avukat arkadaşlar varsa konu hakkında bilgi edinmek için yardım istiyorum

selamın aleykum cevap bekliyorum sorunum şu bir şirkette çalışmakta iken 2 ay maaş alamadığımdan sözleşmemin feshi için noterden iş yerime protesto cektim fakat protestonun üzerinden bir ay gecmesine 2 aylık ...

1. Alt 07-04-2008, 00:57 #1
    genc123 Mesajlar: 1
    selamın aleykum

cevap bekliyorum sorunum şu

bir şirkette çalışmakta iken 2 ay maaş alamadığımdan sözleşmemin feshi için noterden iş yerime protesto cektim fakat protestonun üzerinden bir ay gecmesine 2 aylık maaşımı alamadım calışanların maaşları verildi biz protesto çektik diye maaş alamadık şimdi vermiyicez demiyorlar ama ne zaman vereceklerini de söylemiyorlar
    ben mahkemesiz bu işi hallede bilirmiyim yada ne yapmalıyım...
    özelden msn mide verebilirim ilgilenen arkadaşlara

2. Alt 07-04-2008, 02:10 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Anladigim kadariyla siz protestoyu sirket 2 ay para ödemedigi icin noter yoluyla protesto ettiniz ve sirkette paralari verdi ama sizlere vermedi

Isyerinizle yaptiginiz bir sözlesme illaki vardir ve maddeleri gözden gecirmenizi ve isyerine baslarken ne gibi bir kagida imza atarak hangi haklari kabul ettiginizi bilmesilisiniz. Sonucta o iki aylik dönemdede herhangi bir suc islemediyseniz firma acisindan, ve calistiginiz yerdeki kurallara göre de sizi isten cikarmaya ve sizin tazminat dahi hak talep edemeyeceginize dair kabul ettiginiz bir anlasma yok ise ve o iki aylik sürede o firmada calistiginizi kanitlayan bir durum var ise hakkinizi savunmaniz ve savunabilmeniz hukuki acidan rahat olacaktir fakat bu gibi bir durumda hukuki yola basvurmaniz (noterlikden protesto gibi) calistiginiz firmadaki geleceginizi temin edemeyeceginiz anlamina gelmesede bu sekilde olma ihtimali yüksektir sadece istediginiz 2 aylik süre icerisindeki paraniz ise hukuki yoldan HIZLI birsekilde ve garanti bir sekilde halledebilirsiniz tavsiyem budur ama daha iyi bilen arkadaslar varsa buraya yazarak size yardimci olacaklardir

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.