Deniz bisikleti keyfi faciayla bitiyordu   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-12-2011 (11:08)   Son Mesaj: 02-12-2011 (11:08)    Cevap: 0    Gösterim: 411  

  02-12-2011

  Deniz bisikleti keyfi faciayla bitiyordu

  Deniz bisikleti keyfi faciayla bitiyordu


  Mersin Erdemli’deki Kızkalesi Beldesi açıklarında iki kişinin bulunduğu deniz bisikleti açığa sürüklenince kazazedeler Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

  Genelkurmay Başkanlığı"ndan yapılan açıklamada, Sahil Güvenlik Komutanlığı"nca, 10 Şubat Perşembe günü Mersin Erdemli"deki Kızkalesi Beldesi açıklarında, içerisinde iki kişinin bulunduğu deniz bisikletinin sürüklendiği ihbarının alındığı bildirildi. İhbarın alınmasından sonra olay yerine yönelen SGK birimi kazazedeleri denizden sağ olarak aldı ve Tırtar Limanı/ Erdemli'ye getirdi.
  Sahil Güvenlik Komutanlığı aynı gün bir başka kurtarma olayına daha imza attı. İçinde iki kişinin bulunduğu ahşap bir teknenin, Çanakkale Boğazı çıkışı güneyi Orak Adası'nda karaya oturduğu ihbarı ve yardım talebi üzerine SGK birimleri harekete geçti. Karaya oturan sandaldakiler sağ olarak kurtarılarak Çanakkale Limanına götürüldü.

  Deniz bisikleti keyfi faciayla bitiyordu Yorumları