Mısır'da tutuklu TRT muhabirinden 'Beni kurtarın' twiti   Konuyu açan: Takipci   Ä°lk Mesaj: 09-30-2013 (10:15)   Son Mesaj: 09-30-2013 (10:15)    Cevap: 0    Gösterim: 746  

09-30-2013

Mısır'da tutuklu TRT muhabirinden 'Beni kurtarın' twiti

Türkiye'den gelen bir akrabası vasıtasıyla atılan tweetler'de gazeteci Turan, hapishane şartlarının çok kötü olduğundan bahsederken Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na seslenerek 'beni kurtarın' mesajı gönderdi.

Türkiye'den gelen bir akrabası vasıtasıyla atılan tweetler'de gazeteci Turan, hapishane şartlarının çok kötü olduğundan bahsederken Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na seslenerek 'beni kurtarın' mesajı gönderdi. Kahire'de tutuklanan TRT muhabiri Metin Turan'la ilgili twitter hesabından mesajlar paylaşıldı.

İşte Turan'ın hesabından atılan o tweet'ler:

"Sevgili dostlarım, merhabalar. Bana dua eden herkese teÅŸekkür ederim.Â* Size Türkiye'den gelen akrabam kanalıyla ulaşıyorum.

Allah'ıma sonsuz sükürler olsun, çok sükür iyiyim. Sağlığım yerinde. Hapishane şartları çok kötü.

44 gündür hapishanedeyim. Halen esir gibi tutuluyorum.

40 metrekarelik koğuşta 36 kişi beton üzerinde yatıyoruz. 2 tuvalet var banyo yok.

Sayin Dışişleri Bakanım A. Davutoğlu, tutukluluk suresi uzatılması halinde burada AÇLIK GREVI baslayacak. Hapishane karışabilir.

Burasi kan gölüne gelmeden beni kurtarın..

Türkiye'nin müttefik dostları yok mu? B.Arap Emirlikleri ile temesa geçerek beni serbest bırakabilirler."

Mısır'da tutuklu TRT muhabirinden 'Beni kurtarın' twiti Yorumları