özkan, terör örgütüne üyelikten gözaltında   Konuyu açan: oguzhan   İlk Mesaj: 09-24-2008 (17:51)   Son Mesaj: 09-24-2008 (17:51)    Cevap: 0    Gösterim: 627  

  09-24-2008

  özkan, terör örgütüne üyelikten gözaltında

  'Ergenekon' Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan Gazeteci Tuncay Özkan'ın Avukatı Ahmet Çörtoğlu, Müvekkilinin 'Ergenekon Terör Örgütüne Üye Olmak' Suçundan Gözaltına Alındığını Bildirdi.  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, müvekkilinin ''Ergenekon terör örgütüne üye olmak'' suçundan gözaltına alındığını bildirdi.
  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine gelen Özkan'ın avukatı Çörtoğlu, yaptığı açıklamada, müvekkilinin evindeki aramada bilgisayarı, bazı özel eşyaları ve CD'lerinin alındığını bildirdi.


  Özkan'ın ''Ergenekon terör örgütüne üye olmak'' suçundan gözaltına alındığını kaydeden Çörtoğlu, ''Kendisi, bu örgütle hiçbir ilgisinin olmadığını, yaşamı boyunca hukuksuzlukla ve demokrasi karşıtlarıyla mücadele ettiği için yapılanın bir siyasi komplo olduğunu düşünüyor. Bu uygulamanın, kuruluş aşamasına getirdiği bir siyasi faaliyetin engellenmesi için yapıldığını düşünüyor. Kendi fikri bu'' dedi.

  Avukat Ahmet Çörtoğlu, müvekkilinin sorgusuna ne zaman başlanacağının belli olmadığını ifade etti.

  özkan, terör örgütüne üyelikten gözaltında Yorumları