Avusturya - Aile Birleşimi Için Gerekli Evraklar

Türkiye’de Avusturya vizesi almak için yapılacak başvuruda gerekli olan belgeler. Avusturya’dan eşinizin size gönderecegi evraklar: * Davet eden kişinin pasaportunun fotokopisi + oturma musadesinin (simdi kart halinde) fotokopisi- ve Avusturya ...

1. Alt 01-16-2008, 15:59 #1
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    Türkiye’de Avusturya vizesi almak için yapılacak başvuruda gerekli olan belgeler. Avusturya’dan eşinizin size gönderecegi evraklar:

* Davet eden kişinin pasaportunun fotokopisi + oturma musadesinin (simdi kart halinde) fotokopisi- ve Avusturya vatandaşlıgına sahip olan kişilerin Vatandaşlık Belgesi (Staatsbürgerschaftsnachweis) + fotokopisi

* Son 3 ayın orjinal maaş bordosu (Lohnzettel) + işyerinden işine devam eddiğine dair belge

* Geçiminizi temin edecek kişiden Noter veya mahkemeden tastikli bir taahhütname ( Verpflichtungserklärung )

* Maliye tarafından onaylanmış kira kontragının (Mietvertrag) fotokopisi
    Kira sözleşmesi, kalınacak yer ile ilgili belge, kendinize ait ise tapusu gerekli. + evin krokisi ve kirayı ödediğine dair banka dekontu. Kontoauszug veya ödedigini gösteren Erlagschein.

* ikametgah Belgesi (Meldezettel) + aslı ve sigorta kartının (E-card) fotokopisi

Türkiye’den temin edilmesi gereken belgeler, Gidecek kişiye ait evraklar:

* Türkiye’de baglı oldugunuz mahkemeden sabıka kayıt belgesi (Leumundzeugnis) almanca tercümesi, noter tasdikli olmasi gerekli + fotokopi, 3 haftayı geçmemiş olacak.

* 7 Adet Vesikalık Fotograf

* Evlilik Cüzdanı (Heiratsurkunde) fotokopi, Evlilik cüzdanı fotokopisi aslının aynısıdır diye tasdıkli olacak. Evlenen kişi evlendiği yerden tasdik etdirebilir fotokopisini yada noterde tasdikler fakat para alır evlendiren makam ücretsiz tasdikler fotokopiyi.

* Vize başvurusunda bulunan kisinin Pasaportunun (2. 3. 4. 5. 60. sayfalarının ) fotokopisi

* Nüfus Cüzdanı fotokopisi

* Vukuatlı Nüfus Kayıt Örnegi + fotokopi + almanca tercümesi, noter onaylı olması gerekli (en fazla 3 haftalık olacak)

* B formü evlenme kayıt örnegi + fotokopi

* A formül dogum kayıt örnegi + fotokopi

* Aile birleşimi için basvuru formu konsolosluktan alınıyor ve tercümanlar yardımıyla dolduruyorsunuz. Başvuru formunun çeşitleri var, eşinizin hangi ülkenin vatandaşı oldugunu söyleyin.

Öncelikle İlgili konsolosluktan Aile Birleşimi için Başvuru Formu ve randevu almanız gerekiyor. Başvuru formunu doldurduktan sonra yukarıdaki evrakları tamamlamanız gerekiyor…

Bu evrakların orjinallerini hazırladıktan sonra hepsinden birer tane fotokopi çekerek; Orjinalleri ve Fotokopileri olmak üzere 2 dosya haline getirilmelidir ve bu şekilde konsolosluğa teslim edilmelidir.

avusturya cesıtlı eyaletlerden oluştugu ıcın lütfen sızden ıstenılen evrakları oldugunuz eyalete sorarak ögrenmeniz daha dogru olur. buradaki yazi olanlar genel seyler ama her eyalet degisik seylerde istemekde.

asivemavi, nedret guler ve eminekrem bunu beğendiler.
  2. Alt 05-13-2010, 23:36 #2
    Buraya eklenmis olan bütün sorular "Soru ve Sorunlariniz" bölümüne kaydirilmistir.

Soru ve Sorunlariniz

3. Alt 05-19-2010, 23:09 #3
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Verpflichtungserklärung degil haftungserklärung istiyorlar aile birlesimi icin

4. Alt 05-21-2010, 00:42 #4
    Misafir´isimli üyeden Alıntı
    Verpflichtungserklärung degil haftungserklärung istiyorlar aile birlesimi icin

degismis olabilir, bilgi icin tsk ederim

5. Alt 10-04-2010, 23:59 #5
    Ziyaretci
    çok acil cevaplarsanız sevinirim kardeşler avusturyada işlemleri eşim yaptı evraklar bende içeri vericez yanlız ben 25 yaşındayım benim hanım 07/10/1990 doğumlu ben daha başvuru yapmadım ama yapsamda bile yaş hattine takılırmıyım lütfen çok acil kötü durumdayım

6. Alt 11-19-2010, 01:24 #6
    Ziyaretci
    selamlar ben tam olarak anlamadım yenıden yazarsanız sevınırım eşime burdan hangi belgeler gerekiyo bırde işbankasından tlf ücretı yatırılıyo ondan sonra randevu alabiliyomuyum bunu ögrenmek istiyodum sevgiler.....

7. Alt 11-23-2010, 19:21 #7
    Ziyaretci
    StyLeacit Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    2010 avusturya aile birlesimi-Avusturya - Aile Birleşimi Için Gerekli Evraklar

arkadaslar ben bir sürü evrak hazırladım vaktınde her sey tamamdı onaydan gectı avustuuryaya gıttı orda polis işlemi durdurdu neymıs eşimin yası 21 degılmıs 2 ay ıcın işlemı ıptal ettırdıler oysakı burdakı konsolosluk bıze sadece benım yasımın 21 ustu olması yeterlı demıstı meger avusturya vatandasınında yası 21i tamamlamıs olması gerekıyormus butun masraflar bosa ıslem gunu geldıgı8n tekrar bastan bakalım bu ay baslıycam yıne ama baya bı dersımı calıstım bu sefer bı sorusu olan olursa yardımcı olurum styleacit@hotmail.com adresım hepınıze ıyı sanslar

8. Alt 12-25-2010, 18:39 #8
    Ziyaretci
    merhaba arkadaslar 2kasımda evrakları tr den verdık evraklar avusturya ya gelmıs ama esıme martta gel demısler bu nedemek cevaplarsanırız sevınırm basvuru yaparken esımmın maası dusuktu sımdı ıse fazla nasıl olacak sımdııı

9. Alt 12-26-2010, 15:27 #9
    kulturtercume Mesajlar: 22
    Merhabalar
    01.01.2010 tarihinde yürürlüğe giren kanun gereğince, Avusturya Aile Birleşimi vize başvurularında her iki eş de 21 yaşını doldurmuş olmalıdır.
    Aksi taktirde başvurunuz kesinlikle reddedilir. Tarafların hangi ülke vatandaşı olduğu bir önem arzetmez. Herkes için geçerli bir kanundur.
    saygılarımla

Konu kulturtercume tarafından (12-26-2010 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.
  10. Alt 12-26-2010, 16:06 #10
    kulturtercume Mesajlar: 22
    Öncelikle Sayın Yabangülü'nün çabalarını taktir eder, sonra da Avusturya Aile Birleşimi evrak listesi ile ilgili küçük birkaç hatayı düzeltmek isterim:

Maaş bordrosu orijinal olmak zorunda değildir. Fotokopisi yeterlidir.
    Eşi Avusturya vatandaşı olanlardan Davetiye (Haftungserklärung) istenmez
    Kira kontratının maliye tarafından onaylanmış olmasına gerek yoktur.
    Evin krokisi de kesinlikle istenmemektedir.
    ikametgah Belgesi (Meldezettel) orijinal olmak zorunda değildir. Fotokopisi yeterlidir.

Fotoğraf sadece 1 adet gerekmektedir (3,5 x 4,5 cm ebatında, arka fonu beyaz ve Biyometrik olmalıdır.)
    Randevu konsolosluktan değil, İKS isimli çağrı merkezinden alınmaktadır.
    Çağrı Merkezi Tel: +90 212 340 4500

Saygılarımızla
    kulturtercume@yahoo.com.tr

yabanGülü bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.