007'nin oyununda İstanbul ayıbı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 11-05-2010 (16:41)   Son Mesaj: 11-05-2010 (16:41)    Cevap: 0    Gösterim: 476  

  11-05-2010

  007'nin oyununda İstanbul ayıbı

  007'nin oyununda İstanbul ayıbı
  Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan James Bond oyununun bir kısmı İstanbul'da geçiyor. Ancak, bu bölümdeki İstanbul tasvirinin gerçekle hiç bir alakası yok...


  Merakla beklenen yeni James Bond oyunu, Blood Stone geçtiğimiz günlerde tüm dünyada piyasaya sunuldu. Son 007 unvanına sahip olan Daniel Craig'in modellendiği oyunda ünlü ajan dünyanın birçok ülkesini kapsayan bir maceraya atılıyor.( Üye Ol)

  Çoğu Bond hikayesinde olduğu gibi oyunda da bu duraklardan biri İstanbul olarak belirlenmiş. Metro inşaatında bulunan bombayı aramaya gelen James Bond son model otomobilinden indikten sonra Türk oyunseverlerin dikkatini çekecek bir detayla karşılaşıyoruz.
  Üye Ol


  İstanbul olarak tavsir edilen şehir, aslında gerçekte yok. Karşımıza gelen dev camii, Hindistan'da örnekleri görülen eski model motor ve minibüsler oyuncuları bu bölümde karşılıyor.

  Diğer Şehirler Aynı İstanbul Hayali

  Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Bizarre Creations adlı firmanın elinden çıkma bu yapımda bulunan Atina, Burma, Monoko gibi şehirler gerçeklerini benzerken İstanbul sanki İngiliz sömürgesi hayali bir ülke gibi yansıtılmış.

  Milyonlarca dolar bütçeyle hazırlanan bu pahalı yapımın İstanbul'a yaptığı ayıp ise ihmalkarlıktan daha öte. Senaryo olarak günümüzde geçen oyun için yapımcılar internet ve fotoğraf arama motorlarını kullanabilirdi.

  İşte oyun yapımcıların gözünden hayali İstanbul portresi...


  :: Üye Ol


  SDN - Üye Ol


  007'nin oyununda İstanbul ayıbı Yorumları