Jailbreak'in 4 yan etkisi!   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-07-2011 (16:00)   Son Mesaj: 05-07-2011 (16:00)    Cevap: 0    Gösterim: 548  

  05-07-2011

  Jailbreak'in 4 yan etkisi!

  Jailbreak'in 4 yan etkisi!
  Jailbreak'in 4 yan etkisi!  iPhone'unuzu kırmamak için 4 neden!

  iPhone'u kırarak yeni özelliklere kavuşabilirsiniz ama bu 4 yan etki hiç aklınıza geliyor mu?


  iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları, cihazlarında birçok yeni fırsat sunması nedeniyle onları 'jailbreak'liyorlar'. Jailbreak sayesinde birçok yeni seçeğene ve özgürlüğe sahip olmak mümkün ancak iPhone'unuzu kırmak; uğraşmak istemeyeceğiniz birçok soruna da yol açabiliyor. İşte iPhone'unuzu kırmanıza engel olabilecek 4 neden:Kararlılık ve güvenliğe paydos: iPhone'unuzu kırmak işlevselliği artırmak konusunda size birçok seçenek sunuyor olsa da bazı şeylerin işlemesini bozabilir. Eklentiler kilitlenmeye daha meyilli hale gelebilir ve sorunun nedenini kendiniz bulmak zorunda olabilirsiniz. Sorunları çözmeye yönelik araçlar var, ancak bunlarla uğraşmak istemeyebilirsiniz. Her şeyin tam anlamıyla çalışmasını istiyorsanız jailbreak'lemek size göre olmayabilir.

  Bazı güvenlik uzmanları, jailbreak'in sunduğu yeni olasılıkların yeni güvenlik açıkları anlamına da geldiğini savunuyorlar. Bunları da engelleyecek yollar mevcut ancak bütün mesele uğraşmak isteyip istemediğiniz.

  iOS güncellemeleri eskisi kadar hızlı ve kolay olmaz: Jailbreak'li bir cihazı güncellediğinizde Jailbreak'i kaybederseniz ve onu tekrar uygulamanız, kırılmış uygulamaları tekrar yüklemeniz gerekir. Bu işlemi kolaylaştıran araçlar olsa da gerçek bir işletim sistemi güncellemesi kadar rahat olmayacaktır.Sık sık geri yükleyeceksiniz: Jailbreak'lemek oldukça kolay bir işlem olsa da zaman zaman işe yaramayabiliyor. Bu durumda aynı işlemi tekrar tekrar denemek zorunda kalıyorsunuz, bazen de tam geri yükleme yapmanız gerekiyor. iOS'u geri yüklemek çok fazla zaman almasa da tüm müziklerinizi, fotoğraflarınızı vs. geri yüklemek çok hızlı bir işlem değil.

  İyi jailbreak uygulamaları pahalı: iTunes App Store'daki uygulamalara para ödemeyi sevmiyorsanız, bunu Cydia Store'da yapmaktan nefret edebilirsiniz. En iyi uygulamalar genellikle ücretli ve ortalama olarak iTunes'dakinden pahalı.  Jailbreak'in 4 yan etkisi! Yorumları