MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Anketler (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/)
-   -   Dünyanın en büyük sorunu ????? (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/8041-dunyanin-en-buyuk-sorunu.html)

özlem_34 07-14-2008 09:45

Dünyanın en büyük sorunu ?????

dünyanın en büyük sorunu hangisi sizce ????

bayan_kalpsiz 07-14-2008 20:37

küresel ısınma olabilir

karababa 07-16-2008 21:35

Kıyamet Mutlaka kopacaktır. O halde Faideli işler yapabilmek için İyi eğitmeliyiz kendimizi ve çevremizdekileri!

el_feta 07-17-2008 22:27

Allah demek anlam demektir biraz da..allahsız hayat anlamsız hayattır...
Insanlık yürüyüşünde şu yaşadığımız dönem belki hiç olmadığı kadar hadsiz,hudusuz olmamıştır...
Allahı kaybeden neyi bulacaktır??
Kurandan kaçan hangi kitaba sarılacaktır.??
Dağ,taş,yer,gök müslümandır..o'na teslim olmuştur..eğer siz kurana sırtınızı dönerseniz,allaha iman ettiğinizi söylediğiniz halde yapılan hesaplarınız allahsız ise yani var deyip yokmuş diye yaşarsanız,doğa da size küser,o da sırtını döner..işte o zaman ozon da delinir,küre de ısınır...kalpler allahın elinde,savaş da çıkar..bereket de kalkar...
Alalh insanlara zulmedecek değildir..onların başlarına gelenler kendi elleriyle yaptıkları yüzündendir...
Yani en büyük sorun: Bu modern! Denen çağın açmazında insanın istikbarı ve kul oluşunun hadsizliğinde kayboluşudur...
Karanlıklar içinde...
Vesselam...

yelken06500 07-19-2008 21:13

kanımca dünyanın en büyük sorunu insanlardır.seçeneklerde yok ama !

xyzt 07-21-2008 23:58

seçeneklerin hepsi.
ve küresel inançsızlık.

ayışığı 07-22-2008 18:51

Alıntı:

yelken06500´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 17462)
kanımca dünyanın en büyük sorunu insanlardır.seçeneklerde yok ama !

yani dünya zaten insanlar için yaratılmış,insanlar neden sorunu oluyolarki?konuyu biraz daha açarmısınız merak ettim....:)

yelken06500 07-22-2008 21:17

şöyleki ayışığı kardeşim...dünya insanlar için yaratılmamıştır1. dünyadaki nimetler insanlar için yaratılmıştır.sevgili insanlar, bu nimetleri kullanmakta öyle pervasız davranmışlardır ki sadece kendilerinin değil bütün canlıların hayat alanlarını kısıtlamışlardır.buradan yola çıkarak daha fazlasını tahmin edebileceğine kaniyim.unutma ki bütün sorunların bir kaynağı vardır!dünyada ki bütün sorunlarda insan menşelidir.

xyzt 07-23-2008 00:15

Alıntı:

yelken06500´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 17602)
şöyleki ayışığı kardeşim...dünya insanlar için yaratılmamıştır1. .

nasıl yani.? önce kim yaratıldı?

yelken06500 07-23-2008 12:07

kainat(ve buna dünya da dahil)bilimsel tüm veriler bunu gösteriyor.

mamii 07-31-2008 23:53

hepsi dünyanın sorunu

ramo 08-03-2008 03:04

Dünyanın en büyük sorunu '' insan'' canlılar demiyorum ''insan'' diyorum. :(

oki_ 08-05-2008 08:58

Alıntı:

yelken06500´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 17602)
şöyleki ayışığı kardeşim...dünya insanlar için yaratılmamıştır1. dünyadaki nimetler insanlar için yaratılmıştır.sevgili insanlar, bu nimetleri kullanmakta öyle pervasız davranmışlardır ki sadece kendilerinin değil bütün canlıların hayat alanlarını kısıtlamışlardır.buradan yola çıkarak daha fazlasını tahmin edebileceğine kaniyim.unutma ki bütün sorunların bir kaynağı vardır!dünyada ki bütün sorunlarda insan menşelidir.

evet yelken sana katılmamak elde değil, bi güzel anlatmışsın da neden ankette küresel ısınma almış başını gidiyo anlamadım, sonuçta buna sebeb olan yine insanlar önce insanları bilinçlendirmek gerekki bazı şeylerin farkına varsınlar, cahillik çok kötü ama kimisininde işine geliyo galiba cahil kalmak.

alptraum 08-05-2008 17:19

Sanırım bu sorun dünyanın değilde insanın sorunu.

Dünyada yasayan tüm insanların sorununuda sanırım eflatun un verdiği cevapta anlatılıyor. Bugün ki gereksinimler ve getirilerinden çok götürüleri insan hayatını azaltmaktadır. En güzeli makaleyi göstermek

Eflatun’a 2 soru sormuşlar. Birincisi “insanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nedir?” Eflatun tek tek sıralamış: “çocukluktan sıkılır ve büyümek için acele ederler. Ne var ki büyüyünce de çocukluklarını özlerler, para kazanmak için sağlıklarını yitirirler ama sağlıklarını geri almak için de para öderler, yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne yarını yaşarlar, hiç ölmeyecek gibi yaşarlar, ancak hiç yaşamamış gibi ölürler”.

Sıra gelmiş 2. soruya,
“peki senin teklifin ne?”

Bilge yine sıralamış: “kimseye kendinizi sevdirmeye kalkmayın! Yapılması gereken tek şey, sadece kendinizi sevilmeye layık kılmaktır. Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır”.

ihakkioral 08-06-2008 14:14

Allah korkusu olmayandan her şey beklenebilir

Henna 10-15-2008 11:46

bakara 30- Hani Rabbin meleklere: "Muhakkak Ben, yeryüzünde bir halife var edeceğim" demişti. Onlar da: "Biz Seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken, orada bozgunculuk çıkaracak ve kanlar akıtacak birini mi var edeceksin?" dediler. (Allah: "Şüphesiz sizin bilmediğinizi Ben bilirim" dedi.

dünyanın sorunu :
(insanın sorunu):
"Rabbine karşı nankörlüğü"...
.

AnTiKa 12-30-2008 12:33

--->: Dünyanın en büyük sorunu ?????

bence cahillik dini eğitimsizlik boşvermişlik. diğerlerinin hepsi buna bağlı olarak gelişen şeyler...

AsMhA 03-08-2009 03:36

ideolojiler ve başka bahanelerin altında saklanan sawaşlar, hepsinden daha kötüsü İslam aleminin birbirinden bihaber olması haberleri olsada herkesin birleşmek için Mehdi yi beklemesi...

Kayıtsız Üye 02-09-2010 19:30

bnce domuz gribi

Bediüzzaman26 02-10-2010 19:40

Bence insanlar en büyük sorundur. Hadi hayvanlar ne yapıyor hiç bir şey! Ama insanlar biyolojik silahlarla dünyayı altüst ediyorlar!

Kayıtsız Üye 03-01-2010 17:35

bence dünyamızın en büyük sorunu hava kirliliği

ayışığı 03-10-2010 06:06

dünyanın en büyük sorununu bilemem ama bana göre herşey sorun..
şöyle bir insanları düşünüp onları izlerken bakıyorumda o bütün güzellikler yitmiş sanki..
sahte gülüşler insan gülünce bile içinde bin bir hesap yapıyor..birde farkettimki herkez tek başına yalnız kalmış dost hain çıkmış..ana baba düşüncelere karşı çıkmış böyle ce yalnızlığa bürünmüş herkez bencil olmuş kendi çıkarlarımız varsa yoksa...

daha çok şey yazmak isterdimde beni uzun yazanlar sıkıyor o yüzden aynı şeyi bende yapmak istemiyorum...

mus'ab 03-10-2010 19:20

Ben elfeta kardeşe katılıyorum: Zira ALLAH inancı ile yaşanılan bir dünya olsa idi herkes mutlu oludu.

Kayıtsız Üye 03-29-2010 15:07

bence böyle bir ülke görülmedi nekadar bok varsa hepsi bu ülkede kapkaççılık desen var hırsızlık desen var açlık desen var çevre kirliliği desen var işsizlik var daha çoooooookkkk var saya saya bitmez

Misafir 05-09-2010 20:19

bence hepside önemli sorun çünkü insanlar öyle olmayı istiyor ama biz öyle olmayalım ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM!

rapci_qiz33 10-13-2010 11:29

bence dünyanın en büyük sorunu öğretmenler

Hüseyin OKTAR 11-12-2010 02:07

Hak'tan, hakikatten bihaber olmak

Misafir 11-19-2010 01:30

bence bireysel eğitimsizlik ve cehalet tek sorun çünkü bildikçe çevrenize duyarlı olursunuz çünkü bildikçe dünyada baska insanların hakları olduğunu öğrenirsiniz bildikçe tanrıya yaklaşırsınız açlıktan ölen kimsenin kalmaması umuduyla teşekkürler

sorun çözücü 11-22-2010 13:46

bence en büyük sorun biziz çünkü en büyük sorunu biz yaratıyoruz bence biz her sorunu düşünmeliyiz ben sorun çözücü olarak sizleri sorun çözme makinamıza bekliyoruz

Misafir berkay 11-29-2010 20:20

allahsız hayat mı vardır?İmkansızdır bu...allahın olmadığı bir yer yoktur ki.

0500esroş 11-30-2010 19:39

dünyadaki sorun bence açlar

Misafir 12-02-2010 18:46

Allahım sen bizi koru Yarabbim

Misafir 12-06-2010 15:13

ozon tabakasının delinmesi

Misafir 12-10-2010 12:18

insanlar hiçbir şeyi anlamıyorlar

Misafir 12-16-2010 20:30

daha birsürü sorun war tabi dünyamız bu sorunlarla kalsa yine iyi :D

Misafir 12-17-2010 09:57

küresel ısınma
plansız yerleşme
su sorunu
elektrik sorunu
ekonomi
ısınma
doğal afetler
işsizlik
eğitimsizlik
savaşlar bunlardan birkaçıdır

Misafir 12-20-2010 20:41

Teşekkürler paylaşim için
birazda olsa yardimci oldu

Misafir 01-18-2011 17:30

yelken06500 sen diyosunya insanların asıl sorunu kanımca insanlar diye sen ne sin ??

Misafir 01-20-2011 15:57

tabiki insanlar varolan güzellikleri tüketmekte üstümüze yok ozon neden deliniyor hava kirliliği neden artıyor erozyon neden oluyor para hırsımız yüzünden boş arazi kalmadı hertafaf taş yapı sizin yapay yeşilliklerinizin doğaya ne faydası var çekin geri iğrenç emellerinizi dokunmayın yeni nesillere.......daha neler yazardım ama

türkan 01-20-2011 19:17

tabiki insanlar ne doğanın kıymeti bilinir ne insanlığın insanların hırsı gelecek neslin daha sağlıksız betondan ibaret olucak yeşillik orman aramazaten

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:45 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük