Hangi paşalarin çocuklari çürük listesinde?   Konuyu açan: oguzhan   İlk Mesaj: 03-22-2009 (23:06)   Son Mesaj: 02-12-2011 (23:26)    Cevap: 19    Gösterim: 6661  

03-22-2009

Hangi paşalarin çocuklari çürük listesinde?

Hangi paşalarin çocuklari çürük listesinde?

Vakit gazetesinin dün manşetlerinden duyurduğu ve bu gün yayınladığı şok iddialarla dolu haberine göre, üst düzey görevlerde bulunan birçok generalin oğlu, yeğeni, akrabası, eniştesi çürük raporu alarak vatani görevini yerine getirmemiş. İşte Vakit'in haberi;
    Bazı generallerin bizzat oğulları hatta kayınbiraderleri çürük raporları alırken, bazılarının ise 5 yeğeninin birden çürük raporu alması dikkatlerden kaçmıyor. Genelkurmay'ın, çürük raporu alınmasında general yakınlarının etkisi olup olmadığı yönündeki sorularımıza sessiz kalması dikkat çekiyor.Vakit'in ulaştığı bilgilere göre; Jandarma Genel Komutanlığı eski Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Açıkmeşe'nin 1981 Rize Ardeşen doğumlu yeğeni Volkan Yerebakan, 1970 Rize Ardeşen doğumlu yeğeni Mustafa Yerebakan, 1968 Rize Ardeşen doğumlu yeğeni Osman Yerebakan, 1979 Rize Ardeşen doğumlu yeğeni Mustafa Karabela, 1975 Artvin doğumlu yeğeni Adem Yılmaz
    Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda Tümamiral olan Haydar Mücahit Şişlioğlu'nun kayınbiraderi Yalın Dirik, teyzesinin oğlu Faik Aydın, dayısının oğlu Şevket Dişkaya; Harp Akademileri Komutan yardımcısı Korgeneral Selahattin Uğurlu'nun 1975 doğumlu Haydar Okay Uğurlu isimli yeğeni ile eşinin 1976 doğumlu akrabası Levent Uludoğan
    Şırnak Tümen Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz'un 1980 Osmaniye Bahçe doğumlu oğlu Çetin Mert Yavuz, 1972 Adana Seyhan doğumlu yeğeni Buğra Selim Ölçen, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın 1975 İzmir Çeşme doğumlu dayısının oğlu İlgi Çora, Ege eski Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık'ın 1978 Bursa Osmangazi doğumlu oğlu Gökhan Sarıışık,Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin 1970 Ankara Çankaya doğumlu yeğeni Osman Bahadır Mendi, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Bekir Kalyoncu'nun eşinin 1982 Ardahan Posof doğumlu yeğeni Doğan Erdoğan, Tekirdağ Şarköy 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Nurettin Işık'ın 1984 Balıkesir Erdek doğumlu yeğeni Mustafa Kemal Işık ve Kara Kuvvetleri'nde görevli Tümgeneral Aydemir Cülcüloğlu'nun 1974 Sivas Zara doğumlu oğlu Mehmet Barış Cülcüloğlu çürük raporu almak suretiyle askerlik görevinden muaf tutulmuş. Çürük raporlarının ayrıntılarına göre, Orgeneral Hasan Iğsız'ın dayısının oğlu İlgi Çora hiç askere gitmeden çürük raporu almış. Orgeneral Şükrü Sarıışık'ın oğlu Gökhan Sarıışık da birliğe hiç katılmadan çürük raporu almış. Korgeneral Galip Mendi'nin yeğeni Osman Bahadır Mendi de hiç askere gitmeden çürüğe çıkmış.Korgeneral İbrahim Açıkmeşe'nin yeğeni Volkan Yerebakan da hiç birliğine katılmadan çürük raporu almış. Açıkmeşe'nin diğer yeğeni Mustafa Karabela ise 1999'da İzmir'de bulunan 7'nci Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığı'na katılmış, daha sonra Mardin Savur İlçe Jandarma Komutanlığı'na sevkedilip 18 Şubat 2000 tarihinde de çürük raporu alarak evine dönmüş. Korgeneral Bekir Kalyoncu'nun eşinin yeğeni Doğan Erdoğan da hiç askeri birliğe katılmayan paşa yakınları arasında. Tuğamiral Haydar Mücahit Şişlioğlu'nun kayınbiraderi Yalın Dirik ise yedek subay olarak Samsun'da katıldığı birliğinden Kayseri Askeri Hastanesi'ne sevkedilmiş. Yalın Dirik 10 gün kaldığı birliğinden çürük raporu alarak ayrılmış Tuğgeneral Nurettin Işık'ın yeğeni Mustafa Kemal Işık ise Hatay'da bulunan 1'nci Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı'ndaki acemi birliğinden aynı alaydaki başka bir tabura sevkedilmiş ve bir süre sonra çürük raporu alarak terhis olmuş. Tümgeneral Ahmet Yavuz'un oğlu Çetin Mert Yavuz ise hiç askere gitmeden çürük raporu alan general yakınları arasında. Ahmet Yavuz'un yeğeni Buğra Ölçen de aynen kuzeni gibi çürük alıp nizamiyenin kapısından hiç içeri girmemiş.Tümgeneral Aydemir Cülcüloğlu'nun oğlu Mehmet Barış Cülcüloğlu da askeri birliğe hiç adım atmamış. Tümgeneral Tahir Bekiroğlu'nun teyzesinin oğlu Erkan Işık ise 1986'da Ankara'daki birliğinden Manisa Alaşehir'deki 2. tabur 9. bölüğe sevkedilmiş, buradan bir süre sonra çürük raporu alarak evinin yolunu tutmuş. birliğinde İzmir Ulaştırma Okulu'nda silah altına alınmış. Ardından İzmir'deki Maltepe Askeri Lisesi Destek Kıtaları Komutanlığı'na usta birliğine gitmiş. Haydar Okay Uğurlu usta birliğinde sadece 20 gün askerlik görevini yaptıktan sonra teskere almış.Vakit, gündeme getirdikleri bu iddiaların Genelkurmay tarafından da yalanlanmadığını açıkladı. Gazete, Genelkurmay Başkanlığı'nın, general yakınlarının çürük raporu almasında generallerin payının olup olmadığını cevaplaması yönündeki sorusunu da yeniledi.

el_feta, emirahmedyasin, ViSAL ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hangi paşalarin çocuklari çürük listesinde? Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  03-22-2009, 23:08

--->: Hangi paşalarin çocuklari çürük listesinde?

Hani hic sasirmadim desem dogru olur.
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 2  03-22-2009, 23:28

Bir aralar meşhurdu bu ''düz taban'' muhabbeti.
    ViSAL bunu beğendi.
    kipchak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kipchak

Permalink - Mesaj no 3  03-23-2009, 16:48

•●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    Bir aralar meşhurdu bu ''düz taban'' muhabbeti.

Bunların hayatı düz taban efendim. Ben de sayın alptraum gibi zerre şaşırmadım.Haber tam tersiolsa idi baya şüphelenirdim.
    ViSAL bunu beğendi.
    emirahmedyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) emirahmedyasin

Permalink - Mesaj no 4  03-23-2009, 17:31

Aynen ben de hiç şaşırmadım...hem de hiçççç...artık işin kaidesi bu(!)
    emirahmedyasin bunu beğendi.
    ViSAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) ViSAL

Permalink - Mesaj no 5  05-21-2009, 20:27

Merhaba arkadaşlar,ben orada yazan generallerden Tahir Bekiroğlu'nun oğluyum ve sorarım size babam 1986 yılında Erkan abiye nasıl bir torpil yaptırmış olabilir ? Aklınız ve mantığınız yatıyor mu acaba? 2003 senesinde general olmuş birisi 1986 yılında kime nasıl bir torpil yaptırabilir? Diğerlerinin olaylarını okumadım ancak onlarda da eminim bu tür mantıksızlıklar vardır,Vakit yine yıpratmak için elinden geleni yapmış
    artemea bunu beğendi.

Permalink - Mesaj no 6  05-22-2009, 08:15

alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Hani hic sasirmadim desem dogru olur.

hepside ballı arkadaşlar
    abı-hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) abı-hayat Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 7  08-07-2009, 08:47

bu haberde adı geçen tahır bekıroglu paşanın bu şekilde haber yapılması onu iyi tanıyan bizleri üzmüştur el insaf vatanı nı ve turk ordusunu ailesinin ustunde tutan hatta ailesını gozden çıkaran şereflı bır askere bu haberi yapanlara yazıklar olsun MURAT ŞAHİN { ŞANLIURFA
    artemea bunu beğendi.

Permalink - Mesaj no 8  08-07-2009, 14:37

Efendiler devir değişti bizler orduda bir çavuş bile tanımanın nasıl torpiller sağladığını biliyoruz.
    Haberde eksik yanlar olabilir ama bende az çok bu gurupları tanırım yapmayın etmeyin olay çok mu masum....Bir sürü üst düzey asker ve brükratın yada siyasilerin çocukları nasıl askerlik yapıyor biliyoruz...
    mus'ab bunu beğendi.
    emirahmedyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) emirahmedyasin

Permalink - Mesaj no 9  09-29-2009, 14:53

JUDURAS - bosver degmez böyle seyler icin kendini savunmaya bile, cünkü bilen biliyor tümgeneral tahir bekiroglu nun serefli ve sahanoglu nunda yazdigi gibi bir insan oldugunu ve nasil degerlere ve türk ordusuna nasil ve ne gibi sahip ciktigini. ve hatta ailesini hatta kendisini bile nasil hiçe saydigini!!! ben bu onurlu, serefli ve görevini her zaman iyiye kullanmis ve basari ve azimle herseyi düzgün yaparak bugünlere gelmis olan ve vatanini her zaman korumus kollamis ve iyiligini istemis ve bunun icin emek sarfetmis ve herseyini vermis olan bu tümgeneralin yegeni olmak ile gurur duyuyorum desem bile yetmez. benim kelimelerim kifayetsiz kalir.
    ben bir bayanim, bana ve kizkardesime bir kac yil önce dediklerini asla unutmam; benim bu onurlu dayim, bayanlara eger birgün askeri görev düserse yada askerlik cikarsa, ilk olarak siz katilacaksiniz, egitiminizi güzelce yapmaya gönüllü olacaksiniz, demis yüce bir kisiliktir kendisi.
    bunu bilen yoktur tabiki...
    o teyzesinin oglu gercektende hastalandigi sirada tümgeneralimizin amcasinin oglunun da ayni zamanda askerde SEHIT düstügünü niye kimse arastirmiyor??? bunuda da ben soruyorum... madem böyle bir arastirma yapiliyor "cürük" diye neden peki böyle bir arastirma yapilmiyor?? ayriyetten hasta olmak sucmu? bu tümgeneralimizin ailesinde sadece bir tane mi erkek varda ona torpil yapmis? ki keza JUDURAS in yazdigi gibi bu yasananlar oldugunda benim dayim daha yeni mezun olmus bir askerdi. bu neden belirtilmiyor yada anlasilmiyor bu arastirmada acaba???
    arastirma denilen sey sadece ilk aramada bulunanlar degildir. bir arastirma bir olayin nedenlerini, sebeplerini, örneklerini vs. kapsar. bulunan sonuclar arastirilir, irdelenir, kanitlara ve delillere bakilir ve sadece olayin bir yüzüne bakilmaz. her tarafindan incelenir bir olay eger bir "arastirma" yapiliniyorsa. madem bir arastirma yapiliyor o zaman kuralina, gidisatina göre, arastirma ilkelerine göre düzgün ve hakiki yapilsin. maalesef düzensizlik vb. seyler her yerde önümüze cikabilir, fakat olaylari carpitma hakkina kimse sahip degildir. gercekler birebir aktarilmaliki "arastirma" basarili olsun. arastirma denilen sey insan ogluna bir bilgi kaynagi icin yapilir ve bu yüzden düzgün tarafsiz, gercek ve hakiki olmalidir.
    ben böyle sacmaliklara sadece güler gecerim dikkate bile almam, aslinda burda ki bu savunma ve aciklamalar bile gereksiz. ama yazmadan gecemeyecegim seyler sirf bunlar degildi.

hic anlamam neden türk milleti böyle sacmaliklarla vakit kaybetmeye, lüzumsuz seylerle ugrasmaya bayilir. bu yazida bunun en büyük örnegi demekten kendimi alamadim. bu arastirma bana bunu kanitladi. adam akilli islerle ugrasip devlete ve kendinize faydada bulunmaya calissaniz daha iyi ederdiniz. buda benim bir tavsiyem.
    saygilarimla artemea
    Konu artemea tarafından (09-29-2009 Saat 15:39 ) değiştirilmiştir..