1. Alt 01-13-2008, 19:21 #1
    N u M a N Mesajlar: 492
    1883-1923 yılları arası yaşamış asker. Topal Osman Ağa olarak da anılır. Balkan Savaşı’nda gönüllü olarak savaştı ve sakatlandı. I. Dünya Savaşı’nda topladığı gönüllülerle Kafkas Cephesi’nde savaşa katıldı. Erzurum Kongresi’ni izleyen dönemde Mustafa Kemal’i desteklemek amacıyla Giresun’da büyük bir silahlı güç oluşturdu ve bütün bölgeyi denetimi altına aldı. 47. Alay ile Sakarya Savaşı’na katıldı.

27 Mart 1923’te, Çankaya Muhafız Komutanı iken, Mustafa Kemal’e muhalifliğiyle tanınan Trabzon milletvekili Ali Şükrü Bey’i öldürdü. Millet Meclisi’nde büyük tepkilere yol açan olay üzerine evinde yakalandı, ancak giriştiği silahlı çatışma sonucunda ölü olarak ele geçti. Bazı kaynaklara göre Topal Osman Ağa, Ocak 1921’de Mustafa Suphi ve 13 arkadaşının öldürülmesi olayına da karışmıştır.

2. Alt 05-07-2008, 21:15 #2
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Mustafa Kemal denen xxxxxxxx tetikçisidir,vesselam...

Konu alptraum tarafından (05-07-2008 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: forum kurallarina aykiri
  3. Alt 05-07-2008, 21:55 #3
    Metin mete Mesajlar: 547
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    Mustafa Kemal denen firavunun tetikçisidir,vesselam...

Iki nedenle yazinizi kiniyorum?

1-Siteyi sorumluluk altina aliyorsunuz.
    2-Sizin sevmediginizi seven arkadaslarimiz mevcut bu forumda.

O nedenle kelimeleri kullanirken biraz dikkat etmenizde yarar vardir.

Not;Ben Kemalist degilim...

4. Alt 05-07-2008, 23:37 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    Mustafa Kemal denen xxxxxxxx tetikçisidir,vesselam...

Bakin el feta kardesim ip nize baktigimda türkiyede yasayan bir insansiniz bugun hangi kurulusda Atatürk firavundur dediniz,hangi dilekcenizi mühürlü yolladiniz v.s.

Yapamadiklarinizi burada yapmaya calisarak yine kendinizi kücük düsürmeyin,ilk yazdiginiz mesajdada forum kurallarina ykiri demistim ama siz hala devam ediyorsunuz.Emin olun herhangi bir savcilik veya kurulus yazdiklarinizi suc sayarak ve bunu ispat ederek adli yola basvurulsa ve bizden ip numaralariniz istense direk vermek zorunda oldugumuzu hatirlatirim basinizin agrimamasi icin size nasihatten öte gercekleri söylüyorum

N u M a N, Metin mete ve mhmt bunu beğendiler.
  5. Alt 05-13-2008, 22:49 #5
    Herkes yüreğinin yettiği kadar doğruyu söyleyebiliyor,şuan doğruyu her yerde söyleyemiyo olmam,aczimin ve aczimizin göstergesinden ibarettir,kardeş
    doğru söylemiş,ben daha islami bir site sanmıştım ilk etapta ,ama dediği gibi sevmeyenler olabilir,doğru söylüyorsunuz...lakin bu uyarıyı,varlığından sözettiğiniz insanlardan beklerdim,müslümanların beni uyarması beni üzüyo aslında...neyse...
    siteyi sorumluluk altına almaya gelince...orasına bişey diyemiyeceğim,acizane okuyabilirseniz,Mehmed Göktaş ın/gençlerle tevhid dersleri kitabında Kariyer Putu adlı bir makale vardı,imkanım olsa da paylaşabilsem onu sizlerle,imkanınız varsa okuyun inşallah...

6. Alt 05-13-2008, 22:58 #6
    Bakin elestiri yapmayin demiyorum ama SINIR var degilmi ,Bahsettiginiz özgürlük sanirim baskalarininda özgürlügünü kisitlamamali hatta ve hatta küfür ile savunulmamali

Varmi bir söyleyeceginiz söyleyin bu böyleydi diyin ama küfür etmeyin

Bakin islamda ölmüs bir kisiye tekfir edebilirsiniz iznimi var

islamda itaat var seni islamdan cikarmadigi müddetce itaatsizlik etme diyor degilmi o zaman hiyanetlik etmeyelim en azindan

7. Alt 05-13-2008, 23:10 #7
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    kardeşim sen bi blog site aç orda yaz bizde okuyalım..
    ama bu halde sorumluluk altına sokuyorsun alptraumu..
    Birde siz, her gittiğini kurumda bunu söyleyemiyorsunuz madem, e o zaman burda söylemek mi erdem. burda söyleyince mi Ebu cehillerin kim olduğu belli oluyor.
    üstad seni anlamayan yoktur burda. ama sen bi türlü alptraumu anlamadın.

selametle..

8. Alt 05-13-2008, 23:18 #8
    esselamu aleylküm...
    bir insanı tekfire cevabım tebbet süresidir,geçelim...
    yaptığımın erdem olup olmayışı ayrı bir husus,sadece hakkı savunanlar güçsüz hepsi bu...Allah resulü nün islamı gizli yaymasının anlamı nedir,güçsüzseniz böyle oluyor ne yazık ki...
    Alpatrum u,anlayamama hususuna gelince,ne yalan söyleyeyim haklı olabileceğiniz gibi,bu korkunun /tedirginliğin sebebini anlamış değilim...bugün gazetelerde bu tarz eleştriler çokça var,hele internet siteleri dolu...neye çekiniyosunuz ki bu kadar,anlayamıyorum...
    yanlış anlamayın ama bu kadar kasılmanızı anlamsız buluyorum...son yüzyılımızı karartan bir adamdan,üzerinden 1 asır geçmişken,bir internet sitesinin,bir köşesinde ne olduğunu yazacak kadar ilerleyememişsek,vay benim dertli başım...
    ne diyem,haklısınız...
    selam ve dua ile..

9. Alt 05-13-2008, 23:31 #9
    Bana gösterirmisniz hangi makalede hangi köse yazisinda firavundur gibi bir imare var

Bende diyorum ki varsa öyle bir gazete ya da kurulus lütfen bana da bildirirmisiniz bizlerde yabancisiyiz ve bilmek isteriz

10. Alt 05-13-2008, 23:41 #10
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    kardeş ne diye tedirgin olayım.
    tedirgin olsaydım fişlenirim korkusuyla hiç bi eyleme katılmazdım.

demek isediğimi böyle anlamana şaşırmadım.
    ..............sildim bu kısmı...........olaylara. hayırlısı ne diyelim..

selametle..

Konu mhmt tarafından (05-13-2008 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.