nasıl bir evlilik istersiniz??

el_feta ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 02-19-2009, 19:19 #41
    altun Mesajlar: 885
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    aynaya geçip şööyle bir bakın kendinize,benden iyi turşu olur diyorsanız,neden olmasın (umarım alıngan biri değilsinizdir)

Evlenmek fıtridir..Sünnetidir resulün...Evlenmeye göze almamak,fedakar olamayacak kadar sığ biriyim demekle eş anlamlı bence..Belki yaşınızın gençliğindendir bilemiyorum...
    ne ummuştunuz ki bir erkekten..feminizmin adı yok kendi var,itaat eder misiniz bir adama,var mı böyle bir bilinciniz,güzel yemek yapar mısınız mesela siz,ya da çocuğunuz olsa hakikaten iyi yetiştirecek bir şuura,bilince sahip misiniz??
    duygusal bir yığın edebiyetın önünde,başka şeylerinizde var mı birlikteliğinizi yıllara yayabilecek???

bu soruları ban değil tabi,kendinize verin...

bu müslümanlar niy ebu işle tam uğraşmıyorlar bilmiyorum,bi abdullah büyük hoca tam olarak uğraşıyor,o da evli olanlar ile galiba...
    bence evlilik öncesi,hani şu meslek edinme kursları gib,halka açık,güzel bir eğitim olmalı dernek/vakıf ya da benzeri yerlerde...
    öyle ya,imran ailesi gibi olmak var,kuran'da adları geçecek kadar kıymetli...

selam ve dua ile...

valla yazınızdan pek bişi anlamadım ama turşum güzel olur diye düşünüyorum kesinlikle alıngan değilimdir istediğinizi söyleyin
    yemek yapamam bi erkeğe itaat etmem(şimdiki durumumdan dolayı mecburen abime itaat ediyorum o ayrı bi konu)
    ama dediğiniz gibide olabilir yaşımdan dolayı yani bilmiyorum zaten şimdi evlilik meselesine kafa yoracak değilim
    selam ve dua ile

2. Alt 02-19-2009, 19:43 #42
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Kadun dedugun evünde Zeytünyaglu dolma yapar(Sonrasi mechul bütün gün ne yapar)

Not:Tamamen mizahtir yanlis anlasilmamak ümidi ile.

3. Alt 02-19-2009, 19:52 #43
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    ilk cümle mi mizah son cümle mi?

son ise ...çıt çıt çıt...hepsiyse ,eyvallah....

adamın birine sormuşlar; neden evlenmiyorsun?
    _"ben bir dünyada iki şeytan ile başedemem demiş...?"
    _ bir benim şeytanım bir de hanımın ki

Konu Henna tarafından (02-19-2009 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.
    el_feta bunu beğendi.
  4. Alt 02-19-2009, 20:07 #44
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bayanlarin varliginin erkekleri ayakta tuttuguna inanan bir insanim. Günümüz sartlarinda elbette zorluklari var. Sosyal yasamin degismesi ya da kültürler/kültürsüzlükler arasina SIKISMIS insanlar toplulugu olarak anlasmakta zorluk cekiyoruz. Ne icin evlenmesi gerektigini bilen bir insan icin cok problem olmayacagi kanisindayim. Kolay degil ama zor da degil yani kiyasen bu mümkün degil

Not: Ilk cümlem mizahtir kara mizah degil KIZIL olanindan

Henna ve altun bunu beğendiler.
  5. Alt 03-08-2009, 03:45 #45
    AsMhA Mesajlar: 208
    Tanıyarak,,,Severek,,, Tabi diğer arkadaşların formüle döktüğü gibi bir analiz yapabilmek için tanımak we sewmek gerekiyor. Ortak paylaşım noktanız yoksa mutlu olamassınız ki...