Vestel akıllı telefon üretecek   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-20-2013 (16:42)   Son Mesaj: 03-20-2013 (16:42)    Cevap: 0    Gösterim: 667  

  03-20-2013

  Vestel akıllı telefon üretecek

  Vestel akıllı telefon üretecek
  Vestel akıllı telefon üretecek

  Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Vestel'in çalışan ilk akıllı telefon örneklerinin birkaç ay içerisinde tanıtılacağını, en geç yıl sonuna da üretimin başlayacağını bildirdi.

  Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Vestel'in çalışan ilk akıllı telefon örneklerinin birkaç ay içerisinde tanıtılacağını, en geç yıl sonuna da üretimin başlayacağını bildirdi. Vestel City'nin Mega Fabrikalar belgeselinin tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, Vestel'in, National Geographic Channel'in dünyaca ünlü markalara yer verdiği Mega Fabrikalar belgesel serisine giren dünyanın ilk elektronik ve beyaz eşya firması, Türkiye'nin ise ilk markası olduğunu söyledi.

  Türkiye'den bir markanın seriye girmesinin hayal edilmesi zor bir gelişme olduğunu dile getiren Erdoğan, ülkenin tanıtımı açısından Türkiye'den böyle bir firmanın çıkmasının çok heyecan verici olduğunu ifade etti.

  Erdoğan, ''Türkiye, Orta Doğunun, Asya'nın, Avrupa'nın üretim üssü olsun söylemlerinin döndüğü bir yerde çok somut bir gerçek var. Vestel, Mega Fabrikalar'a konu oluyor ve önce Türkiye'de sonra ise tüm dünyada izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Bunu çok önemsiyoruz. Hem Türkiye'nin tanıtımında hemde Türkiye'nin gerçekte dünya kalitesinde üretim yapabileceğini, dünya skalasında mega fabrika olabileceği kanıtladığı için de gururluyuz'' diye konuştu.

  Vestel City'nin üretim hacmi ve Vestel'in finansal performansına da değinen Erdoğan, şu bilgileri verdi:

  ''Bu elektronik şehir bir günde 76 bin ürün, yılda 15 milyon elektronik ve 7 milyon beyaz eşya üretme kapasitesine sahip. Vestel City'de ürettiğimiz ürünlerin yüzde 88'ini 140 ülkeye ihraç ediyoruz. Dünya çapında 500'ün üzerinde markaya her yıl 4 binden fazla televizyon çeşidi üretiyoruz. LCD TV'de Avrupa pazarında yüzde 21 payla ikinci sıradayız. Türkiye'nin toplam TV ihracatının yüzde 88'ini tek başımıza gerçekleştiriyoruz. Bir lokasyonda 1 milyon metrekare kapalı alanı konuşuyoruz. 2012'de elde ettiğimiz 2,9* milyar dolar ihracatla son 15 yıldır dayanıklı tüketimde Türkiye'nin ihracat şampiyonluğunu elde tutuyoruz. Bu sene de 3,1 milyar dolarlık ihracat hedefliyoruz.''

  -Akıllı telefon üretimi-

  Akıllı telefon üretiminin kendilerinin çok yoğun olarak üzerinde çalıştıkları bir konu olduğunu belirten Erdoğan, ''İlk olarak Fatih projesi kapsamında akıllı tahtayı teslim ettik. Sonrasında ihalesini kazanarak 49 bin adet tableti teslim ettik. Buradaki teknolojilere bakıldığında dijital teknolojilerin ortak paydası sizi doğal olarak akıllı telefonlara götürüyor'' ifadesini kullandı.

  Akıllı telefonların prototiplerinin hazırlandığını aktaran Erdoğan, ''Birkaç ay içerisinde Vestel ilk çalışan akıllı telefon örneklerini tanıtacak. Sanırım en geç bu yıl sonuna doğru üretime başlarız'' dedi.

  Fox International Channels Güneydoğu Avrupa ve Avrasya Başkan Yardımcısı Adam Theiler ise Türkiye'de Mega Fabrika belgeseli çekme fikrinin kendilerini çok heyecanladırdığını belirterek, o noktada daha önce Avrupa'da yapılan çalışmalara baktıklarını ve aynı kalitenin Türkiye'de de elde edilmesine yönelik hedef koyduklarını söyledi.

  Her zaman anlatılabilecek hikayelere odaklandıklarını vurgulayan Theiler, ''Vestel City'nin her bir detayını gördük ve böylece National Georaphic için dünya çapında istediğimiz kaliteyi yakalayarak belgeseli çekmiş olduk. Vestel City'de tek bir yer de çalışmak için toplanan 14 bin insandan bahsediyoruz. Ayrıca bu Avrupa için tek bir örnek ve burada anlatılacak bir öykü var. Bu yüzden Vestel'i seçtik. Burada insanların nasıl bir hayat geçirdiği göstermek istedik'' şeklinde konuştu.

  Kaynak: AA

  Vestel akıllı telefon üretecek Yorumları