Köpeği çalınan yaşlı adamın gözyaşları   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-31-2010 (12:06)   Son Mesaj: 12-31-2010 (12:06)    Cevap: 0    Gösterim: 825  

12-31-2010

Köpeği çalınan yaşlı adamın gözyaşları

Adana'da Sibirya kurdu cinsi köpeği çalınan Mehmet Ali Kurt, "O benim evladım gibiydi, onunla çocuğum gibi oynuyordum" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Ali Kurt'un (75) merkez Seyhan ilçesindeki evine geç saatlerde kapının kilidini kırarak giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, ilaç döktükleri etle damdaki Sibirya kurdu cinsi köpeği uyutarak çaldı.
    Zanlı ya da zanlılar kayıplara karışırken, belden aşağısı tutmayan Mehmet Ali Kurt, sabah kalktığında çağırdığı köpeğinden ses gelmemesi üzerine gelinine haber vererek köpeğe bakmasını istedi. Köpeğinin yerinde olmadığını öğrenen Kurt, polise haber verdi. Kapıda parmak için
    incelemesi yaptıktan sonra köpeğin fotoğrafını alan polis, köpeğin bulunması ve zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

Köpeğin sahibi yaşlı adam ise gece en son köpeğe mama ve kemik verdiklerini ondan sonra yattıklarını belirterek, "Gece köpeği alıp gitmişler. Biz hiç ses duymadık. Köpeği mutlaka uyutarak çalmışlardır. Çünkü köpek yabancı birini gördüğü zaman mutlaka tepki veriyordu. Ben hiç ses duymadım. Köpek mutlaka havlardı" dedi.

Köpeğinin duvarda asılı fotoğrafını kucağına alarak kendini teselli etmeye çalışan Kurt, "Köpeğim arkadaş gibi değil benim evladım gibiydi. Bir insan çocuğuyla nasıl uğraşırsa, aynen öyle uğraşıp oynuyordum onunla. Kendi evladını düşün benim yanımda aynı onun gibiydi.

Ben yürüyemiyorum benim yanımda duruyordu. Ona yemek veriyordum bakıyordum" diye gözyaşlarına boğuldu. Sibirya Kurdu cinsi köpeklerin 500 ile bin lira arasında satıldığı, yaşı büyük olan köpeklerin özellikle dişi köpeklerle çiftleştirip satmak için çalındıkları tahmin ediliyor.

Köpeği çalınan yaşlı adamın gözyaşları Yorumları