Yeşil sahada şaşkına çeviren an!   Konuyu açan: Gündemci   İlk Mesaj: 12-03-2012 (20:57)   Son Mesaj: 12-03-2012 (20:57)    Cevap: 0    Gösterim: 758  

12-03-2012

Yeşil sahada şaşkına çeviren an!

PTT 1'inci lig ekibi Çaykur Rizespor'un masörü Mehmet Turan, Şanlıurfaspor ile oynanan maçta sakatlanan futbolcu Cumali Bişi için istenen sedye gecikince, futbolcuyu omuzlayarak oyun dışına çıkardı.

PTT 1'inci lig ekibi Çaykur Rizespor'un masörü Mehmet Turan, Şanlıurfaspor ile oynanan maçta sakatlanan futbolcu Cumali Bişi için istenen sedye gecikince, futbolcuyu omuzlayarak oyun dışına çıkardı.

İki takım futbolcularının şaşkınlıkla izlediği masör, teknik heyet tarafından uyarıldı. Rize Yeni Şehir Stadı'nda dün akşam oynanan karşılaşmanın 80'inci dakikasında Çaykur Rizesporlu Cumali Bişi, rakibi ile girdiği ikili mücadelede sakatlandı.

Hakem Bülent Yıldırım, oyuncunun tedavisi için sağlık görevlilerini sahaya çağırdı. Hakem Yıldırım, yapılacak tedavinin uzayacağını düşenerek futbolcunun saha kenarına alınmasını istedi.

Yıldırım, oyuncunun saha kenarına alınması için sedyenin getirilmesini beklerken, Çaykur Rizespor'un masörü Mehmet Turan, Cumali Bişi'yi omuzuna alarak kenara çıkarırken bu hareketi ile taraftardan alkış aldı.

"İSTEM DIŞI BİR HAREKET YAPTIM"

Maçın atmosferi ile istem dışı bir hareket yaptığını belirten Turan, sedyenin gelmesinin geciktiğini söyledi. Masör Mehmet Turan, şöyle dedi:

''Hakem de 'Futbolcuyu bir an önce dışarı alın' uyarısı yapınca sırtıma alıp dışarı çıkardım. Aslında yapmamam gerekirdi. Futbolcunun sağlık durumunu biliyordum. Ciddi bir durumu yoktu. 26 yıllık masörüm ve ciddi bir sakatlık olsa zaten bunu yapmazdım. Futbolcuya yardım etmek amacındaydım. Çocuğumu nasıl kucağıma alırsam futbolcu arkadaşımı da öyle sırtıma alıp çıkardım. Hatadan dolayı teknik heyetten özür diledim.''

Çaykur Rizespor teknik heyetinin futbolcuyu sırtına alarak saha kenarına taşıyan masör Mehmet Turan'ı uyardığı belirtildi. Karşılaşma 1-1 berabere bitti.

Kaynak: DHA

Yeşil sahada şaşkına çeviren an! Yorumları