Karın ağrısı bu olsa gerek:)   Konuyu açan: mhmt   İlk Mesaj: 02-23-2008 (01:14)   Son Mesaj: 02-23-2008 (12:51)    Cevap: 6    Gösterim: 1014  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Sharia

02-23-2008

Karın ağrısı bu olsa gerek:)

ODTÜ rektörü: Gü'ün onayı değersiz

Türban karşıtı akademisyenlerin başında gelen ODTÜ Rektörü Ural Akbulut, Abdullah Gül’ün türbanla ilgili Anayasa değişikliği teklifini onaylamasının hiçbir önemi olmadığını söyledi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün türbanla ilgili Anayasa değişikliği teklifini onaylamasının, üniversitelere türbanlı öğrenci girmesi konusunda önemli bir değişime neden olmayacağın belirtti.

Akbulut, “Değişiklikler resmi gazete yayımlansa bile, 17. madde değişikliği yapılmadan hiç kimse bizi üniversitelere türbanlı öğrencilerin alınmasına mecbur edemez” dedi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Akbulut, NTV'ye yaptığı açıklamada, anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasının kendileri açısından büyük bir değişiklik yaratmasını beklemediğini söyledi. En büyük sorunun bazı siyasilerin “Haydi çocuklar türbanla okula” diye teşvik etmesi olacağını belirten Akbulut, değişikliğin Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmadan önce bu tür durumlarla karşılaşıldığını hatırlattı.

Akbulut, “Değişiklikler resmi gazete yayımlansa bile, 17. madde değişikliği yapılmadan hiç kimse bizi üniversitelere türbanlı öğrencilerin alınmasına mecbur edemez. Çünkü ortada Anayasa Mahkemesi’nin ve Danıştay’ın geçmiş kararları var” dedi. Türbanın bağlanış şeklini de önemli bir unsur olarak görmediğini kaydeden Akbulut, türbanın kendisinin bir dinsel simge olduğunu ve Anayasa Mahkemesi kararlarına göre bunun yasak olduğunu ifade etti.

-“KİMSE ÜNİVERSİTELERİN GÖRÜŞÜNÜ SORMUYOR”-

Prof. Dr. Akbulut, 17. maddenin nasıl bir şekilde geleceğini de bilmediklerini kaydederken, “17. maddenin taslağını hazırlayanlar da, hazırlanan taslağın sağlıklı olmadığını görmüş durumdalar. 17. maddeyi çıkarıp çıkarmama konusunda tereddütler olduğun görüyoruz. Gelin beraber hazırlayalım demek çözüm değil. Dikkat ederseniz hiç kimse üniversitelere görüş soralım demiyor. Bu bizim meselemiz ama kimse bizim görüşümüz almak istemedi. Anayasa Komisyonu Başkanı da bunu birkaç kez söylemişti. Dolayısı ile Resmi Gazete’de çıksa bile Anayasal görüş hukuki bir değişiklik olmayacağı yönünde” diye konuştu. Akbulut 17. maddenin de Anayasa Mahkemesi’ne gelmesi halinde reddedilmesini beklediklerini söyledi.

ANKA
    ........

selametle..

Karın ağrısı bu olsa gerek:) Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-23-2008, 01:16

burdan akp ve mhp'yi kınıyorum..

sayın, muhteşem, özgürlükçü!, harikulade ODTU rektörümüz "karabasan" beyefendinin görüşlerini sormadan, başörtüsü ile ilgili kanunu meclisten geçirdikleri için..

selametle..
    mhmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) mhmt

Permalink - Mesaj no 2  02-23-2008, 12:01

mhmt´isimli üyeden Alıntı
    burdan akp ve mhp'yi kınıyorum..

sayın, muhteşem, özgürlükçü!, harikulade ODTU rektörümüz "karabasan" beyefendinin görüşlerini sormadan, başörtüsü ile ilgili kanunu meclisten geçirdikleri için..

selametle..

mhpyi bilmem ama AKP Yİ KİMSELER Kınayamaz medyada yazılıp çizilen konuşulan hiç birşeyi kale almayın bence
    Sharia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Sharia Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 3  02-23-2008, 12:09

ben normalde akp yi kınarım da, her neyse bu konuda kinaye var..
    kınadığım aslında "akbulut" soyadlı "karabasan" beyefendidir..

selametle..

Permalink - Mesaj no 4  02-23-2008, 12:29

mhmt´isimli üyeden Alıntı
    ben normalde akp yi kınarım da, her neyse bu konuda kinaye var..
    kınadığım aslında "akbulut" soyadlı "karabasan" beyefendidir..

selametle..

şimdide (akbulut)'u kınıyorum demişsin başta akp yi kınıyorum demşsin bir sepette 100 elma varsa 1 tanesi hadi 2 tanesi bozuk diye bu sepetteki elmalar çürük ben bunları atıcam diyemessin alırsın çürükleri atarsın ama koskocaman sepeti atman yanlış olur yazını düzelt o zamn

Permalink - Mesaj no 5  02-23-2008, 12:46

siz haberi okudunuz mu?
    rektör beyefendi demiş ki:

Alıntı:
    Dikkat ederseniz hiç kimse üniversitelere görüş soralım demiyor. Bu bizim meselemiz ama kimse bizim görüşümüz almak istemedi.

bende dedim ki, akp ve mhp çok ayıp etmiş, burdan onları kınıyorum, neden sormadınız böyle değerli bi rektöre, tabi kastım sormamaları daha doğrudur demek..

yani, söylemek istediğini aslında tersinden söyleyerek ifade etmektir bunun adı.. KİNAYE..
    her neyse, olay budur.. normalde kınadığım rektördür..

ve akp yi kınama meselesine gelince normalde beğenmediğim icraatları olunca kınarım..ama bu yazıda akp yi kınamıyorum..
    olay budur..

inşaAllah anlatabilmişimdir..

Permalink - Mesaj no 6  02-23-2008, 12:51

kardeş ifade özgürlüğü var sen de yanlış ifade etmişsin demk neyse anladım saol
    mhmt bunu beğendi.