Avusturya Rahmet'te Yetim Çocuklarla Görüntülü Görüşme İmkânı   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 08-26-2010 (00:30)   Son Mesaj: 08-26-2010 (00:30)    Cevap: 0    Gösterim: 1089  

08-26-2010

Avusturya Rahmet'te Yetim Çocuklarla Görüntülü Görüşme İmkânı

Filistindeki yetim çocuklarla Avusturya’da yaşayan müslümanlar arasında bir yardım köprüsü kuran ve bu şekilde 1000’den fazla yetim çocuğa himaye imkanı sağlayan Avusturya Rahmet Derneği Haziran ayından bu yana yardımcı ailelerin himaye ettikleri çocuklarla canlı görüşme imkanı sunuyor.

Normalde her Cumartesi Gazze ve Hebron’da himaye edilen çocuklarla düzenlenen canlı bağlantılar ramazan vesilesiyle Pazar günleri de düzenlenecek. Görüşmeler tercümanlar aracılığıyla Arapça’dan Türkçe’ye ve Türkçe’den Arapça’ya tercüme edilecek. Sadece çocukları himaye eden ailelere sunulan bu imkandan yararlanmak için bir hafta öncesinden Rahmet Avusturya Derneğinden randevu almak gerekiyor.

Avusturya Rahmet Derneği ayrıca Ramazan Ayında bir çok yardım kampanyası başlattı.

Yardımlar, yetim çocuklar için hediyelik eşya, iftar sofraları, maddi durumu iyi olmayan ailelere gıda paketi ve fitre, zekat fonları şeklinde olabiliyor. Rahmet Avusturya derneğine .:: RAHMET.BIZ ::. - Anasayfa internet adresinden veya 0676 944 60 88 - 0650 611 16 65 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Avusturya Rahmet'te Yetim Çocuklarla Görüntülü Görüşme İmkânı Yorumları