Erdoğan'dan kürt açılımı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 08-05-2009 (14:48)   Son Mesaj: 08-05-2009 (15:20)    Cevap: 2    Gösterim: 1064  

08-05-2009

Erdoğan'dan kürt açılımı

Erdoğan'dan kürt açılımı
    Erdoğan, TBMM'ye gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Ben, DTP'Yi PKK ile aynı kefede değerlendirmiyorum, değerlendirmek istemiyorum'' diyen Erdoğan, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile yarın yapacağı görüşmeye ilişkin soruya, ''Bir genel başkan olarak, genel başkanlık odamda, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüşeceğim, aynı zamanda grup başkanı olarak...'' karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, ''Kürt açılım ve terör konusunda MHP ile görüşecek misiniz?'' sorusunu ise şöyle yanıtladı:

''Bu konuyla ilgili MHP kapılarını kapattı. MHP böyle bir görüşmeye gerek görmediği gibi, bu başlatılan çalışmayı 'vatana ihanet' olarak vasıflandırıyor. Şimdi olaya böyle yaklaşan; bir anlayışla, zihniyetle... Yani bu kadar kabaca, daha ne olduğun bilmeden... İçinden ne çıkacak bilmeden böyle bir yaklaşımda olanlarla neyi görüşeceksiniz.''

Erdoğan'dan kürt açılımı Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  08-05-2009, 15:03

--->: Erdoğan'dan kürt açılımı

hım dtp katılmalı çok gereksiz bir parti
    Unnecessary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Unnecessary

Permalink - Mesaj no 2  08-05-2009, 15:20

--->: Erdoğan'dan kürt açılımı

kımsenın düşünmeye bıle cesaret edemedıgı bir şeyi hayata geçırmeye çalışıyor,inşallah DTP bunu yanlış kullanmaz........
    3rd eng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) 3rd eng