Adolf Hitler olmak mı yoksa Atatürk mü olmak isterdiniz?

Ben şahsen bu durumu göze almazdım. 3. bir şık olarak Fatih Sultan Mehmeti de koyardım. Fatih Sultan Mehmeti de hiç düşünmeden seçiverirdim. Fatih Sultan Mehmet olmak isterdim. İsterdim ata binip Büyük dedikleri İstanbulu fethetmek. İsterdim onun gibi akıllı olmak. Adolf Hitler olmak istemezdim. Satanistten farkı yok bu adamın. Yahudi diyerek kaç bin kişinin kemiğinden sabun yaptı bu satanist? Akıllı da değildi inançlı da. Fakat Fatih Sultan Mehmet Öyle değil, onun tamamen tersiydi. İnancı yerindeydi, Adaletli ve hoşgörlüydü. Adolf Hitleri düşünsenize. Hoşgörü peh peh? Adalet peh peh? Hmm tek kaldı bir tanesi. Zorla cüppeyi, Sarığı yasaklayan Tekkeyi, medreseyi ve mescidi kaldıran tek bir kişi kaldı. Tabiiiki de bu Atatürk... Herkesin ona tanrılaştırdığı ve taptıkları kişiydi bu. Yeni Asya gazetesinde okumuştum. Bu adamı niye Tabulaştırdıkları ve taptıkları yazıyordu. Ah ah! Zeus bitti şimdi Atatürk mü? Zeusu bilirsiniz! Eski yunan devletinin sözde tanrısıydı ! Aynen durum bunun gibi oldu. Ben bunun yerinde de olmak istemezdim.