MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (http://www.muhakeme.net/forum/)
-   Biyografi ( Kim - Kimdir ) (http://www.muhakeme.net/forum/biyografi-kim-kimdir/)
-   -   Murat Karayılan (Murat Karayılan Kimdir? - Hakkında - Hayatı) (http://www.muhakeme.net/forum/biyografi-kim-kimdir/61041-murat-karayilan-murat-karayilan-kimdir-hakkinda-hayati.html)

eyvallah 01-10-2011 15:08

Murat Karayılan (Murat Karayılan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)
 

1954 Birecik doğumlu. PKK Terör Örgütüne'1979'da katıldı. Kod adı Cemal. Şu an örgütün lideri. Yüksekokul makine bölümü mezunu. Uzun süre Şanlıurfa civarlarında faaliyet gösterdikten sonra 12 Eylül'de Suriye'ye kaçtı.


Sonra silahlı güçlerin sorumluluğuna getirildi. İlk başlarda silahlı mücadelenin ön planda olmasını savunan muhafazakâr kanadın lideri olarak tanımlanan Karayılan, son süreçte silahsızlanma adına önemli açıklamalarda bulunuyor. Bu nedenle örgütün derinlerinin sürekli tehdit ve eleştirilerine maruz kalıyor. Lakin militanlar tarafından sevilen bir isim olduğu için Karayılan'a yönelik aleni bir saldırı yapmak şimdilik zor görünüyor.


Karayılan şartların olgunlaşması hâlinde PKK'nın dağdan inebileceği görüşünü savunuyor ve silahlı mücadelenin aslında bittiğini biliyor. Avrupa görmüş ‘kravatlı' terörist olarak da isimlendirilen Karayılan, gelişen süreçte lider konumunda ancak derin yapının baskıları karşısında çaresiz.


Bu nedenle, suikast ihtimaline karşı sürekli yer değiştiriyor.

Misafir 05-22-2011 00:27

--->: Murat Karayılan (Murat Karayılan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)
 

murat karayılan zerdüşmüdür


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:45 .

vBulletin® Sistem Jelsoft Enterprises Ltd. © 2000- 2020
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.