T.c. Viyana başkonsolosluğu yeni binasina taşiniyor   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 07-08-2009 (15:27)   Son Mesaj: 06-12-2011 (23:11)    Cevap: 5    Gösterim: 6124  

07-08-2009

T.c. Viyana başkonsolosluğu yeni binasina taşiniyor

Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçiliği bir duyuru ile Yeni yerine taşındığını ilan etti.

İşte o duyuru

1 Eylül 2007 tarihinde kurulan ve geçici olarak Büyükelçiliğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Viyana Başkonsolosluğumuz Ağustos 2009 ayının ikinci yarısında "Hietzinger Hauptstrasse No. 29, 1130" adresinde bulunan yeni hizmet binasına taşınacaktır. Vatandaşlarımıza kolaylık sağlanması amacıyla Büyükelçiliğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Eğitim ve Maliye Müşavirliklerinin de Başkonsolosluğumuzun yeni binasına taşınmaları uygun görülmüştür.

Başkonsolosluğumuzun yeni binasının hizmete açılması vesilesiyle 31 Ağustos 2009 tarihinde Devlet Bakanı Sayın Egemen Bağış'ın da katılımıyla bir tören düzenlenmesi öngörülmektedir.

Başkonsolosluğumuz yeni binasında faaliyete geçtikten sonra vatandaşlarımızın tüm konsolosluk işlemleri için "Prinz Eugen Strasse No. 40, 1040" adresindeki Büyükelçiliğimiz binasına değil, "Hietzinger Hauptstrasse No. 29, 1130" adresindeki Başkonsolosluk binasına müracaat etmeleri gerekecektir.

Başkonsolosluğumuzun yeni binasında faaliyete başlayacağı kesin tarih ayrıca duyurulacaktır. Her hal ve karda, özellikle Ağustos 2009 ayının ikinci yarısından itibaren konsolosluk işlemleri için Başkonsolosluğumuza bizzat müracaat edecek vatandaşlarımızın gelmeden önce ihtiyaten telefonla veya Büyükelçiliğimiz ve Başkonsolosluğumuz web sitelerinden Başkonsolosluğumuzun yeni hizmet binasında faaliyete geçip geçmediğini kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

T.c. Viyana başkonsolosluğu yeni binasina taşiniyor Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  03-04-2010, 19:24

--->: T.c. Viyana başkonsolosluğu yeni binasina taşiniyor

ben coskun temel ,türk vizesini uzattirmak istiyorum bunun icin bir gün öncesinden sira yada numara almam gerekiyormu? yada o gün icerisinde almam mümkün mü?bilgilerinize arz ederim
    iyi calismalar .....tsk ederim....
    coskun temel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) coskun temel Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 2  03-04-2010, 20:12

Vizenizin cesidini bilmemekle birlikte Konsoloslukta pasaport uzatma, yenileme v.b. gibi islemleri yapabilirsiniz ve bunun icin SIRA numarasi alabilirsiniz. Fakat vizenizi uzatma islemi belediyelerden oldugu icin ikamet ettiginiz belediye hangisi ise o belediyeye gidip vize uzatmak icin ilgili formu doldurup basvurmalisiniz.
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 3  08-30-2010, 23:22

IYI GÜNLER
    ben türkiyeden 4 yil oldu geleli ve 28 yasindayim 4 yillik üniversite mezunuyum esim avusturya vatandasi avusturya viyana türk konsoloslugunda calismak istiyorum
    is icin ne tür özellikler araniyor tesekkürler...
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 4  09-28-2010, 15:46

yanlis bilmiyorsam tc vatandasi olmali
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü

Permalink - Mesaj no 5  06-12-2011, 23:11

kendin avusturya ve turk vatandasiyim nufus cuzdanim var cocuklarimin sadece pasaportlari var onlara turk nufus cuzdani alabilirmiyim alabilmek icin neler gerekli tesekurler
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci