Böyle bir mantar gördünüz mü

ERCİYES Dağı'nda bulunan 5 kilo 850 gram ağırlığındaki mantarın Ziraat Fakültesi ve Tarım Müdürlüğü'nde incelenmesi istendi. Arkadaşlarıyla birlikte düzenli olarak Erciyes Dağı eteklerinde yürüyüş yaptıklarını anlatan Türkiye İş Kurumu'ndan emekli ...

1. Alt 08-01-2009, 14:00 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    ERCİYES Dağı'nda bulunan 5 kilo 850 gram ağırlığındaki mantarın Ziraat Fakültesi ve Tarım Müdürlüğü'nde incelenmesi istendi.

Arkadaşlarıyla birlikte düzenli olarak Erciyes Dağı eteklerinde yürüyüş yaptıklarını anlatan Türkiye İş Kurumu'ndan emekli Süleyman Zerdali ile emekli öğretim görevlisi Burhan Karamustafaoğlu, 5 kilo 850 gram ağırlığında mantar buldu.

‘Kabakulak' cinsi mantarı ‘Mucize’ olarak nitelendiren Karamustafaoğlu, “Mantarı yaşlılara da gösterdik. Bu büyüklükte ve üzerinde yazılara benzer şekiller olan mantarı ilk kez gördüklerini söylediler. Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Tarım Müdürlüğü'nden de yetkililere göstererek bilimsel açıklama isteyeceğiz” dedi. Bu tür mantarın bazı bölgelerde haşlanarak yendiği ve zehirli olmadığı bildirildi.

DHA

Eklenmiş Resmin önizlemesi

• Böyle bir mantar gördünüz mü-1jpg
      1.jpg
      Boyut:
      33.3 KB (Kilobyte)
      Görüntüleme:
      528
    • Böyle bir mantar gördünüz mü-2jpg
      2.jpg
      Boyut:
      26.8 KB (Kilobyte)
      Görüntüleme:
      698
    • Böyle bir mantar gördünüz mü-3jpg
      3.jpg
      Boyut:
      31.5 KB (Kilobyte)
      Görüntüleme:
      691
  2. Alt 08-01-2009, 18:25 #1
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Çocukken mantardan fena zehirlenmiştim bu beni bir başka tiksindirdi

3. Alt 08-07-2009, 00:05 #2
    3rd eng Mesajlar: 675
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Çocukken mantardan fena zehirlenmiştim bu beni bir başka tiksindirdi

BENDE ZEHİRLENDİM AMA KANLICA MANTARI BAŞKA BULABILIRSENIZ.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.