Hz.Ömer'in Kabir Sorgusu

Inanin yazinizda ateistlerin Allahin varligini tartismasi ve Allah i madde boyutunda düsünüp bunu sunu yapabilirmiki iddialarina benzettim lakin bu yazima cevap verecekseniz ilk sorumuda bulup bulamadiginizi söylerseniz sevinirim...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni

1. Alt 04-20-2008, 16:38 #11
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Inanin yazinizda ateistlerin Allahin varligini tartismasi ve Allah i madde boyutunda düsünüp bunu sunu yapabilirmiki iddialarina benzettim lakin bu yazima cevap verecekseniz ilk sorumuda bulup bulamadiginizi söylerseniz sevinirim

2. Alt 04-20-2008, 16:45 #12
    safinaz Mesajlar: 3.348
    "Herşeyi maddede arayanların akılları gözlerine inmiştir,göz ise maneviyatta kördür"

3. Alt 04-20-2008, 17:02 #13
    THEHAFIZ Mesajlar: 135
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    "Herşeyi maddede arayanların akılları gözlerine inmiştir,göz ise maneviyatta kördür"

Hani İbrahim de şöyle yakarmıştı: "Rabbim, göster bana, nasıl diriltiyorsun ölüleri?" "İnanmadın mı?" diye sordu. "İnandım, dedi, ancak kalbimin tatmin olması için ..." Allah dedi ki: "Kuşlardan dört tane al, onları kendine ısındırıp alıştır. Sonra her dağın üstüne onlardan bir parça koy. Sonra da onları çağır. Koşarak sana geleceklerdir. Bil ki Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.bakara 260

Hmmm,
    Demek ki İbrahim Nebi'nin de aklı gözlerine inmiş,
    Baksanıza O'da madde aracılığı ile aramış Allah'ın gerçekliğini ve Allah'ta buna karşı çıkmayıp, İbrahim Nebi'nin isteğine kulak vermiş.
    Acep gözlerin maneviyatta körlüğüne fetva veren üstadınız, bu mesele konusun da ne düşünür veya var mı bir düşüncesi..
    Arkadaşlar, tartıştığımız konu islam ama kaynağınız maalesef beşer felsefesinden ibaret..
    Beni hiçbir insanın sözü bağlamıyor, Rabbimin 1400 yıl önce EKMEL olarak gönderdiği din bağlıyor ve bunun ana kaynağı sadece ve sadece Kur'andır.
    Şu- bu ne demiş ne dememiş umurumda değil, vesselam.

4. Alt 04-20-2008, 17:06 #14
    O zaman bana Allah'ı gösterin ki eğer ona inanıyorsanız...

5. Alt 04-20-2008, 17:22 #15
    O zaman bana Allah'ı gösterin ki eğer ona inanıyorsanız...

Hmmm, size birileri anlatmamış sanırım,
    Dünya ve içindeki herşey birer yaratıktır,
    Yaradılan bir mekan da yaratıcıyı görmek se muradınız..
    Sizin zihniniz gerçekten ayrık otlarıyla doldurulmuş arkadaşım,
    Ama, tecelli babın da söylüyorsanız eğer,
    Hemen bir aynaya bakın ve kusursuz, mükemmel, eksiksiz yaradılışınızın...
    Önce mimarını tahayyül edin..
    Sonra, gerçekten Allah'ı görmeye hazır mısınız, kendiniz de bu gücü ve tahayyulu görebiliyor musunuz..
    Görmek ile kavramak arasında ki ince çizgiyi ne kadar koruyabiliyorsunuz.
    Kulluğunuzun ne kadar bilincindesiniz veya değilsiniz..
    eni-boyu üçer santimlik iki göz ile en muhteşem yaradılışı müşahede etme kabiliyetine ne kadar haizsiniz.
    3 santimlik gözünün bile kusursuzluğunu açıklamakta yetersiz birinin aynı gözle Allah'ı görmek istemesinin hangi mantık temeline dayandığını..
    Velhasılı, YARATAN-YARADILAN ilişkisini henüz çözememiş bir varlıktan..
    Yaradana nazar etmesini istemek, ne kadar doğru bir hareketse..
    Sizin Allah'ı görmek istemeniz de o kadar doğru/yanlış bir harekettir..
    Şimdi gerisini siz tefekkür buyurun bir zahmet..

6. Alt 04-20-2008, 17:37 #16
    THEHAFIZ´isimli üyeden Alıntı
    Hmmm, size birileri anlatmamış sanırım,
    Dünya ve içindeki herşey birer yaratıktır,
    Yaradılan bir mekan da yaratıcıyı görmek se muradınız..
    Sizin zihniniz gerçekten ayrık otlarıyla doldurulmuş arkadaşım,
    Ama, tecelli babın da söylüyorsanız eğer,
    Hemen bir aynaya bakın ve kusursuz, mükemmel, eksiksiz yaradılışınızın...
    Önce mimarını tahayyül edin..
    Sonra, gerçekten Allah'ı görmeye hazır mısınız, kendiniz de bu gücü ve tahayyulu görebiliyor musunuz..
    Görmek ile kavramak arasında ki ince çizgiyi ne kadar koruyabiliyorsunuz.
    Kulluğunuzun ne kadar bilincindesiniz veya değilsiniz..
    eni-boyu üçer santimlik iki göz ile en muhteşem yaradılışı müşahede etme kabiliyetine ne kadar haizsiniz.
    3 santimlik gözünün bile kusursuzluğunu açıklamakta yetersiz birinin aynı gözle Allah'ı görmek istemesinin hangi mantık temeline dayandığını..
    Velhasılı, YARATAN-YARADILAN ilişkisini henüz çözememiş bir varlıktan..
    Yaradana nazar etmesini istemek, ne kadar doğru bir hareketse..
    Sizin Allah'ı görmek istemeniz de o kadar doğru/yanlış bir harekettir..
    Şimdi gerisini siz tefekkür buyurun bir zahmet..

Hayret ilk defa doğru birşey söylediniz...Bir sanatın olması onun bir sanatçısının olduğunu gösterir...Bravo...
    Aynen öyle de şeytanı,meleği ve diğer sorguladıklarınızıda siz tasavvur edin bir zahmet.

Madem dayanağınız Kuran lütfen ona sarılın ve yolundan sapmayın...

7. Alt 04-20-2008, 17:46 #17
    Hayret ilk defa doğru birşey söylediniz...Bir sanatın olması onun bir sanatçısının olduğunu gösterir...Bravo...
    Aynen öyle de şeytanı,meleği ve diğer sorguladıklarınızıda siz tasavvur edin bir zahmet.

Madem dayanağınız Kuran lütfen ona sarılın ve yolundan sapmayın...

Zaten tek Kaynak olarak Kur'an-ı gördüğümüzden, gelenekselci alimlerin her söylediğini O'na vuruyoruz,
    Melek-şeytan-cin melesi Kur'ana vurulduğun da..
    Sizin de dediğiniz gibi..
    Ortaya sadece ve sadece, Yunan, Hint, Çin ve israiliyyat mistizmi kalıyor..
    Tuhaftır, herkes bu üç varlığı Kur'anın anlatımıyla değil, mitolojik hikayelerle dine yamamıştır.
    Rabbim insanı dünya, dünyayı insan için yaratmıştır ve yaradılanların tek efendisi, halifesi insandır..
    İnsanın önünde, üstünde hiçbir varlık yoktur, olamaz da..
    İnsan dışın da gördüğümüz her yaratık insana hizmet için vardır, insana hizmet eden her nesne de birer melektir..
    Mesele bu kadar basit ve yalındır..

8. Alt 04-20-2008, 17:56 #18
    İnsanı dünya için yaratmamıştır.İnsan imtihan için dünya ya gelmiştir ve şu doğrudur diğer zihayat yani bitkiler ve hayvanlar insanın rızkı için vardır.Ama insandan üstün varlık sadece dünyada yoktur.Elbetteki onu yaratan yaratılandan üstündür...
    Ayrıca yoldan sapmış fikirleriniz için Allah size hidayet versin...

9. Alt 04-21-2008, 11:30 #19
    İnsanı dünya için yaratmamıştır.İnsan imtihan için dünya ya gelmiştir ve şu doğrudur diğer zihayat yani bitkiler ve hayvanlar insanın rızkı için vardır.Ama insandan üstün varlık sadece dünyada yoktur.Elbetteki onu yaratan yaratılandan üstündür...
    Ayrıca yoldan sapmış fikirleriniz için Allah size hidayet versin...

Elhamdülillah ki 24 saat Rabbimin hidayetine muhtaç, açık ve de istekteyim.
    Başka hidayet dağıtıcım da yok, Allah'a eş koştuğum ilahlarım da..
    Buna ne kadar hamdetsem azdır, TEKTANRILI bir hayat yaşamak gerçekten zordur.
    Şu an beni yargılarken, Kur'an penceresinden değil, risaleler veya beşer felsefeleri penceresinden bakıyorsunuz..
    Bu kardeşin 20 yılını sadece Kur'anı anlamak üzre harcamıştır ve MELEK-CİN-ŞEYTAN inancının çoktanrılı dinlerden aparılmış olduğunu görmüştür.
    Bunu görmeniz için en az 20 yıl Kur'an ile haşirneşir olmanız gerekir.
    Siz Kur'anı 3-5 hatta 10 uncu sıraya aldığınız için size bu fikirler sapık gibi gelebilir..
    Lakin, Din eğer ALLAH'ın gönderdiği ve tüm planını, projesini O'nun çizdiği bir olgu ise, her olaya O'nun bak dediği yerden bakmak gerek.
    Bakamayan göremez, göremeyen görenleri sapık sanır..
    Siz mahşer de meleklere hesap vereceğinizi sanın, ben Rabbime hesap vereceğim..
    Bana hesap soracak güç, beni yaratan, donatan, yediren-içiren, rızık veren ve TAPABİLECEĞİM bir güç olmalı..
    Hayatım da zerre etkisi olmayan bir varlığa neden hesap vereyim ki..
    Haa, bu arada,
    Bu sitenin ilk versiyonu olan İSLAMFORUM da bunları uzun uzun tartışmıştık, ortaya koyduğumuz delillere cevap verilemeyince de banlanmıştık..
    Umarım aynı akibeti burada yaşamayız da..
    Kur'anın sonsuz nurunu hep birlikte kana kana içmek için, çaba sarfederiz.

10. Alt 05-23-2008, 23:19 #20
    Ziyaretci
    zeynep_hearty Mesajlar: n/a
    şeytanın, meleklerin ve cinlerin varolmadığımı söylüyorsunuz?

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.