http wwwmuhakemenet forum grammatik dilbilgisi 108873 praepositionen mit akkusativ i hali gerektiren edatlar detayli anlatimhtml-Präpositionen mit Akkusativ -i hali gerektiren edatlar (DETAYLI ANLATIM)

http wwwmuhakemenet forum grammatik dilbilgisi 108873 praepositionen mit akkusativ i hali gerektiren edatlar detayli anlatimhtml-Präpositionen mit Akkusativ -i hali gerektiren edatlar (DETAYLI ANLATIM) konusunun etiketlenmis sayfasi

* Präpositionen mit Akkusativ -i hali gerektiren edatlar (DETAYLI ANLATIM)
PRÄPOSITIONEN MIT DEM AKKUSATIV i-haliyle birlikte kullanilan edatlar Bu edatlardan sonra gelen isin veya zamirler mutlaka -i halinde bulunur. durch-icinden gecerek, arasinda durch den Wald-ormanin icinden, arasindan orman-der Wald--> i hali: den Wald
DEVAMINI OKUMAK icin TIKLAYIN

Benzeyen Konular

* Detaylı İngilizce Dilbilgisi / 2100 Anahtar Çözüml - Fesih Taşlı - Ana Fikri
Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitap İngilizcesini geliştirmek ve İngilizce de yapılan genel natalardan kaçınmak isteyen öğrenci ve öğrenenler için derlenip hazırlanmıştır. Genel anlamda Intermediate düzeyinde hazırlanmış ise de Advance düzeyinde çalışanların da başvurabileceği bir kaynak halinde sunulmuştur....

* Grammatik - Dilbilgisi 1 adında yeni sorular oluşturulmuştur.
Grammatik - Dilbilgisi 1 .... Yeni sorularla bilginizi sınıyoruz. Kuralları yarışmaya girmeden önce belirtilmiş olsa da zamana karşı yarıştığınızı unutmayın. Herhangi bir sorunuz ya da cevabınız olursa lütfen Bilgi yarışmamızdaki cevaplama yerinden cevaplayın. Yarışmamızın linki : Grammatik - Dilbilgisi 1! Şimdiden başarılar

* Präpositionen mit Dativ- -e hali gerektiren edatlar (DETAYLI ANLATIM)
E HALIYLE BIRLIKTE KULLANILAN EDATLAR AUS 1. Bu edat kapali bir mekandan veya esit seylerin ortasindan disari dogru yapilan bir hareketi dile geitrir ve Türkceye bulundugu isme eklenen "-den,-dan" takilariyla cevrilir. örnek: Ayse kommt aus dem Zimmer. Ayse odaDAN geliyor(cikiyor)

* Präpositionen mit Akkusativ und Dativ (DETAYLI ANLATIM)
DATIV (E Hali) ve AKKUSATIV (I-Hali) ile BIRLIKTE KULLANILAN EDATLAR an-yaninda, yanina hinter-arkasinda, arkasina neben-yaninda, yanina unter-altinda, altina

Präpositionen mit Akkusativ -i hali gerektiren edatlar (DETAYLI ANLATIM) ile alakalı diğer sayfalar

"Präpositionen mit Akkusativ -i hali gerektiren edatlar (DETAYLI ANLATIM)" Konusuna Yorum Yapın:

İsminiz
İsminiz:

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.

Konuyla ilgili yorumunuzu buradan yapabilirsiniz.