Giordano Bruno

Alemlerin Rabbi olan Allaha hamDü senalar olsun... Salat ve selam,Resulallaha ve onun âline ashabına... * bir kesim vardır,ahseni takvim iken,nihai esfele safilin... hafazanallah bir kesimde vardır,ırcii ila Rabbiki razıyeten ... ...

1. Alt 01-02-2009, 21:02 #11
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Alemlerin Rabbi olan Allaha hamDü senalar olsun...
    Salat ve selam,Resulallaha ve onun âline ashabına...
    *

bir kesim vardır,ahseni takvim iken,nihai
    esfele safilin...
    hafazanallah
    bir kesimde vardır,ırcii ila Rabbiki razıyeten ...
    inşallah..
    *
    bu dünya da dinimi yaşar iken karşılaştığım sorun başörtüsü ve ilim...
    Artık hangi dini has kılan bunu bana yaparki???

Dini Allah'a Has kılmak..Kuran ile nurlanalım inşAllah...

"Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin. (2/128)

Bunu İbrahim de kendi oğullarına vasiyet etti, Yakub da: Oğullarım! Allah sizin için bu dini (İslâm'ı) seçti. O halde sadece müslümanlar olarak ölünüz (dedi). (2/132)

Ancak tevbe edip hallerini düzeltenler, Allah'a sımsıkı sarılıp dinlerini (ibadetlerini) yalnız onun için yapanlar başkadır. İşte bunlar (gerçekte) müminlerle beraberdirler ve Allah müminlere yakında büyük mükâfat verecektir. (4/146)

De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir. (6/162)

De ki: Rabbim adaleti emretti. Her secde ettiğinizde yüzlerinizi O'na çevirin ve dini yalnız Allah'a has kılarak O'na yalvarın. İlkin sizi yarattığı gibi (yine O'na) döneceksiniz. (7/29)

Sizi karada ve denizde gezdiren O'dur. Hatta siz gemilerde bulunduğunuz, o gemiler de içindekileri tatlı bir rüzgârla alıp götürdükleri ve (yolcular) bu yüzden neşelendikleri zaman, o gemiye şiddetli bir fırtına gelip çatar, her yerden onlara dalgalar hücum eder ve onlar çepeçevre kuşatıldıklarını anlarlar da dini yalnız Allah'a halis kılarak: "Andolsun eğer bizi bundan kurtarırsan mutlaka şükredenlerden olacağız" diye Allah'a yalvarırlar. (10/22)

Gemiye bindikleri zaman, dini yalnız O'na has kılarak (ihlâsla) Allah'a yalvarırlar. Fakat onları sâlimen karaya çıkarınca, bir bakarsın ki, (Allah'a) ortak koşmaktadırlar. (29/65)

Resûlüm!) Sen yüzünü hanîf olarak dine, Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir. Allah'ın yaratışında değişme yoktur. İşte dosdoğru din budur; fakat insanların çoğu bilmezler. (30/30)

Allah katından, dönüşü olmayan bir gün (kıyamet günü) gelmeden önce yönünü o gerçek dine çevir! O gün (insanlar) bölük bölük ayrılacaklardır. (30/43)

Dağlar gibi dalgalar onları kuşattığı zaman, dini tamamen Allah'a has kılarak (ihlâsla) O'na yalvarırlar. Allah onları karaya çıkararak kurtardığı vakit içlerinden bir kısmı orta yolu tutar.
    Zaten bizim âyetlerimizi, ancak nankör hâinler bilerek inkâr eder. (31/32)

(Resûlüm!) Şüphesiz ki Kitab'ı sana hak olarak indirdik. O halde sen de dini Allah'a has kılarak (ihlâs ile) kulluk et. (39/2)

(Resûlüm!) Şüphesiz ki Kitab'ı sana hak olarak indirdik. O halde sen de dini Allah'a has kılarak (ihlâs ile) kulluk et. (39/2)

Dikkat et, hâlis din yalnız Allah'ındır. O'nu bırakıp kendilerine bir takım dostlar edinenler: Onlara, bizi sadece Allah'a yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz, derler. Doğrusu Allah, ayrılığa düştükleri şeylerde aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve inkârcı kimseyi doğru yola iletmez. (39/3)

De ki: Bana, dini Allah'a hâlis kılarak O'na kulluk etmem emrolundu. (39/11)

De ki: Ben dinimde ihlâs ile ancak Allah'a ibadet ederim. (39/14)

Haydi, kâfirlerin hoşuna gitmese de Allah'a, Allah için dindar ve ihlâslı olarak dua edin! (40/14)

O daima diridir; O'ndan başka hiçbir tanrı yoktur. O halde dinde ihlâslı ve samimi kişiler olarak O'na dua edin. Her türlü övgü âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. (40/65)

Konu Henna tarafından (01-02-2009 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.
    el_feta ve emirahmedyasin bunu beğendiler.
  2. Alt 01-02-2009, 21:17 #12
    altun Mesajlar: 885
    benim anlayamadığım mustafa kemalle Allah(cc)ın(haşa)bir tutulması
    evet atatürk geçmişte din adına olumsuz şeyler yapmıştır bunu allah katında ödeyecektir ama bu vatan adınada çok şey yaptı bunları göz ardı edemeyiz
    ben elhamdülillah müslümanım ama atatürke çok şey borçluyum

3. Alt 01-02-2009, 21:21 #13
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    hamdimde borcumda Allah'a...

4. Alt 01-02-2009, 22:19 #14
    mustafamehmet Mesajlar: 69
    el_feta´isimli üyeden Alıntı

Dinde seçim anlamında zorlama yoktur....Kemalizm dinine mensup olabilirsiniz..Emin olun hiçbir diyecek sözüm olmaz...Ama müslümansanız bilin ki kemalist olamazsınız...Çatışırlar çünkü...
    ???

selam ve dua ile...

el-feta terbiyesizlik etme o nebicim laf kemalizim dinine mensup olmakla sucluyosun.... kemlizim diye bir din yoktur. ama sen olmasını okadar cok istiyosun hergün mustafa kemali sitede bak burda ona allah demişler, burda peygamber demişler, diye kötülemek için yer arıyosun. bu konuda size hakkımı helal etmiyorum.

evet atatürk yobazların ekmeğine tas koymustur, halkı dilediklerince sömürmelerine engel olmustur. islamiyeti hurafelerden kurtarmıstır.

benim müslümanlığımı sadece allah değerlendirir.

zamanında da bazı kendini dini lider olarak gören hocalar, işlerine gelmeyen istediklerini yapmayan insanları dinsiz ilan edip linç ettirmiş eya halkın ona karşı tepkili olmasını sağlamıstır. bunun aynısı avrupada ortacağda da yasanıyodu. engizisyon mahkemeleri istedği afroz ediyolardı, istedğini cok ağır bi şekilde cezalandırıyolardı.

sizingibi düşünenler en fazla israilin hoşuna gidiyor. sizin gibilerin daha cok olması için maddi olarakda destekliyolar.

bin ladin , uyusturucu kaçakcısı taliban kimin cin calısıyolar. amerika bunlarımı bulamıyo afganistanda,, güldürmeyin beni bu insanların arrdın bir sürü eğtimsiz kolayca yönlendirbilen insan var. yıllarca ingiltere fransa ve bir cok ülke müslüman ülkeleri sömürdüler. yönetimleri onların elindeydi. peki neden kendi ülkerindeki gibi bi yönetim getirmediler. ben söyliyim cünkü kendi ülkerindeki gibi olursa kolayca gidip bu ülkeleri sömüremezsin, istediğini yaptıramazsın.

internette görüdüm bi kısa bir film el-feta buna özellikle sen bak böyle taklit yapsam tam mülüsman olurdum senin gözünde değilmi????

not: burda adamın ağlamsı değil, kamerayı görünce yalandan ağlaması...

Konu mustafamehmet tarafından (01-02-2009 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.
  5. Alt 01-02-2009, 22:23 #15
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Mustafa Kemal'e ne borçluyuz?
    Hitler'in zulmünden bizi Lenin koruyorsa biz Lenin'e borçlu olmuş olur muyuz?
    Mustafa Kemal'in ilahlığı Haşa! sümme haşa! şöyle dursun,müslümanlar adına onlara son darbeyi de vuran laik devrimin önderidir...
    İslam kaygısı yoktur msutafa Kemal'in..İttihad ve terakki kafasındadır...Batı hayranıdır o da...yaptığı devrimler de bunun göstergesidir...
    İngilizler zaten istanbul'a demir atmıştı...Neden çıktılar sanıyorsunuz tekrar..Lozan'da bunun pazarlığıdır....Tüm davanızdan vazgeçin bize benzeyin biz de sizi serbest bırakalım..Bu batının taktiğidir...Gücü yeterse kendi adam koyar bakar olmazsa,kendi yanlısı içerden birini koyar..
    mustafa Kemal de bu rolü üstlenmiştir...

Bu ülkeyi kurtaran !. meclis'i de dağıtmıştır....

selam ve dua ile...

6. Alt 01-02-2009, 22:23 #16
    altun´isimli üyeden Alıntı
    benim anlayamadığım mustafa kemalle Allah(cc)ın(haşa)bir tutulması
    evet atatürk geçmişte din adına olumsuz şeyler yapmıştır bunu allah katında ödeyecektir ama bu vatan adınada çok şey yaptı bunları göz ardı edemeyiz
    ben elhamdülillah müslümanım ama atatürke çok şey borçluyum

kimsenin allah la bir tutuğu yok. bunları insanları ona karşı tutumak icin yapıyolar.

7. Alt 01-02-2009, 22:29 #17
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Alıntı:
    Tüm davanızdan vazgeçin bize benzeyin biz de sizi serbest bırakalım..

Lozan antlasmasinda böyle bir secenek mi varmis?

Hatirlatmak adina buraya koyuldugunda benim icin yararli olacaktir.

8. Alt 01-02-2009, 22:29 #18
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    Mustafa Kemal'e ne borçluyuz?
    Hitler'in zulmünden bizi Lenin koruyorsa biz Lenin'e borçlu olmuş olur muyuz?
    Mustafa Kemal'in ilahlığı Haşa! sümme haşa! şöyle dursun,müslümanlar adına onlara son darbeyi de vuran laik devrimin önderidir...
    İslam kaygısı yoktur msutafa Kemal'in..İttihad ve terakki kafasındadır...Batı hayranıdır o da...yaptığı devrimler de bunun göstergesidir...
    İngilizler zaten istanbul'a demir atmıştı...Neden çıktılar sanıyorsunuz tekrar..Lozan'da bunun pazarlığıdır....Tüm davanızdan vazgeçin bize benzeyin biz de sizi serbest bırakalım..Bu batının taktiğidir...Gücü yeterse kendi adam koyar bakar olmazsa,kendi yanlısı içerden birini koyar..
    mustafa Kemal de bu rolü üstlenmiştir...

Bu ülkeyi kurtaran !. meclis'i de dağıtmıştır....

selam ve dua ile...

tabi el-feta tabi igiliz mandaısnı atatürk kabul eidyodu demi.

ingilizler asla kendilerine bezetmek istememişilerdir. iranın bu rejimi destekleyenler bizzat ingilizlerdir. devirim ingiliz desteğiyle olmuştur.

9. Alt 01-02-2009, 22:32 #19
    Bir insan kemalizm dinine tabi olmakla suçlanmaz..Bu ona allah tarafından verilmiş bir haktır...

Din ,değil demişsiniz..Neye göre?
    Din,nedir? başlıklı konuda Din'in KURANİ tanımını yazmıştım..Kuran din derken siz ne diyorsunuz?

Taliban'a gelince...TAliban'ı da bildiğinizi zannetmiyorum...Oradaki müslümanları da...Ne abdullah azzam ları bilirsiniz..Dilerseniz TAliban'ın zamanında kaçırdığı ingiliz gazateci RİDLEY'den dinleyin TALİBAN'ı...

İsrail benim gib müslümanı niye sevsin..Sevse idi HAMAS ile uğraşmazdı bu kadar...

Sizi ısrarla KURAN sofrasına davet ediyorum...Buyrun islam diyorsak vahiy konuşsun...

Yakın tarih konuşacaksak gelin en baştan ben üşenmeden yazayım kaynaklarımı..yakın tarih'i de masaya yatıralım..Benim bu sitede esas yazma sebebim yakın tarih zaten...Özellikle araştırıyorum..Buyrun YAKIN TARİH VE MUSTAFA KEMAL diye bir başlık açalım,ben diğer ayrı olarak yazdığım şeyleri bu konuya taşıyayım...Aynı zamanda islam dininin siyasi boyutunu da ortaya koyalım..sonuca varalım????

Hatta taliban'ı dilerseniz...Bin laden'i...Ben bu insanları çok iyi tanıyorum efendim...

Ama karalamayla ve tanımlamayla bir yere varılmaz..

selam ve dua ile..

10. Alt 01-02-2009, 22:35 #20
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Lozan antlasmasinda böyle bir secenek mi varmis?

Hatirlatmak adina buraya koyuldugunda benim icin yararli olacaktir.

bu anlaşmanın sonucudur...

Anlaşmanın imzalanma tarihine bakın...

Önce biz kağıda imzamızı atıyoruz,onlar ise bilmem kaç ay sonra imzalarını atıyorlar...Ve tam da orada onların gözüne girmek için yapıyoruz yapacaklarımızı...Onlar da onaylayıp sonra imzalıyorlar...

Lozan ekibin dr rıza nur da vardır...Hatırlarını mutlaka okuyun...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.