MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Düşünce Meclisi (https://www.muhakeme.net/forum/dusunce-meclisi/)
-   -   Öleceğimiz günü biliyoruz Bu bir dehşettir bizim için ne yaparız :( (https://www.muhakeme.net/forum/dusunce-meclisi/23548-olecegimiz-gunu-biliyoruz-bu-bir-dehsettir-bizim-icin-ne-yapariz.html)

Unnecessary 07-11-2009 12:16

Öleceğimiz günü biliyoruz Bu bir dehşettir bizim için ne yaparız :(

Selamun Aleyküm

Düşünce meclisine uygun bir konudur umarım her ne kadar paylaşım 0 olsada hoş bir soru bence :))

Ölüm Tarihini bilen bir insan ne yapar
Siz Ne Yaparsınız??

Ben Bu Soruya Cvp veremiyorum günahlardan sanırım sadece ağlar dururum

Vesselam hmm

altun 07-11-2009 15:46

--->: Öleceğimiz günü biliyoruz Bu bir dehşettir bizim için ne yaparız :(

nemi yapardım bilmiyorum ama erken öleceksem ilk işim okulu bırakmak olurdu:afro0121:

alptraum 07-11-2009 19:12

Cinlerde zamaninda insanlara levh-i mahfuz da yazili olanlari bildirirdi ve insanlara ne zaman öleceklerini de söylerlerdi. Bu yasak edilmis. Simdi insanlarda unutkanlik var ve rabbim bize unutkanligi vermeseymis bu hayat cekilmez olurmus. Bende elbette kesin olarak ölüm tarihimi bilseydim üzülürdüm. Elbette ölecegiz ve elbette bu her saniye olabilir. Fakat dedigim gibi unutkanlik bizlere verilen güzel bir özellik :)

beyhude 07-11-2009 19:32

ölmekten değilde öldükten sonra hesap vermekten korkuyorum rabbim hepimize hayırlı ölüm nasib etsin

Unnecessary 07-11-2009 19:37

Alıntı:

beyhude´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 47937)
ölmekten değilde öldükten sonra hesap vermekten korkuyorum rabbim hepimize hayırlı ölüm nasib etsin

Amin ..
Ölümden korkmassn belki ama zaten insanı dehşete düşüren amellerinden başka birşey değil yoksa ölüm en güzelinin bile başına geldi :flowers: değil mi ama

alptraum 07-11-2009 19:42

Bilinmezlik her zaman korkutur insani. ölümü bilmiyorum ne yazikki. nasil ölecegimi v.s. bilmedigimden ölüm bana soguk geliyor. Ölüm cennetin ya da cehennemin öncesinde vuku bulan bir bilinmezlik. Acikcasi korkuyorum :)

Unnecessary 07-11-2009 19:44

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 47940)
Bilinmezlik her zaman korkutur insani. ölümü bilmiyorum ne yazikki. nasil ölecegimi v.s. bilmedigimden ölüm bana soguk geliyor. Ölüm cennetin ya da cehennemin öncesinde vuku bulan bir bilinmezlik. Acikcasi korkuyorum :)

:brush::brush: böyle bişe duymuştum! Erkekler daha fazla ölümden korkuyormuş
bence bir erkek ölüm anını biliyorsa o anı bekleme korkusundan ölür

alptraum 07-11-2009 19:48

Bayanlardaki cesaretide sorgulamak gerekir o zaman. Bu cesaret nerden gelyior diye :)

Unnecessary 07-11-2009 19:58

cennete gircez ordan geliyor :)) garantiledik

beyhude 07-11-2009 23:50

kadın veya erkek fark edermi sonuçta bir can gidiyor cennete veya cehenneme öyle düşünüyorum ben

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:40 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük