Sözlü - Fiili Taciz Olayları

J:Size nasıl yardımcı olabilirim? Wie kann ich Ihnen behilflich sein ? T:Beni sözle / elle taciz ettiler. Man hat mich mündlich / handgreiflich belästigt. J:Sizi kim taciz ediyor? Gösterebilir misiniz ...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen yabanGülü
  • 1 gönderen safinaz

1. Alt 03-22-2008, 22:03 #1
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    J:Size nasıl yardımcı olabilirim?

Wie kann ich Ihnen behilflich sein ?

T:Beni sözle / elle taciz ettiler.

Man hat mich mündlich / handgreiflich belästigt.

J:Sizi kim taciz ediyor? Gösterebilir misiniz / tanıyabilir misiniz?

Wer belästigt Sie ? Können Sie ihn zeigen / erkennen ?

T:Evet, şu insan / insanlar.

Ja, dieser Mensch / diese Menschen.

Hayır, bilemiyorum çünkü az önce kaçtılar.

Nein, weiß ich nicht denn sie sind gerade weggelaufen.

J:Onları tarif edebilir misiniz?

Können Sie sie beschreiben?

T:Evet, edebilirim. / Hayır, edemem.

Ja, ich kann./ Nein, ich kann nicht.

Uzun / kısa / orta boylu, zayıf / normal / şişman, uzun / kısa / kıvırcık / düz saçlı esmer / sarışın / kumral, siyah / yeşil / mavi / ela / gözlü biriydi.

Es war eine lange / kurze / mittelgroße, schlanke / normale / dicke Person,mit langen / kurzen / lockigen , brünetten / blonden / hellbraunen, schwarzen Haaren /mit grünen / blauen / gelblich-braunen Augen.

J:Eğer hukuken dava açmak isterseniz, bizimle karakola gelmeniz gerekiyor. Gelmezseniz bile biz gereken hukuki işlemleri kamu adına takip edeceğiz. Merak etmeyin.

Wenn Sie ein gerichtliches Verfahren einleiten wollen, müssen Sie mit uns kommen.Wenn nicht machen wir selber eine gerichtliche Prozedur, die wir im Namen der Öffentlichkeit weiterführen. Machen Sie sich keine Sorgen.

T:Teşekkür ederim.

Danke schön.

safinaz bunu beğendi.
  2. Alt 03-23-2008, 10:57 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Danke schön.
    Sanırım bu yazılanları yurt dışındaki bayan vatandaşlarımız bilseler iyi olur.

yabanGülü bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.