İkizler Burcu 21 Mayıs-21 Haziran

Yönetici Gezegeni: Element: Nitelik: Uğurlu Sayıları: Gün: Uğurlu Taşı: Renk: Tarot kartı: Hayvan: Bitki: Kıymetli Taş: Kıymetli Maden: Merkür Hava Değişken 5, 9 Çarşamba Akik Sarı, portakal rengi Aşıklar Parlak ...


  1. Yönetici Gezegeni:
   Element:
   Nitelik:
   Uğurlu Sayıları:
   Gün:
   Uğurlu Taşı:
   Renk:
   Tarot kartı:
   Hayvan:
   Bitki:
   Kıymetli Taş:
   Kıymetli Maden:
   Merkür
   Hava
   Değişken
   5, 9
   Çarşamba
   Akik
   Sarı, portakal rengi
   Aşıklar
   Parlak renkli kuşlar ve kelebekler
   Fındık,ceviz,lavanta,inci çiçeği Turmalin
   Cıva
   Olumlu yanları: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.

   Olumsuz yanları: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai

   İkizler Takım Yıldızı (Astronomi)
   İkizler takımyıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus yani Tavşan bulunur. İkinci dekanatta yer alan Sirius'daki Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora'dır. Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takımyıldızında bulunur.

   İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri

   İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker, fakat bir o kadar da kararsızdır ve sürekli fikir değiştirir. İkizler burcu kadını pratik, akıllı ve çekicidir. Fakat bir ikizler kadınını anlamak çok zordur. Çünkü sürekli bir değişkenlik içerisindedir.

   İkizler kadını tez canlıdır ve hareketli yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona çok büyük keyif verir. Farklılıktan hoşlanır.

   İkizler kadını birden fazla işle aynı anda uğraşabilir. Kendisine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır.İlgiden çok hoşlanır ve fazlasıyla iyi niyetlidir. Maddi konuda bağımsız olmaktan hoşlanır.Kısıtlanmaktan ve özellikle emir almaktan hoşlanmaz.

   Hayal kurmayı çok sever ve daima iyi şartlarda yaşamak için uğraşırlar. İkizler kadını akıcı ve etkili konuşması ve ikna kabiliyetiyle fazlasıyla dikkat çeker ve iyi bir dosttur. İkili ilişkilerde oldukça fedakar ve iyi bir partnerdirler.

   İkizler Burcu Erkeği Genel Özellikleri

   İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır.

   İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır.

   İkizler erkeği çift kısmetlidir. İnsanlarla kolay diyalog kurabilen ve sözünü dinleten bir yapısı vardır. Karşı cins tarafından hemen fark edilir. İşle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten çok keyif alır. Maddi konularda da değişkendir. Bazen çok bonkör, bazen de çok cimri olabilir.Fakat idare konusunda oldukça zayıftır. Bir konuda derinleşememek gibi bir problemleri vardır.

   İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir. Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever.

   İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir.
   akılgübbü - 07-10-2011, 23:44
   #1
  1. Gördüğün yerde kaçman gereken bir burçtur.:D
   reklamzede - 07-10-2011, 23:52
   #2
  1. Karakter üzerinde suça yatkınlığın güneş burçları ile bağını inceleyen ve ABD'nin adı açıklanmayan bir eyalet hapishanesi arşivleri üzerinde çalışmalarını yürüten doktora öğrencisinin elde ettiği bulgular sonucunda uyuşturucu kaçakçılığı suçundan mahkum olanlar içerisinde İkizler burcuna sahip olanların %13,88 ile birinci sırada yer aldığı belirtildi. Yükseleni de aynı olan burç sahiplerinin mahkumiyet boyunca tecavüze daha fazla meyilli olduğu saptandı.
   candanag - 07-11-2011, 12:17
   #3
  1. ABD’nin Kansas eyaletinde 2000-2010 arası boşanma ve astroloji ilişkisi üzerine yapılan bir araştırmada şu sonuçlara varıldı:
   Ateş grubu burçlar arası evliliklerin % 26’sı
   Toprak grubu burçlar arası evliliklerin %28’i
   Hava grubu burçlar arası evliliklerin % 24’ü
   Su grubu burçlar arası evliliklerin % 29’u boşanma ile sonuçlanmaktadır.
   Ayrıca bazı boşanan çiftlerle yapılan mülakatlarda iki burç arası güne denk gelen doğum gününden ve her iki burçtan da kendine pay çıkarma dürtüsünden dolayı kişilik bölünmesi yaşayan kişilerin daha fazla psikolojik tedavi gördüğü saptanmıştır.
   candanag - 07-11-2011, 14:56
   #4

Konu hakkinda benzer etiketler
ikizler burcunun tasi elementrengi ,