MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Düşünce Meclisi (https://www.muhakeme.net/forum/dusunce-meclisi/)
-   -   MEHDİ KİM OLABİLİR? (https://www.muhakeme.net/forum/dusunce-meclisi/25569-mehdi-kim-olabilir.html)

Unnecessary 08-09-2009 13:13

MEHDİ KİM OLABİLİR?

Gündemde bir tartışma söz konusu sevgili muhakemeliler ve benimde maalesef ilgi alanımı işgal etmiş durumda bende risalelere gömülmüş durumdayım:)
Üstad Emirdağ lahikasında bazı şeylerden söz ediyor okudukça bağlantı kurdum.
Mehdinin 3 büyük görevinden bahsediyor ;
Mehdinin Hz Muhammedin soyundan geleceğini ve ehli beytten olacağını işaret ediyor.
Üstad aslında bu mektuplarında önemli bir kaç konuya dikkat çekiyor dikkatli okunursa eğer anlaşılacaktır diye tahmin ediyorum.
Kendisinin ''Bir ŞAHIS'' olduğunu açıkça ifade etmiştir.Manevi bir kişiliğinin olmadığını belirtmiştir.
Hz Mehdininde kendine ait bir cemaati olacak buda bağlantıya destek olsun şahıs olduğu için toplum arasındadır ve şuan da bir cemaate önderlik etmektedir.
Mesela Bedüizzaman Hz Mehdİnin neyi temsil ettiğini bildirmiştir.
özellikle üstad Mehdinin ve mukaddes cemaatinin birbirinden ayrı kavramlar olduğunu dile getirmiştir tabi ben burda ne demek istediğini anlamadım.:S

Nitekim Hz İsa ve Hz Mehdi'nin manevi birer şahıs , ruh ya da mana gibi görülmez biırer güç olarak tanımlanması ,Kuran ayetlerinde bildirilen Allah'ın adeletullahı(Allah'ın kanunu) ile tamamen çelişmektedir..
Zira düşünürsek hemen anlaşılır tarih boyunca hiç bir elçi veya peygamber Bir Şahs-ı manevi olarak gelmemiştir tıpkı mehdi hz gibi Tüm Peygamberler toplum topluluk içindeydi Ve peygamberlik ile müjdelendiler mehdide bu şekilde olmayacak mı?
bence olacak .. ve özüne bağlarsak Tarih bu elçilern birer fert olarak geldiklerini gösteriyor
Yüzyıllardan bu yana süregelen bu adetüllah Tüm islam tarihinde olduğu gibi Hz İsa ve Hz Mehdi içinde söz konusudur. Şahıs olduğunu anladık
ve sonra üstad 3 büyük vazifeden bahsediyor ama ne vazife :)
ben şimdilik sadece birini anladım :D
1. FEN VE FELSEFE TASALLUTİYLE (etkisiyle) MADDİYYUN ve TABİİYYUN TAUNU yANİ (Materyalizm,Darwinizm ve ataizm hastalığı)
beşer içine intişar etmesi ile yani( İNSANLAR İÇİNDE YAYILMASI İLE )herşeyden evvel FELSEFEYİ VE MADDİYYUN FİKRİNİ (Materyalizm,Darwinizm ve ataizm GİBİ
ALLAH'I İNKAR EDEN DİNSİZ AKIMLARI::::::::::::::: TAM SUSTURACAK TARZDA imanı kurturacaktır

evet üstad bunu emirdağ lahikasında Ehl-i imanı dalaletten muhafaza etmek(iman edenleri sapkınlıktan korumak) Emirdağ lahikası s 259
bugün Adnan oktar sevgili Harun Yahya bu boyutta dev bir girişime imza atmiştir ülkemiz kendisini karalama politikası içinde adli tıp raporuna kadar şizofren,akıl hastası konumuna getirmiştir! ama dikkat edersek bağlantı kurabilirz
Bir konferans vardı orda Harun Yahya'nın Avrupada Bir çığ gibi olduğunu Kitapları,cd leri,özellikler web alanında işgal ettiği sayfaları
ile kendisinin Avrupada İslamiyeti seçen din kardeşlerimizin adresi olduğunu dile getirmişti ve yine bağlantı kurmak gerekir ise;
Ülke içinde veya dışında bu Alanda tek isim sadece Adnan Oktar'dır!

dipnot:Sadece dikkatimi çeken yerlere değindim diğerlerini yazarsam kafamız karışabilr ben bile anlamkta oldukça zorlanıyorum Sadece fikirlerimi not aldım
yanlışım varsa düzeltin

Vesselam

3rd eng 08-09-2009 14:51

--->: MEHDİ KİM OLABİLİR?

YORUM YAPMICAM BU KONUDA AMA ADNAN OKTARIN VİDEO VE BELGESELLERİ BANA BAYAGI MANEVİ AÇISINDAN GELİŞTİRMİŞTİR.TURKIYEDE BILNMESEDE YURT DIŞINDA ÇOK YAYGINDIR,ÖZELLİKLE İNTERNET SAYESINDE.ONUN VİDEO VE KASETLERINI İZLEYEREK MUSLUMAN OLMUŞ ÇOK SAYIDA İNSAN VAR. KENDISINE SAYGI DUYUYORUM,ÖZELLIKLE DARWINIZMI YIKAN VE AVRUPADA YASAKLANAN SON KİTABI ,DARWINIZME VURULAN EN BUYUK DARBEDİR.

Unnecessary 08-09-2009 20:04

Alıntı:

3rd eng´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 51376)
YORUM YAPMICAM BU KONUDA AMA ADNAN OKTARIN VİDEO VE BELGESELLERİ BANA BAYAGI MANEVİ AÇISINDAN GELİŞTİRMİŞTİR.TURKIYEDE BILNMESEDE YURT DIŞINDA ÇOK YAYGINDIR,ÖZELLİKLE İNTERNET SAYESINDE.ONUN VİDEO VE KASETLERINI İZLEYEREK MUSLUMAN OLMUŞ ÇOK SAYIDA İNSAN VAR. KENDISINE SAYGI DUYUYORUM,ÖZELLIKLE DARWINIZMI YIKAN VE AVRUPADA YASAKLANAN SON KİTABI ,DARWINIZME VURULAN EN BUYUK DARBEDİR.

evet güzel bir gözlem din kardeşim:) tebrikler

3rd eng 08-09-2009 20:10

:aallkkiiss::aallkkiiss::aallkkiiss: KENDIMI ALKIŞLIYORUM.

kipchak 08-13-2009 09:11

Darvinizm' e indirdiği darbe ve kitaplarının avrupadaki üniversitelerde yasaklanması doğrudur ama sadece bu yönünün Mehdi hz. ile uyuşuyor olması o şahsın mehdi olduğunu göstermez... Ki harun yahya adıyla yazılan kitapların bir tek kişi elinden çıkmadığını; bir kurulun yazdığını söyleyenlerde mevcut...bir çok hadiste gelecek mehdinin özellikleri bildiriliyor bence öncelikle onlar araştırılmalı.

Kayıtsız Üye 03-11-2010 14:59

--->: Mehdi kim olabilir?

selamun aleykum kardeşlerim hz mehdi 21 ağustos 1971 doğumludur efendimiz 571 hz mehdi 1971 çıkışda inşallah 611 le bağlantılı 2011 yılından sonradır efendimize görev ramazan ayında 40 yaşı dolduğunda gelmiştir hz mehdiyede 2011 ağustosunda ramazan ayında 40 yaşı dolduğunda gelecektir şu an biat eden 2 kişi bulunmaktadır inananlar bir elin parmaklarını geçmemektedir Türkiyeyi istanbulu çok sevmektedir istanbuldan çıkması beklenmektedir 21 ağustos doğum tarihi 21. asra işarettir kuranda zulkarneyn olarak geçmektedir
Dünyada kaç insanda 40 yaşı, doğduğu ay ve ramazan ayı kesişmiştir EFENDİMİZDE ve HZ MEHDİDE kesişmiştir 2011 yılı ağustos ayı yani ramazanda hz mehdinin 40 yaşı dolmaktadır artık görev beklenebilir sevgilerle

mus'ab 03-12-2010 00:06

21 AĞUSTOS 1971 DE binlerce müslüman dünyaya gelmiştir içlerinden yüz kişi aynı ortak yaratılışla ben mehdiyim derse ne olacak. bediüzzaman hazretleri şüphesiz büyük bir alimdir ama hatasız değildir çünkü insandır. Adnan oktar Allah razı olsun islama ve müslümanlara faydalı bir isim. Amma hadis-i şerifleride iyi araştırırsanız mehdi hakkında alametler var henüz günümüzde kimseye uymuyor. bu ve benzeri konular müslümanlar arasında ancak tartışma ve ayrılığa sebep oluyor. Mehdi geldiği zaman zaten inanan insanlar onu tanıyacaklar. haaa birde mehdinin soyu rasulullah (s a v ) ın soyundan olacak yani kureyş yani arap. Günümüzde seyyitlik iddiasında bulunan bi sürü türk ve kürt var halbuki seyyit arap olmalı değilmi?

el_feta 03-12-2010 18:16

Adnan Oktar mı_?

neüzubillah...

terameciyn 05-14-2010 08:59

Alıntı:

mus'ab´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 56981)
21 AĞUSTOS 1971 DE binlerce müslüman dünyaya gelmiştir içlerinden yüz kişi aynı ortak yaratılışla ben mehdiyim derse ne olacak. bediüzzaman hazretleri şüphesiz büyük bir alimdir ama hatasız değildir çünkü insandır. Adnan oktar Allah razı olsun islama ve müslümanlara faydalı bir isim. Amma hadis-i şerifleride iyi araştırırsanız mehdi hakkında alametler var henüz günümüzde kimseye uymuyor. bu ve benzeri konular müslümanlar arasında ancak tartışma ve ayrılığa sebep oluyor. Mehdi geldiği zaman zaten inanan insanlar onu tanıyacaklar. haaa birde mehdinin soyu rasulullah (s a v ) ın soyundan olacak yani kureyş yani arap. Günümüzde seyyitlik iddiasında bulunan bi sürü türk ve kürt var halbuki seyyit arap olmalı değilmi?

Adnan Oktarın şahsı veya neshebi ile ilgili birşey söylemek önyargı olur. Mücadele, çalışma ve benzerlikler nedeniyle ona Mehdilik idda etmekte yanlış ki zaten kendisi bunu açıkça üstüne basa basa belirtiyor. Fakat bir konuda eksiğiniz var.

Osmanlı İmparatorluğunun en büyük Şeyhül İslamı ve Yıldırım Bayezit gibi mukaddes aynı zamanda Allah ve Peygamber dostu bir lidere damat olmuş Emir Sultan bu ismi kendisine Yıldırım Bayezit tarafından verildi asıl adı Muhammed Emir Buharidir. Kendisi Özbekistan sınırları içerisinde Buhara da dünyaya gelmiştir. Soyu Peygamber efendimizden geldiği için kendisi Seyyiddir fakat onun nesli asırlar önce savaşlardan ve peygamber torunlarına karşı yürütülen düşmanlıklardan kaçarak Orta Asyaya yerleşmiş. O bölgedeki halklarla kaynaşmış. İki faklı milletin arasında kutsal evlilik bağıyla güçlü bağlar kurulmuş ve hem Türk hem Arap işaretlerini taşıyan yeni Seyyidler dünyaya gelmiştir.

Hiçbir tarihte böyle birşey yoktur. Peygamber çocukları sadece araplardan kız alır kız verir veya kendi içinde evlenir.

Farklı milletlerden halkların böylesine önemli bir bağla bağlanması gerektiğin, kaynaşması gerektiğini bizzat Peygamber Efendimizin kendisi Ehli Beytine, Ashabına ve yolundan gidenlere tavsiye etmiştir.

Söyler misiniz başka türlü İSLAM DİNİ nasıl böyle 1400 yıla mührünü vurabilirdi?

Selametle...

ayışığı 05-17-2010 19:01

küçüklükten beri merakımdır mehdi ne zaman inecek nerde olcak nasıl olacak
bilmiyorum bunu görmek nasip olurmu bana...

Misafir 06-22-2010 15:25

Siz Neyle Uğraşıyorsunuz İstediğiniz Mehdimi Alın Size Özel Açıklaması İle : Hz.Mehdi Geldi Mi? Kimdir? Ben Hazırlayan Cuma Bozkurt

müntehir 06-30-2010 11:28

Mehdi degil, Mesih inecek. kafalar karismasin.

mehdi hidayet eden demek bildigim kadariyla. su olcak bu olcak diye dini magazine alet etmeyin. komik kaciyor.

bu asamadan sonra bilboardlarda goruruz herhalde mehdi adaylarini...

Misafir 09-02-2010 01:38

Mehdiyi yaptıklarıyla görün simasıyla değil.Ayrıca mehdi çoktan gelmiş.Herkes tanısaydı hristiyan bile peşinden giderdi.O zamanda imtihan sırrı kalmazdı

muvahhid 10-18-2010 11:31

Selamün Aleyküm arkadaşlar size Harun Yahya hakkında biraz bilgi vermek istiyorum .ilk önce Harun Yahya bir seyiddir.kendi sitesinde yazar hakkında kısmında detaylı bir şekilde ve belgelerle açıklanmıştır bakabilirsiniz.Bediüzzaman Said Nursi hazretleri Hz.Mehdi nin 3 görevinden bahseder.

1. safha
Hz. Mehdi'nin birinci görevi olan iman hakikatlerini tebliğ ederek inkarcı felsefelerle (Darwinizm,Materyalizm)mücadele ettiği dönem

2. safha
Hz. Mehdi'nin siyaset ve saltanat (İslam Birliği)alanlarındaki ikinci görevlerini yerine getirdiği dönem

3. safha
Hz. İsa'nın ikinci kez yeryüzüne geldiği ve Hz. Mehdi ile birlikte (İslam ahlakını tüm dünyaya hakim) kıldıkları dönem

bu üç görevi aynı anda yapan bir kişi şu zamana kadar tarih sayfasında görülmemiştir.aynı zaman da seyyid de olması gerekir peygamberimizin işaretlerini taşıması gerekir.ve günümüzün ilim irfan sahibi kişileri mehdi ye ilk çıktığı zaman karşı gelmeleri gerekir.

UMARIM BAZI ŞEYLERİN FARKINA VARMIŞSINIZDIR...

Misafir 11-13-2010 18:29

adnan oktar ne alimdir ne de mehdi dir ne de seyyittir

35mehmetali35 11-28-2010 21:20

bende aynı görüşteyim. ama adnan oktar hocaya "sen mehdimisin ?"diye sorulunca niye ben mehdi değilim demiyor, çekirdekten alim değildir belki ama en azından darwinizme karşı iman hakikatlerini anlatacak kadar ilmi ve araştırması var.

Misafir 11-28-2010 22:10

Hayrola bu kavganiz bu gürültünüz niye mehdiliği mi taksim edemiyorsunuz siz taksim edemzsinizki kötü paylaşirsiniz da ondan ama allah mehdiliği paylaştiğinda hiç biriniz o paylaşimi görmemişti ister seyyit olsun ister olmasin ister benler vücudunda olsun ister olmasin allah işiten ve bilendir

Misafir 11-28-2010 22:13

Bu alemde her ne söyleseniz sizin dediğiniz mi çikacaktir öyle bir saf sata yoktur allahin dediğini en iyi yapan mehdi kendisidir ister benleri olsun ister benleri olmasin ister hz muhammet soyundan olsun ister olmasin buna ne siz ne başkasi pakarar verebilir ancak allah karar verir

Misafir 12-02-2010 12:18

adnan oktar gerçektende islam için çok iyi bir yazar ve mucadele vermiş bir zattır
bende onun eserlerini programşlarını uzun bir dönemdır takip ediyorum
allah karşıtı din karşıtı hiç bir gürüş o kıymetli eserler karşısında duramaz
her muslumana eserlerini ve çalışmalarını okumalarını ve gunluk hayatta uygulamalarını tavsiye ederim
ama adnan oktarı mehdi olarak gurenlere katılmıyorum belki oda kendınce bir nevi mehdidir
islama ve kurana çok emek vermış bir insandır yiğidi öldür hakını yememek gerekır
ama peygamberımızın müjdelediği beklenen mehdi olduğuna ihtimal vermıyorum
mehdiyi ve çalışmalarını hadislerden baktığımızdan mehdi doğu tarafından çıktığını söyluyor
oysa adnan oktar diyorki mehdi istanbulda çıkacaktır hiç bir kaynakta bu konuda gürmedim
istanbuldada çıkıyor derken şu düşünceyi öne sürüyor istanbul batının doğusudur
hiç alakası yoktur. oysa peygamber efendımız diyorkı mehdi konsantınyeyı fetheder
oysa diyebilirdiki mehdi konsantınyede çıkar faliyetlerini orda yürütür hiç bir
hadıste bu yoktur.
ve istnbulda batının doğusu değildir zatenı oda bir avrupa parçasıdır
kaynaklar güsteriyor adnan oktar beklenen kişi eğildir
ama iyi bir yazar bir islam alimidir hakını yememek gerekır

Misafir 12-07-2010 01:47

Selam,
mehdi herkez tarafından tanınan biri olmayabilir. bir arkadaş 3 görevden bahsetmiş, evt 3 görev olabilir ancak arkadaşın bahsettiği görevlerden farklı bence.

Bunlara fikir ekleyelim,
1. safha
Hz. Mehdi'nin birinci görevi olan iman hakikatlerini tebliğ ederek inkarcı felsefelerle (Darwinizm,Materyalizm)mücadele ettiği dönem

İman hakikatlerini bilen herhangi biri ortaya çıkıp şunları yapsanız daha doğru derse kim inanır?

2. safha
Hz. Mehdi'nin siyaset ve saltanat (İslam Birliği)alanlarındaki ikinci görevlerini yerine getirdiği dönem

Mehdi nin bu görevleri yapabilmesi için bir çok ülkede siyasi bağlantısı, dünyayı kontrol edecek silah ve orduya sahip olması gerekir.

3. safha
Hz. İsa'nın ikinci kez yeryüzüne geldiği ve Hz. Mehdi ile birlikte (İslam ahlakını tüm dünyaya hakim) kıldıkları dönem

Sınav dünyasına aykırı bir olay olamayacağına göre Hz.mehdinin islamı dünyaya hakim kılması için büyük bir gücü ve emrettiği zaman kimsenin karşı gelememesi lazım. Öyleki dünyada 7 milyar insan yüzyıllardır tabi olunan farklı dinlerini bir anda bırakamaz,
üstelik 124 bin peygamber insanları doğru yola sokmak için uğraşmışken mucizevi bir biçimde kimse doğru yola giremez.

Bütün bunların olması için dünyadaki bütün silahlardan daha güçlü ve yüksek teknoloji ile üretilmiş araç gereç artı çok iyi eğitilmiş askerler lazım.
Mehdi strateji uzmanı biri olabilir. İnsanları dine davet edince daha önceki olaylar başına geleceğini çok iyi idrak etmiş biri olabilir.
Peygamberlerin alaya alınması,katledilmesi,dışlanması gibi..

Onun için insanları doğru yola iletmekte insanları mecbur bırakacak planlar uygulaması gerekir.

Misafir 12-07-2010 16:04

Mehdi A.S. şu an yer yüzünde görev yapmaktadır. Kim olduğunu merak ediyorsanız hacet namazıyla Allah-ü tealaya sorun.

Misafir 12-07-2010 21:32

Mehdiyi bulma için hacet namazı kılmak yanlış.

faraklit 12-17-2010 23:51

Alıntı:

mehdi 2011-MEHDİ KİM OLABİLİR?
selam : ben bir rüya gördüm rüyamda gök yüzünde bana sesleniyordu diyorduki biz katımızdan bir kağıt atacaz bu kağıt kimin yatağına düşerse melek onunla görüşecek derken kağıt yatağıma düştü gök yüzünde dediki melek ebu hanife şeklindedir hemen arkasından üç melek odama girdi gök yüzünde gene bağırdı imam geldi imam geldi imam geldi diyordu yedi defa falan tekrarladı ALLAH HAYIR ETSİN RÜYA TARİHİ 19 EKİM 2010

faraklit 12-18-2010 00:03

Alıntı:

mehdi 2011-MEHDİ KİM OLABİLİR?
ben bir rüya gördüm rüya şöyleydi: gök yüzünden seslendi denildiki biz katımızdan bir kağıt atacaz bu kağıt kimin yatağına düşerse melek onunla görüşecek melek ebu hanife şeklindedir derken o esnada yatacaktım bataniyemi örttüm baktım bi kağıt yatağıma düştü arkasından üç melek içeri girdi gök yüzünden gene seslendi şöyle dedi imam geldi imam geldi imam geldi imam geldi diye yedi defadan fazla seslendi üç melekti biri uzun saçlı beyaz sakallıydı diğer ikisi de esmerdi beyaz saçlı olan benimle konuşuyordu diğer iki esmer de etrafı gözetliyordu ALLAH hayır etsin bu rüyamı 19 ekim 2010 da gördüm

Misafir 12-19-2010 16:29

28 temmuz 1978

Misafir 12-26-2010 20:58

bence bununla uğrasmak yerine islam için bir seyler yapsak daha faydalı olur..

Misafir 12-28-2010 23:51

yahu arkadaslar mehdı hz lerı dunyaya gelmeden once deccal dırılecekdır ve allah c.c tarafından ona ustun yetenekler ıhsan edılecekdır olulerı dırıltme ımanı zayıf olanları cehenneme ımanı butun olanları cennete gondermek gıbı deccal dunyaya gelıp ınsanlara zulme basladıgı zaman mehdı hz dunyaya gelecek ve deccal le savasacakdır ve akabinde kıyamet kopacakdır... gorelım mevla ne eyler ne eylerse guzel eyler ... oyuzden demem okı ıyı arasdırın yanlıs bılgı sahıbı olmayın adnan oktar kendını mehdı ılan etmıs sorsanıza kendıne kac yasındaymıs mehdı hz lerının yası 40 olacak kendı bu yasın ustunde bırde soyunu arasdırın peygamerımızın soyuna dayanıyormu

Misafir 01-18-2011 01:20

Alıntı:

hzmehdi 2011-MEHDİ KİM OLABİLİR?
Şimdi Adnan hoca Darvinizmle uğraşıyorya ilk vazife tamamı oluyor..

Misafir 02-09-2011 11:48

adnan oktar seyyid değildir arkadaşlar bunu bilin.öyle seyidlik lafla olmuyor.adnan oktarda ben ahlak adına hiçbirşey göremedim.sadece canlı yayına çıkardığı o kızlara asıldığını görüyorum.yapmayın allah aşkına adnan kim ya seyyid olsun.seceresi nerdeymiş.kendisi çerkezdir bunu herkes bilir.ha birde kendini mehdi sanıyo ama daha çokxxxxxxxxxxx.adnan mehdi değildir olamazda.süfyan olmasında....

mus'ab 02-10-2011 00:23

Bir hadis-i şerifte resulullah (s a v ) şöyle buyuruyor mehdi benim soyumdan olacak adı adıma babasının adıda babamın adına benzeyecek buyuruyor. ben mehdiyim diyenleri Allah ıslah eylesin...

Misafir 02-10-2011 16:13

--->: Mehdi kim olabilir? BENCE MEHDİ OLABİLİR:)))

Selamün aleyküm kardeşler
harun yahya mehdi a.s ın askeridir onun emirlerini terine getiriyor

Misafir 02-10-2011 16:22

Alıntı:

mehdi hz 2011-mehdi kim olabilir?
bence mehdi mehdi a.s olabilir.
Ve de kendini mehdi zanneden kardeşlerimize kızmayın onların bazıları kendini mehdi zannetmesinin sebebi mehdi a.s ın makamının gölgesinde oldukları için kendilerini mehdi zannederler.
Tabiki hepsi değil,üç harflilerin kandırdığı insanlarda var mehdiyim diyen kişilerden tevbe edenler mehdi a.s a asker olurlar mehdinin 314 en üst komutan düzeyinde askeri , ve diğer askerleri milyonlarca olacak, en ast düzeydeki askeri bile yani hepsi onun makamında olacak kişi sevdiği ile beraberdir (hadisi şerif)

Misafir 02-21-2011 16:02

Almış başını gidiyo kimi diyo çıkmış kimi diyo ben tanıyom kimi diyo filan tarihte doğdu. Bazı hadislerde belirtilen durumlar doğru olabilir. Gaybı Yüce Allah'tan başka kimse bilemez. Hadislerde kendisinin bile son ana kadar kim olduğunu bilemeyeceğinden bahsediyor. Ve gökten bir münadinin sesleneceğinden ve herkesin bunu duyacağından bahsediliyo, peki şimdiye kadar kim duydu böyle birini varmı duyan. Her insanın duyacağından bahsediliyo, mesela ben duymadım hala. Aklı selim olalım herkesin dediğine inanmayalım ta ki Yüce Allah tarafından emir gelene kadar.

Misafir 03-08-2011 00:44

--->: Mehdİ kİm olabİlİr?

Sizlere allah için yardımcı olayım,

Bu gün piyasada Mehdiyim diye geçinenlerin hepisi sahtekardır. Ancak bunlar normaldir. Çünkü Peygamber Efendimiz s.a.v öyle buyurmuştur; "Ümmetim benden sonra 73 fırkaya bölünecek, bunun 72 tanesi cehennemde 1 tanesi cennette olacak, o da benim ve ashabımın yolundan gidenlerdir". Size bir web sayfası önereceğim Allah için gidin orda hem mehdi A.S bulacaksınız hemde İsa A.s mı.

Öncelikler Mehdi A.S anlatan bir sohbet var onu dikkatle dinleyiniz. Sonrada diğer konuları inceleyip okuyunuz. Hem deccalı hem Mehdi A.S hemde İsa A.S görünüz.... vesselam

Süleyman Hilmi Tunahan K.S Hazretlerinin büyük talebelerinden ve Kibar-ı Evliyanın büyüklerinden Çırpan-ı Zade Mustafa Efendi K.S Üstazı Süleyman Hilmi Tunahan K.S Hazretlerinin büyüklüğünü anlatıyor!.. « Mehdi A.S Evlatları | Artık gizli hiç bir şey

Misafir 03-10-2011 09:40

adnan oktarıda mehdi ettinizya tebrik ederim ah ahh siz kuranı nasıl okuyor nasıl anlıyorsunuz anlamış değilim, apacık kuran ayetleri var ve diğer namı harun yahyanın yaptıklarına bakın kuranla bir alakası varmı yaa artık dicek birşey bulamıyorum nedesemde görmeyen gözler duymayan kulaklar için boş pess diyorum..

Misafir 03-13-2011 21:47

:)
arkadaşım mehdi ye 2 kişi biliyor demişsiniz kanıtınız nedir.

Sadece bir yıl iddasıyla kanıt olmaz..

Misafir 03-14-2011 00:34

neden herkes mehdi arıyor? neden kimse kendisinin mehdi olmasını ümit etmiyor?

Misafir 03-16-2011 16:31

Hacet namazi İle onun kİm olduĞunu perŞembe gece 12 den sonra cenabi alllaha sorun

Misafir 03-16-2011 17:15

Kendisinin Mehdi olabileceğini beklemek, herhalde Adnan Oktar gibi bir hal olsa gerek. Hiç insan beklemeyle Mehdi olabilirmi. Bu peygamber olmayı beklemek gibi birşey!...

Bu iş kesbi değil vehbi dir.Yani beklemekle yada çalışmakla elde edilecek bir şey değildir. Hiç bir peygamber çalışarak gayret ederek peygamber olmamıştır. Bu o insana ezelde nasip olmuş bir hususiyettir. Mehdi A.S çalışarak olunacak bir hususiyet değildir. Ama tabiki bütün peygamberlerin islamı yayamaya çalıştığı gibi o da islamı yaymaya çalışmıştır ve bu üstün harekatıyla Mehdi A.S ünvanına nail olmuştur. Yani kendisine hak olan vasfı kendi üstün gayretinide sergileyerek bii tamamiha hak etmiştir.

misafir 03-17-2011 04:04

şeyh muhammed avad usame bin laden mehdi a.s. nin ta kendisidir

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:21 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük