''ANDIMIZ''kaldırılsın

kaldırılsın...

1. Alt 08-13-2009, 08:45 #11
    naddo Mesajlar: 1
    kaldırılsın

2. Alt 08-13-2009, 12:50 #12
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Bizler eğer kaynağımızı yani çıkış noktamızı vahiden alıyorsak kusura bakmasınlar biz milliyetçi yada ırkçı yada şucu bucu olamayız.Hem milliyetçilik ırkılığın yumuşatılmış hali.
    Ne gerek var milliyetçiliğe hepimizin müslüman olması bizi birleştiren yapının müslümanlık olması yeterli değil mi? Eğer Kur'an i hayatı anlayan bir müslüman ben aynı zamanda milliyetçiyim diyorsa orada durması lazım .Ben cahil vahyin anlamını Kur ani hayatın ne anlama geldiğini bilmeyen insanların milliyetçi çıkışlarını anlayabiliyorum ama ben hem müslümanım Kur anı da çok iyi anlıyorum diyen birinin ben milliyetçiyim demesini anlamıyorum.
    Türkeşin hayatında yaptıkları ortada yorum yapmaya bile gerek olmadığı kanaatindeyim.
    selam ve dua ile...
    selam ile...

Milliyetcilik ayni din ve seriata bagliligin ismidir. Vatanini ve milletini sevmekte bunun icinde vardir. Fakat günümüzde cogu kisi bunu dediginiz gibi IRKCILIGA kadar götürmüstür. Fakat bu isim ile IRKCILIK yapilsa yine bunun ismi dedigim gibi degismez. Yani onlara bakarak degistiremeyiz. IRKCILIK farkli , MILLIYETCILIK farklidir.

İngiliz meclis-i mebusanında, müstemlekat nazırının, elindeki Kur'an-ı Kerîm'i göstererek, “Bu Kur'an Müslümanların elinde bulundukça biz onlara hâkim olamayız, bu Kur'an'ı onların elinden kaldırmalıyız...” dediğini haber aldığında, gayret-i imaniyesi şiddetle feverana gelen ve “Kur'an'ın sönmez ve söndürülmez manevî bir güneş hükmünde olduğunu ben dünyaya ispat edeceğim ve göstereceğim” dedi Bediüzzaman hazretleri.

Bediüzzaman26 bunu beğendi.
  3. Alt 08-13-2009, 16:56 #13
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Milliyetcilik ayni din ve seriata bagliligin ismidir..[/B]

Bu yeni bir kavram olsa gerek ilk kez duyuyorum...Peki vatan neresidir???

Bediüzzaman26 bunu beğendi.
  4. Alt 08-13-2009, 17:52 #14
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    HAYIR BU yeni bir kavram degil. ASLINDA özü ve gercegi olan manasini söyledim ben. Fakat günümüzde bunun farkli uygulamalarini fazlasiyla gördük. Vatan yurdunuz demektir. Peki sizin yurdunuz neresi? Ama benim vatan Türkiyedir

5. Alt 08-13-2009, 18:42 #15
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Kavramlar üzerinde bu şekilde çok durmamak lazım. Bu kavramlara herkesin kendine anlamlar yükledi ve gerçek zemininden uzaklaştırılmaya çalışıldı.

Milliyetçilik, kendi milleti üstün görmemek ve aynı zamanda kendi milleti reddetmemektir.

Irkçılık, kendi ırkını üstün görmektir.
    ...

Şimdi, milleti reddetmek olmaz. Çünkü Allah kavim kavim yaratmıştır bizi ve her yarattığını bir sebebe bağlamıştır.

Şöyle bi soru sormak lazım: Neden tek bir ırk yok da, Türk-Kürt vs diye ayrı ayrı ırklar var?
    Ve bu sorunun Fikr-i Milliyet ile alakası nedir?

İşte her millet kendine has özellikleri ile öne çıkmıştır. Türkler, savaşçı, adil ve idareci yapısı ile, Kürtler cesaretleri ile, Mısırlılar zekası ile, vs vs .. Bu özellikler, milliyet özellikleridir. Risalede de bahsediliyor. Risale üstadları daha iyi açıklayacaktır bu kısmı. Yani, milletler ve yapıları vardır. Bu yapıları, İslam havuzunda Türk liderliğinde toplamak gerekir.

Neden "Türk" denebilir? Cevap:(Maide Suresi 54. Ayet, Elmalılı Tefsiri)

selametle..

6. Alt 08-13-2009, 18:44 #16
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Andımızı kaldırılmak yerinde değiştirilse daha mı iyi olacak bilmem
    Ama şu haline bi ayar geçmek lazım, kesin.

selametle..

7. Alt 08-14-2009, 12:57 #17
    dionysoz Mesajlar: 103
    Atatürk milliyetçiliğine göre ; Türkiye cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.
    soyuna sopuna kökenine bakılmaksızın.buda Türk kavramının ne olduğunu açıklıyor sanırım.bir yurttaşlık vatandaşlık kavramıdır bu.
    ister zaza ol ister kürt ister laz ister arap.Türkiyede yaşıyorsan Türkiye vatandaşıysan Türksündür.ırkcılıktan faşizan milliyetçilikten uzak.ne kadarda kucaklayıcı bir kavram aslında.anlayabilenler için tabi.ama içlerinde şirkeflik olanlar,nifakcılık olanlar böle tartışmaları zırt pırt ortaya atarak asıl ırkçılığı faşist milliyetçiliği kendileri yapmaktadır.yada amaçları Türkiyeyi karıştırmaktır.

8. Alt 08-14-2009, 13:04 #18
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    dionysoz´isimli üyeden Alıntı
    Atatürk milliyetçiliğine göre ; Türkiye cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.
    soyuna sopuna kökenine bakılmaksızın.buda Türk kavramının ne olduğunu açıklıyor sanırım.bir yurttaşlık vatandaşlık kavramıdır bu.
    ister zaza ol ister kürt ister laz ister arap.Türkiyede yaşıyorsan Türkiye vatandaşıysan Türksündür.ırkcılıktan faşizan milliyetçilikten uzak.ne kadarda kucaklayıcı bir kavram aslında.anlayabilenler için tabi.ama içlerinde şirkeflik olanlar,nifakcılık olanlar böle tartışmaları zırt pırt ortaya atarak asıl ırkçılığı faşist milliyetçiliği kendileri yapmaktadır.yada amaçları Türkiyeyi karıştırmaktır.

Sahi sizin gibi düşünenler kaldımı acaba yoksa sizler daha birinci sınıftan itibaren Vahdettin hain diye başlayan yalancı tarihin doğurduklarımısınız.Sizin şu yazdıklarınızın sizcede haklılığı var mı bence çok komik duruyor.

altun ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  9. Alt 08-14-2009, 13:13 #19
    ne diyorsun arkadaşım? ne Vahdettini o nerden çıktı şimdi ne bizim gibisi sizin gibisi?bizim gibi düşünenler kim?

10. Alt 08-14-2009, 14:10 #20
    ya bu yapay tartışmalar yüzünden habire yerimizde sayıp duruyoruz.inanamıyorum şu gündem olan mevzuya bak.ne mutlu türküm demek ülkedeki farklı etniğe sahip insanları rencide ediyorumuş..ee.. e bu yüzden andımız kaldırılsınmış :S bak bak.

sanki Türk kavramı içinde yer alıyor olmak onu rencide ediyormuş gibi.Türk demek kötü bişeymiş rezil bişeymiş gibi.e Türkiyede yaşıyorsun Türkiye devletinin düzeninden faydalanıyosun,T.c. kimliğine sahipsin.etnik kimliğin ne olursa olsun TC vatandaşısın.nasıl oluyorda ne mutlu Türküm diyene demek seni rencide ediyor.kaldıki Türkiye cumhuriyeti için ''Türk'' kavramının tanımının ne olduğu ortadayken.ülkenin adı Türkiye cumhuriyeti bu ülkede yaşayanlarada Türk denilmişken. bu kada basit.daha ne kadar ulusçu olabilirsin yahu.bütün bunlar ortadayken adam kalkıyor Türke Türk demeyin.Türk olmayanlar rencide oluyor diyor.lafa bak lafa.laz çerkez zaza arab türk kürt vs ne olursan ol...bu ülkenin imkanlarından yan yana faydalanmıyormuyuz.aynı ekonomik krizden muzdarip olmuyormuyuz.sen benden ben senden alışveriş yapmıyormuyum.birbirimizden rızıklanmıyormuyuz.ozaman hepimiz Türk vatandaşıyız ve Türküz.
    almanyada yaşıyan alman yasalarına tabi Türkmüsün.ozaman alman vatandaşısın.
    Türkiyedemi yaşıyorsun Türk yasalarınamı tabisin ozaman Türksün.

yani şu mevzu tartışılıyorsa bu ülkede ve buna destek verenler çıkıyorsa yazık hakkaten yazık ve komik.yani asıl sen komik duruyorsun yukardaki arkadaşım.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.