ÜDS, 26 Aralık'ta yapılacak   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-15-2010 (18:51)   Son Mesaj: 12-15-2010 (18:51)    Cevap: 0    Gösterim: 418  

  12-15-2010

  ÜDS, 26 Aralık'ta yapılacak

  ÜDS, 26 Aralık'ta yapılacak


  Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS), 26 Aralık Pazar günü yapılacak.  KPSS'deki iddialar nedeniyle ertelenen sınavlardan biri olan ÜDS, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Türkiye'de 22 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek'te düzenlenecek.
  ÜDS için adaylara sınava giriş ve kimlik belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, kullanıcı adı ve şifreleri ile bugünden itibaren ÖSYM;nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecekler. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adayların internetten edinecekleri bu belgelerini, sınav günü mutlaka yanlarında bulundurmaları isteniyor. Bu belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.

  Adaylar sınav salonlarına alınırken yapılacak kontrollerde, kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek. Nüfus cüzdanında fotoğraf ve TC kimlik numarası bulunması gerekiyor. Sürücü belgesi ile kurum kimlik belgesi dahil başka hiçbir belge kabul edilmeyecek. Nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

  ÜDS'de, her bir adaya ait soru kitapçığı matbaada tek tek özel olarak paketlenecek ve sınav başladığında her adaya açılmamış bir adet soru kitapçığı paketi verilecek. Bu paket aday tarafından sınav başladığında açılacak.

  Sınav sonuçları internetten duyurulacak.

  ÜDS, 26 Aralık'ta yapılacak Yorumları