A1 almanca sinavina girenlerden bilgiler ve örnekler

Degerli kardeslerim! sizlerin bildigi gibi türkiyeden yurtdisina gelen kardeslerimiz icin uygulanan A1 aile birlesim sinavi herkesi baya bir ilgilendirmekde. Bu nedenle sinava giren arkadaslardan rica ediyorum, lütfen bilgilerinizi ve deneyimlerinizi ...

1. Alt 12-02-2010, 13:07 #1
    Ziyaretci
    Misafir: zehra Mesajlar: n/a
    Degerli kardeslerim!

sizlerin bildigi gibi türkiyeden yurtdisina gelen kardeslerimiz icin uygulanan A1 aile birlesim sinavi herkesi baya bir ilgilendirmekde. Bu nedenle sinava giren arkadaslardan rica ediyorum, lütfen bilgilerinizi ve deneyimlerinizi burada bizimle paylasin. Sinava girecek kisiler icin biraz ön bilgi olsun.

Simdiden katilimlariniz icin tesekkür ederim. Sinavda herkese basarilar dilerim.

NOT: bu sayfalarida tavsiye ederim:

Goethe

Goethe1

hueber

yabanGülü

Konu yabanGülü tarafından (03-08-2011 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.
  2. Alt 12-09-2010, 15:33 #2
    Ziyaretci
    haRbi kız Mesajlar: n/a
    yabangülü bana yardımcı olurmusun aşırı heyecan yapıyorum ama elimde deil yapmak istemediğim halde oluyo ne yapmam gerekiyo bu sınavı kazanmak çok istiorum kendimede güveniyorum ama bu heyecanım beni çok korkutuyor:S

3. Alt 12-09-2010, 20:45 #3
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    # Gevşetici ve rahatlatıcı etkiye sahip bazı bitkisel çaylar alınabilir.
    # Çay, kahve, kola, asitli içecekler ve çikolata aşırı tüketilmemeli.
    # Sınavdan önceki günler 10-11 civarında yatakta olmak kesintisiz bir uyku için çok önemlidir. Sabah erken kalkmak ve kahvaltı da ihmal edilmemeli.
    # Sarı Kantaron çayı : heyecani yatistirir
    #tabiki bol bol dua et heyecanin yatissin diye. hatta öyle bir duada vardi galiba ama simdi ismini bilmiyorum.

basarilar diliyorum.

4. Alt 12-09-2010, 21:20 #4
    Ziyaretci
    tşk ederm yardımların içn inşallh sınawı kazanırsam girecek arkadaşlra yardımcı olurum.ne tür seyler çıktığı söylerim ki herkez kzanır inşallh...

5. Alt 12-20-2010, 17:12 #5
    Ziyaretci
    arkadaşlar bugün sınava girdim ve çok güzel geçti öyle herkezin korkuttuğu gibi deilmiş benm ilk girişim dii...ama çok iyiydii korkmayın sakın sınav sonucum gelince sizee bildirirm bana sınv hakkında danışmk isteyen arkadaslra yardımcı olurumm sewe sevee..

Konu yabanGülü tarafından (12-20-2010 Saat 21:15 ) değiştirilmiştir.
  6. Alt 12-20-2010, 21:15 #6
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    haRbi kız´isimli üyeden Alıntı
    arkadaşlar bugün sınava girdim ve çok güzel geçti öyle herkezin korkuttuğu gibi deilmiş benm ilk girişim dii...ama çok iyiydii korkmayın sakın sınav sonucum gelince sizee bildirirm bana sınv hakkında danışmk isteyen arkadaslra yardımcı olurumm sewe sevee..

harbi kiz lütfen türkce yazilarina biraz dikkat et. w leri kullanma.

bu arada insallah umdugun gibi cikar sinavin sonucu. kisaca neler geldiginden bahsedersen sevinirim.

7. Alt 12-21-2010, 20:13 #7
    Ziyaretci
    tamam dikkat ederim.Ama anlaşılıyo sanırım w de yazsam alışkınlık oldu almanca yazmaktan dolayı neyse bu arada ilk baş dinleme yapılıyo ve özellikle cevap sonda veriliyor.Dinlerken çok dikkat edilmesi gerekiyor.Mektup konusu arkadaşına yazıyosun 1.Ne zaman varıyorsunz 2.Hangi otelde kalıyorsunz 3.Kaç kişisiniz böyle geldi konuşma kısmı kolaydı kursta öğrendiğim şeylerdi zorluk çekmedm.Girecek arkadaşlar korkmasın sadece düzenli çalışsınlar.Kağıtta çıkan şeyler tema arbeiten konu samstag dı.Digerinde fligen çıktı.Ricalılarda bir fincan kahve ve anahtar çıktı.Görevlilerde gayet iyi insanlar hiç öyle korkulacak birşey yok yani yardımcı olduysam ne mutlu bana sınav sonucumu gelince paylaşmak istiyorum inşallah geçmişimdir.Allahım girecek arakadşların yardımcısı olsun.Hayırlı akşamlar...

8. Alt 12-23-2010, 16:04 #8
    Ziyaretci
    sınav sonucum geldi bu gün 80 almışım çok şükür bittii cilemmm ilk seferdde verdim kurtuldum ALLAHM girecek arkadaşlarada gecmeyi nasipp etsinn hiç korkmayın sınav çok kolay arkadaşlarrr…

9. Alt 12-27-2010, 20:13 #9
    kulturtercume Mesajlar: 22
    MERHABA ARKADAŞLAR, SIKI DURUN!

A1 Sınavı üzerine yazılmış kendi kendinize bile çalışabileceğiniz muhteşem bir kitap tavsiye edeceğim size. Kitabın adı şöyle:

Start Deutsch 1
    ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA SINAVI
    HAZIRLIK KİTABI
    Yazarı: SEDAT ÜNVER
    ISBN Numarası: 9789944137409

Muhteşem bir kitap. Ankara'da dost kitabevinde mevcut.
    Yazarından da temin edebilirsiniz: Tel: +90 312 417 69 75

Kitabın bir özelliği de, türkçe anlatımlı olması. Bu sınava yönelik başka Türkçe Anlatımlı Kitap YOK!

Saygılarımla

Konu kulturtercume tarafından (12-27-2010 Saat 20:24 ) değiştirilmiştir.
    yabanGülü bunu beğendi.
  10. Alt 02-13-2011, 03:43 #10
    Ziyaretci
    DJ KEMAL Mesajlar: n/a
    şu sınavın sorularını yazsanız cok makbule gecer ankara 13.02.2011