Huşu dolu kalpler

Mekke'de..Medine'de Nijerya lı Malezya lı..Mısır lı kardeşlerin edebi beni mest etmişti..sürekli iltifat ediyorlardı..ve içimi en acıtam Filistin li aileler oldu..onların belliki halleri iyiyidi..ama başları eğikdi..ikramlarımız oldu Türk usulu,nasılda hicab ediyor ...

1. Alt 04-21-2009, 22:06 #10
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Mekke'de..Medine'de Nijerya lı Malezya lı..Mısır lı kardeşlerin edebi beni mest etmişti..sürekli iltifat ediyorlardı..ve içimi en acıtam Filistin li aileler oldu..onların belliki halleri iyiyidi..ama başları eğikdi..ikramlarımız oldu Türk usulu,nasılda hicab ediyor nasılda çekiniyorlardı...ısrar edince uzanıp titrek elleriyle kabul ettiler ...kalbime geldiki...bırakıp tüm adetleriyle nefsimi alışkanlıklarını yesyeni libaslar giydirmeliyim ruhuma..kuran ve sünnetle nakış nakış işlenmiş..ve onun edeb ile örtmeliyim peçeli...ve daima zikr ile yıkAmalıyım tozundan...miskler sürmeliyim hayır hasenatlan...cebi olmalı sadakai cariyeden...yüzümü kabe örtüsüne sürerken aklansın isterdim...suçumuzu örtsün kabe örtüsü tüm ümmeti muhammedin....

Konu Henna tarafından (04-21-2009 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.
    emirahmedyasin bunu beğendi.
  2. Alt 04-21-2009, 22:16 #11
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    BeKKe´isimli üyeden Alıntı
    ve içimi en acıtam filistinli aileler oldu..onlar belliki halleri iyiyidi..ama başları eğikdi..ikramlarımız oldu türk usulu,nasılda hicab ediyor nasılda çekiniyorlardı...ısrar edince uzanıp titrek elleriyle kabul ettiler

Aman ya Rabbi siz o yaralı yüreklerle karşılaştınız öylemi:( nasıl daynır insan...

3. Alt 04-21-2009, 22:23 #12
    Ziyaretci
    evet..:(:( dualarını almak nasip oldu..ve dualarımda olduklarını söyledim...üzüntümü ve hep onları andığımı söyledim...rabbim affetsin...ihh nın yetim himayesi diye sürdürdüğü çalışmalar var,burada herkese hatırlatmak isterim ki,medyanın gazze haberlerini kesmesi kardeşlerimizi unutturmasın..ateş düştüğü yeri yakıp duruyor ..bizim bağrımız taş mı ki ateş ne düşüyor nede yakıyor..affet Allahım...Resulullahı rüyasında gören bir kardeşe efendimiz sav Mahzun ve yorgun haliyle Gazze den geliyorum buyurmuş....Onu ziyaret için medineye varan bizler aslında biliyoruz ki rızasını aramak için etmeliyiz sefer...

Konu Henna tarafından (04-21-2009 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir.
  4. Alt 04-21-2009, 22:30 #13
    Haklısınız yerden göğe en kötüsü unutulmak unutturulmak hemde en yakın olması gerekenlerden.Forumda da bir ara epey canım sıkılmıştı Gazze unutuluyormu diye. İnşaAllah hassas kalpler biz unutsakta hatırlatırlar.
    Ki sorun tek Filistin mi Çeçen ya duruyor Afganlı duruyor... nerde bir garip hakikaten ne hikmetse mü'min... imtihan hakikaten çetin.

Henna bunu beğendi.
  5. Alt 04-21-2009, 22:38 #14
    Ziyaretci
    evet..resulun hayatı da dahil nebilerin hayatları da hep böyle mahzun ve garip...çetin ve imtihanlı..kavimleriyle akraba ve aileleriyle ızdıraplı geçmiş...belki en ufak bir problemde celallenebilen günümüz insanı,hani varya meşhur ilahi uayarı onlar gibi olamazsınız...emaresini unutuyor ve bu halimizlede yinede umuyoruz hem dünya hem ahiret cennetini...oysa efendimiz sabahlara kadar gözyaşlarına boğulurdu ümmeti için..belki ümmet olarak ne evladımız ne ailemiz ne yurdumuz ne dinimiz için sabahalara kadar kıyam etmemiş veya kan misal yürekden yaş akıtmamışızdır...nefsim adına ,zulme alkış tutan gafiller adına söylüyorum sizleri tenzih ederim...

6. Alt 04-21-2009, 22:56 #15
    Söyledikleriniz den nefsimi beri tutamam Allah celleden utanırım rasulünden utanırım.
    Ama söylenen sözler doğru.Gecesi çalışmayla geçmeyen ümmetlerin gündüzü verimsiz kurak oluyor.
    Hani meşhur bir söz daha gecelerden sabahlara kadar ibadetten ayakları şişen bir nebinin uyumaktan gözleri şişen ümmetiyiz.Hani kardeşlerle konuşurken acaba tek bir gecemizi de feda edemezmiyiz mesela cuma geceleri kalkalım iki üç gibi bakalım İlahi kelimetullah a diye nefis öyle bir zorluyor ki aman Rabbi ona bile şeytan ve taifesi göz koyuyor...

Henna bunu beğendi.
  7. Alt 04-21-2009, 23:07 #16
    Ziyaretci
    şeytan bizden kaçsın,biz niye ondan kokuyoruz..artık ona kapı pencere bırakmamalıyız...
    namazın secdenin tadını rabbim kabede hepimize tattırsın..o namazlardan tad alınca her an secde özleyen bir alın ve vücud hasıl oluyor...ruh ise kuran duymak için pervane....gönüllerimizi manevi kirlerden,haram ve kötülüklerden temizleyelim..o zaman seherleri uyandıracakdır bizi melekleriyle rabbim..inşallah...

8. Alt 04-22-2009, 12:04 #17
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    s.a emeğinize sağlık harika görüntüler.devamınıda sabırsızlıkla bekliyorum.a.e.o

Henna bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.