Atlama kulelerinde ilkler yaşandı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-20-2010 (20:11)   Son Mesaj: 12-20-2010 (20:11)    Cevap: 0    Gösterim: 414  

  12-20-2010

  Atlama kulelerinde ilkler yaşandı

  Atlama kulelerinde ilkler yaşandı
  FIS Continantel Cup Atlama Yarışları, ilklere sahne oldu. Kuleden resmi olarak atlayan ilk kayakçı Faik Yüksel oldu, kulelerde ilk kaza yapan Samet Karta olurken, Muhammet İrfan Çintimar, kulelerden resmi olarak atlayan en küçük sporcu olarak tarihe geçti.

  Türkiye Kayak Federasyonu tarafından, Erzurum'daki atlama kulelerinde düzenlenen FIS Continantel Kupası Kayakla Atlama Yarışları bitti, ancak yarışların yankıları tüm hızıyla sürüyor. 2011 Üniversiade için yapılan ve Erzurum"un adeta sembolü haline gelen atlama kulelerinde ilkler yaşandı. Oldukça dikkat çeken ve heyecan yaşatan yarışlarda, kuleden resmi yarışlarda ilk atlayan Türk sporcu Erzurumlu Faik Yüksel oldu. Kulelerde ilk kaza yapan sporcu Erzurumlu Samet Karta oldu. Kayakla Atlama Milli takımında yer alan bir diğer Erzurumlu sporcu Muhammet İrfan Çintimar da resmi yarışlarda kuleden atlayan yaşı en küçük sporcu olarak tarihe geçti. İlklerin yaşandığı Atlama Kulelerindeki FİS Continantel Cup yarışlarına Erzurumlu spor severler de büyük bir ilgi gösterdi. Üç gün süren atlamalarda büyük bir heyecan yaşanırken, arena üç gün boyunca spor severlerle doldu taştı.
  GURUR YAŞIYORUZ


  Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen FİS Continantel Cup yarışlarını başarı ile bitirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, "İlklerin yaşandığı bir organizasyonun ilimizde yapılmasının gururunu yaşadık. Tek üzüntümüz Samet Karta"nın atlama esnasında geçirdiği kaza olurken, çok ciddi bir sakatlığının olmaması ile teselli bulduk. Bu şampiyonada resmi olarak kulelerden ilk atlayan Türk sporcu Faik Yüksel olurken, yine Muhammet İrfan Çintimar"da yaşı en küçük sporcu olarak kulelerden atlayış yaparak tarihe geçti. Seyircilerin ilgisi ise 2011 öncesinde bizleri oldukça umutlandırdı" şeklinde konuştu.

  Atlama kulelerinde ilkler yaşandı Yorumları
Konu hakkinda benzer etiketler
atlama kulelerinde yasanan kazalar ,