih Pala (Semih Pala Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: biyografist   İlk Mesaj: 01-12-2017 (04:46)   Son Mesaj: 01-12-2017 (04:46)    Cevap: 0    Gösterim: 279  

  01-12-2017

  Semih Pala (Semih Pala Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

  Alt Kategori: Toplum


  Mehmet Semih Pala 1953 yılında Bursa’da doğdu. İlkokulu Süleyman Çelebi İlkokulu’nda, ortaokulu Bursa İmam Hatip Okulu’nda, liseyi ise Bursa Erkek Lisesi’nde bitirdi. Üniversiteyi İstanbul DMMA – IMMYO’da bitiren inşaat mühendisi Mehmet Semih Pala, Hürriyetçi Teknik Elemanlar Derneği (HÜR-TEK) Bursa Şube Başkanı, Adalet Partisi (AP) Gençlik Kolları Bursa İl Başkanı, Doğru Yol Partisi (DYP) Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu.

  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Koruma Derneği Başkanlığı, Büyük Değişim Partisi (BDP) Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi, Refah Partisi (RP) Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi, Fazilet Partisi (FP) Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Ak Parti Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu.

  Ak Parti Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı, Bursa Kent Konseyi Başkanı, BİNTED Ortaklar Kurulu Başkanı ve Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Genel Koordinatörü görevlerinde bulundu.

  Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve eşi Hilal Pala, 27 Eylül 2015 günü Antalya’dan tatil dönüşü Burdur’da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Pala çiftinin çarptığı aracın sürücüsünün de öldüğü kazada, 4 kişi de yaralandı.

  Kaza 27 Eylül 2015 günü öğle saatlerinde Burdur’un Bucak İlçesi’ne bağlı Elsazı Köyü yakınlarında meydana geldi. Eşi Hilal ile birlikte Antalya tatilinden dönen Bursa Kent Konseyi Başkanı ve Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Genel Koordinatörü 62 yaşındaki Semih Pala yönetimindeki otomobil, Aşur Gökçe yönetimindeki otomobille çarpıştı. İki aracın da hurdaya döndüğü kazada Hilal ve Semih Pala çiftiyle diğer aracın sürücüsü Aşur Gökçe yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan 4 kişi de hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Semih Pala ve eşinin cenazesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Semih Pala ve eşi Hilal Pala’nın cenazeleri salı günü Ulucami’de kılınacak öğle namazının ardından Emirsultan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

  Mehmet Semih Pala, evli ve 2 çocuk babasıydı.
  Eklentileriniz
  Semih Pala (Semih Pala Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları