Romanya: "Türkiyeyi örnek aliyoruz".....   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 03-25-2009 (23:20)   Son Mesaj: 03-25-2009 (23:20)    Cevap: 0    Gösterim: 704  

03-25-2009

Romanya: "Türkiyeyi örnek aliyoruz".....

Romanya'daki Köstence Ovidius Üniversitesi rektörü Profesör Victor Ciupina, "yüksek öğretimde Türkiye'deki üniversiteleri örnek aldıklarını" söyledi.

Ovidius Üniversitesi'nde, 3 gün boyunca Türkiye-Romanya arasında yüksek eğitim kalitesini artırma semineri yapıldı. Etkinliğe Türkiye'yi temsilen İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Profesör Gülsün Sağlamer ve Profesör Dilek Boyacıoğlu katıldı. Seminerde karşılıklı fikir alış-verişinde bulunuldu. Ovidius Üniversitesi tarafından Sağlamer'e onursal doktora verildi.

Doktora töreninde konuşan üniversite rektörü Victor Ciupina, "Üniversite olarak yüksek öğrenimde Türkiye'deki üniversiteleri örnek alıyoruz. Romanya ile Türkiye arasında her alanda iyi ilişkiler var. Eğitim alanında da son derece verimli ilişkiler içerisindeyiz" dedi. Doktora ünvanı alan Gülsen Sağlamer ise, Ovidius Üniversitesi yönetimine teşekkür ederek, "böyle seminerlerle yüksek eğitimde kaliteyi artıracaklarına inandığını" ifade etti.

Törene Türkiye'nin Köstence Başkonsolosu Haluk Ağca, Köstence Bilgisayar Lisesi Müdürü Salih Katırcı, Karadeniz Bölgesi Üniversiteler Ağı kurucusu Eden Mamut, üniversite öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

(CİHAN)

Romanya: "Türkiyeyi örnek aliyoruz"..... Yorumları