Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 02-01-2010 (15:55)   Son Mesaj: 03-07-2015 (02:26)    Cevap: 6    Gösterim: 6055  

  02-01-2010

  Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi

  Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, bazı holdinglerine para yatırarak mağdur olan 300 bine yakın gurbetçinin haklarını geri almasının yolunu açtı.

  Taraf Gazetesi'nden Sadık Güleç'in haberine göre arara bağladığı iki davada yerel mahkemelerin şirketler lehine verdiği kararları bozarak yatırılan paraların faizleri ile birlikte ödenmesine karar verdi.

  Yargıtay, Yozgat Asliye 2. Hukuk Mahkemesi’nde görülen Yimpaş ve Dursun Uyar ile Konya Asliye 1. Ticaret Mahkemesi’nde görülen Kombassan Holding ve Haşim Bayram’ın kazandığı davalarda yerel mahkeme kararlarını bozdu.

  YEREL MAHKEME ALEYHTE KARAR VERDİ

  Konya merkezli Kombassan Holding’e 28 Şubat 2000 yılında 20 bin 345 Alman markı yatıran Z.D şirketten parasını geri istedi. Holdingin ödeme yapmaması üzerine Z.D 2005 yılında noter aracılığıyla holdinge iki kez ihtar çekerek parasının yasal faizi ile birlikte ödenmesini talep etti. Bu talebine de cevap alamayan Z.D. bunun üzerine 27 Ocak 2006 yılında Konya 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde alacak davası açtı. Ancak mahkeme Z.D.nin aleyhine bir karar alarak holdingin ortağı olduğu için Ticaret Kanunu uyarınca yatırdığı parayı alamayacağına hükmetti. Yargıtay’a yaptığı temyiz başvurusu da Yargıtay 11. Daire tarafından 26 Mayıs 2009 yılında reddedilerek mahkemenin kararı onaylanır.

  YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ PARALAR ÖDENMELİ DEDİ

  Ancak hukuk mücadelesinden vazgeçmeyen Z.D. karar düzeltme talebinde bulunarak 11. Hukuk dairesine başvurur. Yargıtay 11. Hukuk dairesi yerel mahkemenin kararını bozarak şirket unvan ve kaşesinin bulunmadığı fotokopi belgelere dayanılarak ortaklık ilişkisi kurulamayacağı ve uzmanlardan oluşan bilirkişi incelemesi yapılmadan mahkemenin karar vermesinin doğru olmadığını tespitinde bulundu. Daire Z.D.’nin parasının faiziyle geri ödenmesi gerektiğini karara bağlar.

  TESCİL KARARI DA ÇIKTI

  Bu arada holdinglere para kaptıran birçok gurbetçi yurtdışında açtıkları davaları kazanarak bu kararların uygulanması için Türkiye’deki yerel mahkemelere başvurdular. Yozgat’da yerel mahkemeler aynı gerekçeler ile reddettiler. Yimpaş Holdinge yatırdığı parasını alamayan S.Y’de yurtdışında kazandığı davanın Türkiye’de uygulanması için açtığı Yozgat’taki yerel mahkemede görülen davada aynı gerekçelerle ret edilerek Yargıtay’a gitti. Yargıtay 14 Aralık 2009 tarihinde yerel mahkemenin kararını bozarak ortak olmasa dahi bu holdinge para kaptıran herkesin yasal faiziyle birlikte parasının ödenmesine karar verdi. Hukukçular bu iki kararın ardından yerel mahkemelere giden dosyaların, Yargıtay kararları doğrultusunda mağdurlar lehine sonuçlanması halinde ilk ödemelerin 2010 yılı içinde yapılmasını bekliyorlar. Bu holdinglerin yöneticilerine yönelik ceza mahkemelerindeki nitelikli dolandırıcılık davalarının da Yargıtay kararları sonrası seyir değiştireceği de kaydediliyor.

  HERKES PARASINI ALABİLİR 2011’İ KAÇIRMAYIN

  Almanya’da birçok gurbetçinin müvekkilliğini yapan Avukat Acun Papakçı Yargıtay’ın kararının bu holdinglere para herkesin yatırdıkları paraları faiziyle geri almasını sağlayacağını söylüyor. Papakçı bu konudaki zaman aşımının 2011 yılında dolacağını belirterek bir an önce mahkemeye başvurmalarını istiyor. Papakçı bu konuda yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

  “ Gurbetçilerden para toplayan şirketlere karşı dava açılması durumunda toplanılan paraların geri ödenmesi gerektiği Yargıtay 11. Hukuk Dairesi tarafından karara bağlanmış ve bu karar birden çok dosyada ve birden çok şirket hakkında verilerek yerleşik uygulamaya dönüşmüştür. Bu nedenle paraların geri ödenmesine dair mağdurlar açısından bir hukuki engel kalmamıştır.”

  Kamuoyunda Yeşil holdingler olarak adlandırılan ve yurtdışındaki Türk vatandaşlarından hisse karşılığı para toplayan bazıları tabela holdingi konumundaki 78 holdinge yaklaşık 5 milyar Euro para yatıran 300 bine yakın gurbetçi bulunuyor. Meclis Holding Araştırma komisyonunun 2005 yılında hazırladığı rapora göre bu holdinglerin 54’ünün merkezi Konya’da bulunuyor. Meclis komisyonuna göre 1990’lardan itibaren kurulmaya başlanan bu holdingler kar payı adı altında yüzde 20’leri aşan faiz vaadiyle para topladı. İlginç olan ise bu holdingler özellikle 28 Şubat 1997 sonrası topladıkları paraları arttırmışlardı. Holdinglerin büyük bir çoğunluğu ise 2001 krizinin ardından battılar.

  KOMBASSAN VE YİMPAŞ EN BÜYÜKLERİ

  Bu konuda kurulan Meclis Araştırma komisyonuna ifade veren Kombassan Holding’in sahibi Haşim Bayram yalnızca kendi holdinginin yaklaşık 80 bin kişiden 800 milyon Euro para topladığını söylemişti. Almanya’da hakkında dava açılması sonucu kırmızı bültenle aranan Yimpaş holding başkanı Dursun Uyar’da kendi holdinginin 120 bin gurbetçiden para topladığını söyledi. Yimpaş’ın toplam 180 milyon Euro para topladığı ve sadece 39 milyon Euora geri ödediği belirtiliyor.

  YURTDIŞINDAN PARA TOPLAYAN HOLDİNGLER

  -Kombassan Holding

  -Yimpaş Holding

  -Jet-Pa Holding

  -Endüstri Holding

  -İttifak Holding

  -Sayha Holding

  -Adya Holding

  -Anser Holding

  -Kaldera Holding

  -Büyük Avrasya Holding

  Internethaber

  Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi Yorumları    Permalink - Mesaj no 1  06-19-2011, 19:49

  --->: Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi


  ben hasan turedi aslen karamanliyim hollanda rotterdam da ikamet etmekteyim .bu kombassan icin ben yuzbinlerce mark topladim
  ama bin pisman oldum .ozur dilerim zedelerden .bir daha enayi olmayin benim gibileri para teslim etmeyin
  hasan turedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) hasan turedi Ziyaretci

    Permalink - Mesaj no 2  03-28-2012, 17:13

  → Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi


  Arkadaşlar!! yıllarca avukatlar, hiçbir holdingden mahkeme karraına dayanarak tek bir Euro bile para tahsil edemmeişler. Yıllarca yukardaki gibi gerçek dışı haberlerle mağdurları kandırmışlar. Bu gerçeği, aşağıdaki Internet sitesi çok açık şekilde anlatıyor!!!!!

  Arkadaşlar, aşağıda, Holding mağdurları ile ilgili yeni bir gelişmeyi ve ilanı dikkatinize sunmak istiyorum.
  AVRUPADA BİR İLK :
  TÜM HOLDİNGLERİN, TÜM MAĞDURLARINA ,!
  FARKLI VE YENİ BİR ÇÖZÜM YOLU ;
  İNKASSO METODU
  Şimdiye kadarki Holding davalarında, görünen o ki: sadece Avukatlar para kazanmış. Mağdurların cebine, mahkeme kararına dayanarak tek bir Euro bile girmemiş. İlanı veren RU INTERNATIONAL INKASSO UG ( uluslararası tahsilat şirketi), başlıngaçta, mağdurdan ücret ve masraf talep etmiyor. Masrafını ve ücretini, tahsil edilen paranın içinden alacağını söylüyor ve bu söylediklerini de yazıya geçirip imzalayıp mühürleyip anlaşmayı mağdura teslime diyor! Para tahsilatı yoksa, ücret de masraf da almıyor.
  RU INTERNATIONAL INKASSO UG bir Alman şirketi olması nedeniyle; para tahsil ederse, tahsil ettiği paraları müşterisine vermezse, müşterinin parasını ödeyecek şekilde kendisini bir sigortaya ( AXA) sigorta ettirmiş.Şirketin internet adresi Üye Ol
  Yıllarca, Holdingzedelerle alakalı bir çözüm olmayacağı, tahsilatın yapılamayacağı, bu şirket kurucuları tarafından bilindiği için, 13-14 sene boyunca, bu tür dosyalarla ilgilenmemişler. Geçen sene, yatırılan paraların, devletten de tazminat olarak alınabilmesine imkan sağlayacağına inandıkları bir çözüm yolu buldukları için, ilk defa bu sene butür işleri almaya başlamışlar. Neticeyi İnsan Hakları Mahkemesine bile götürerek, öyle veya böyle bir tahsilatın olmasını amaçlıyorlar. Yıllarca avukatlar Almanya’da dava açıp kazandılar: tahsilat yok! Kazanılan davaları, Türkiye’de tanıtmak için “tanıma ve tenfiz davası” açtılar, davalar reddedildi. Tahsilat gene yok. !
  RU INTERNATIONAL INKASSO UG’na, ( uluslararası tahsilat firması); Üye Ol
  Üstelik: 1- Dava açıp kaybedenler,
  2-Dava açıp kazandığı halde parasını tahsil edemeyenler,
  3-Davaları devam edenler de müracaat ederek çözümden faydalanabiliyorlar. (hem de mevcut avukatlarını değiştirmeden!)
  RU INTERNATIONAL INKASSO UG ( Türkçe danışmak mümkün)
  Wuppertal-Deutschland
  Üye Ol
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

    Permalink - Mesaj no 3  05-25-2012, 19:58


  Arkadaşlar, aşağıda, Şimdiye kadar hiç duymadığınız ;Holding mağdurları ile ilgili yeni bir gelişmeyi , farklı bir çözüm yolunu ,dikkatinize sunmak istiyorum.
  Şimdiye kadar hiç kimse, Holdinglerden, mahkeme kararına dayanarak Türkiyede icra yoluyla 1 Euro bile para tahsil edememiş. Yıllarca ,Holding mağdurlarını holdingzedeleri, başkaları da (“ size çözüm olacağız” diyenler )mağdur etmeye devam etmiş. Şimdiye kadar Holding mağdurları Holdingzedeler “Mahkemeleri kazandık paraları tahsil ettik emsal yargıtay kararları “çıktı denilerekten yanıltılmış. Etrafınıza bir bakın: parasını alabilen var mı? kaç tanesini gördünüz. “Size çözüm bulacağız diyenler” zengin olmuş ama sizin cebinizde hala para yok , üstelik de onlara para vermişsiniz!!!
  Bir tahsilat firması, bu gerçekler üzerine, farklı bir çözüm yolu üretmiş:
  Holding Mağdurlarrı-holdingzedeler için yeni ve farklı bir çözüm yolu uygulanmaya başlamış 2012 yılında ve paralarını tahsil edebilme imkanı oluşmuş.
  Aşağıdaki web sitesinde bahsedilen “TAHSİLAT ŞİRKETİ”,Holding mağdurlarından Holdingzedelerden , baştan ücret –masraf almıyormuş. Holding mağdurlarının/ Holdingzedelerin parasını tahsil ettiğinde, tahsil ettiği paranın içinden alacakmış ücretini. Tahsil edemezse, ücret ,masraf almıyacakmış. Davasını kaybedenler de oraya müracaat edebiliyormuş. Batak Holdinglerin –iflas etmiş Holdinglerin mağdurları da paralarını alabileceklermiş. Çünkü bu tahsilat firması, atırılan paraları devletten, “tazminat” olarak talep ediyormuş. Holding mağdurlarının/ Holdingzedelerin parasını devlet ödemezse, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidilmesini hedef almış. Avrupa İnsan hakları mahkemesinin kararıyla devlet, Holding mağdurlarının/ Holdingzedelerin parasını ödemek zorunda kalacakmış.
  Tüm Holdinglerin tüm mağdurlarına holdingzedelere holding mağdurlarına Yimpaşzedelere Kombassan Holding Jetpa Holding Yimpaş Holding Endüstri Holding Sayha Holding Kamer Holding İttifak Holding Demirkaya Holding Aksaray Holding Apitaş Asri Emirdağ Hadeka İşlem Kaldera Holding katra Katılım Kübra Silm Noya Umpaş UTM Büyük Avrasya Anser Adya Holding mağdurlarına yeni bir çözüm yolu bulunmuş ve buralara paralarını yatıranlar devletten paralarını alabileceklermiş.
  Bu tahsilat Şirketi, Almanyadaki sigortalar tarafından da sigortalanmış.
  Tahilat şirketinin web sayfası:
  Üye Ol
  kemal528 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kemal528 Ziyaretci

    Permalink - Mesaj no 4  11-20-2012, 13:59


  Merhaba ismim kadem global menkul değerlerde trader olarak görev yapiyorum direk hakkim 02122446195 ve cep tel 05343006159 kombassan hisse senetleri olanlar kaydileştirilip satilabiliyor bilgi için bana ulaşin
  KADEM BARUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) KADEM BARUT Ziyaretci

    Permalink - Mesaj no 5  06-07-2013, 23:57

  → Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi


  Alıntı:
  kombassan holding zedeler-holdingzede gurbetçiye beş milyar avro müjdesi

  bu holding zedeler hakina bilmiyor bakiniz gezi parki taksime birtek holdingzedelerin sesi cikmiyor
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

    Permalink - Mesaj no 6  03-07-2015, 02:26

  → Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi


  Alıntı:
  kaldera holding magdurlari-Holdingzede Gurbetçiye Beş Milyar Avro Müjdesi

  Kaç yil geçti daha beş kuruş alamadik. Allah belalarini versin. Ama o zatlarin Allah a inanç lari yok nayazikki bizler burayi anlayamadik. Şimdi kim baskan olamak istiyor sa oy almak isteyen bu holding magdurlarina mujdeyi versin.
  Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci


Konu hakkinda benzer etiketler
kamer holding hisse senetleri , kaldera holding magdurlari , kombassan utm , kaldera holding konya telefon iletisim , yimpas holding magdurlari , jetpa holding hisse senedi , holdingzede , holding zedeler ne yapmali ,