MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   1.ögrenci vizesi vs(devami) (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/23578-1ogrenci-vizesi-vsdevami.html)

aquadreamer 11-21-2008 20:39

1.ögrenci vizesi vs(devami)

Soru-Cevap:

Hukuk

HErkese merhaba ; ben öğrenci vizesine 8 ekimde başvurdum konsolosluk 22 ekimde diplomatik kurye ile göndermiş belgeleri tam 1 ay oldu Ma35 belgeler bende yok o tarihte gönderselerdi şimdiye gelirdi diyor,
konsolosluk biz gönderdik kayıdı var şimdiye kadar gitmesi gerekirdi bizden çıktı artık bunu iletin Ma35 e diyor

alıntı mesaj
Sayin Murat Öxxxx,

bizim kayitlarimiza göre siz 8 ekim`de basvurunuzu getirdiniz ve 22 ekim`de dosyaniz Viyana MA35`e diplomatik kurye ile gönderilmisdir. Bu güne kadar orada bulunmamasi mümkün olmamasi gerekiyor. Basvuru dosyaniz burdan cikmisdir ve bu durumda bizim yapabilecegimiz bir sey yoktur.

MA35`e girdikten sonra bizim sorumlulugumuzdan cikiyor. Lütfen ordaki yetkililerle bu bilgileri tekrar görüsünüz.

Saygilarla

Vize bölümü

aklım çok karıştı almancam yeterli değil konuşamıyorum, sizden yardım istiyorum, ma35de nereyi arayım arattırayım +43140003535 arıyorlar belge yok diyor. pazartesi tekrar arattırmaya çalışacam.

bu konsolosluğun dediği bilgiyi ve benim durumumu açıklayan bir almanca çeviri hazırlayabilirmisiniz belgelerimi sormak istiyorum. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

alptraum 11-21-2008 20:41

Benden sana Tavsiye mail isinide kullan. Herhangi bir danisman ile mi geliyorsun yoksa tek basina mi hallediyorsun tüm islemleri. Bu gibi islemleri cogunluk burada Türkiyeden tutulan danismanlar halleder onun icin sordum.

aquadreamer 11-21-2008 20:44

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 28459)
Benden sana Tavsiye mail isinide kullan. Herhangi bir danisman ile mi geliyorsun yoksa tek basina mi hallediyorsun tüm islemleri. Bu gibi islemleri cogunluk burada Türkiyeden tutulan danismanlar halleder onun icin sordum.

yok hocam herşeyi kendim yaptım danışmana verecek param yoktu valla olsa hiç uğraşmam verirdim, her şeyi yaptım beklemedeyim ama belgeler yok e-mail atmak da istiyorum size zahmet olmazsa almanca derdimi çevirebilirmisiniz

alptraum 11-21-2008 20:51

Simdi mail atmadan önce sunu hatirlatayim. Vize islemlerin ayni gün onaylansa dahi posta islemi ile gidip gelmesi en az 1 ay sürer. Birde incelemeye alirlarsa dosyani bu diger aylara sarkabilir. yani 4,5,6 aya kadar uzayabilir ki ben 9 ay sonra vize alan gördüm. Simdi bircok ma35 var ve sen hangi ikamet adresinden basvurdun, yani Avusturya da kalacagin ikamet adresin kacinci bezirk. bu posta numarasi gibidir. 2. viyana 1020 diye adlandirilir. 20. viyana 1200 diye adlandirilir ve bulundugun ya da bulunacagin ikametteki belediyeye gider dosyalarin.

aquadreamer 11-21-2008 21:06

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 28465)
Simdi mail atmadan önce sunu hatirlatayim. Vize islemlerin ayni gün onaylansa dahi posta islemi ile gidip gelmesi en az 1 ay sürer. Birde incelemeye alirlarsa dosyani bu diger aylara sarkabilir. yani 4,5,6 aya kadar uzayabilir ki ben 9 ay sonra vize alan gördüm. Simdi bircok ma35 var ve sen hangi ikamet adresinden basvurdun, yani Avusturya da kalacagin ikamet adresin kacinci bezirk. bu posta numarasi gibidir. 2. viyana 1020 diye adlandirilir. 20. viyana 1200 diye adlandirilir ve bulundugun ya da bulunacagin ikametteki belediyeye gider dosyalarin.

şimdi ben artık bu dönemi kaçırdım öteki dönem için çabalıyorum 3-4 ayı gözden çıkardım yeterki belgelerim kaybolmasın .

şimdi viyana daki tanıdığım +43140003535 ile görüştüğünde bütün gelişmeleri buradan öğrenilir demişler, birde bu tanıdığımın türkçesi biraz az zor anlaşıyorum, yurdkontratımda yazan posta code u 1120 wien yazıyor buraya hangi Ma35 bakıyor , belkide dediğiniz gibi belgelerim burdadır, buranın nosunu biliyormusunuz ve e-mailide buraya göndereyim

aquadreamer 11-21-2008 21:18

herhalde burası 12. viyana

12., 13. ve 23. Viyana 13., Wien, Hietzinger Kai 1, Stiege 1, 1. Stock, Zi. 66c 13035 burdaki ma35 e sorayım evraklarımı ve durumunu

alptraum 11-21-2008 21:23

Senin viyanadaki ikamet edecegin adresi tümüyle girebilirmisin?

aquadreamer 11-21-2008 21:29

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 28472)
Senin viyanadaki ikamet edecegin adresi tümüyle girebilirmisin?

Der Vermieter Studentenverein AKADEMIE, e .V. zur Betreuung und Förderung von Studentinnen mit Sitz in der Schönbrunnerstrasse 133/2, A-1050 Wien

und der Mieter Murat ÖXXXX.
geboren am 25.03.19xx
schlieBen folgenden Mietvertrag;
1 Mietraume

1. im Hause 1120 Wien, Gertrude Wondrack Platz 4/ 405, bundan sonrası kat özellikleri yazıyor

aquadreamer 11-25-2008 13:11

+43140003535 nolu tel. dün tekrar sordum geldi belgeleriniz dedi 2-3 hafta ya vizeniz çıkar dedi. şimdi ben 30 kasımı kaçırınca bu dönem kaçmış olacak, mart dönemine kaldım , vizede 4 aylık çıkacak bir arkadaş ocak ayından sonra vizeler ölüyor dedi o yüzden gidiş tarihini ocak ayından sonra bir tarihte gideceğini belirtirsen 4 aylık vizen ölmez dedi bu konuda bir bilginiz var mı?

alptraum 11-25-2008 13:32

Ben tam anlamadim meraminizi. Simdi burada her kurs kayit tarihleri farklidir. Kimisi ocakta olur kimisi subatta. Bazi intensiv kurslar var onlara her halukarda gidilebilir ama üni kurslari yerine belgelenmez.

Siz 4 aylik vize aldiginiz zaman aldiginiz tarihden sonra degil vizenin üzerindeki tarihten itibaren 4 ay gecerlidir.

Yanlismi anlamisim....

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:02 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük