MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Türkiye Tarihi (https://www.muhakeme.net/forum/turkiye-tarihi/)
-   -   İskilipli Atıf hocanın rüyası (https://www.muhakeme.net/forum/turkiye-tarihi/26173-iskilipli-atif-hocanin-ruyasi.html)

alptraum 02-16-2010 22:13

--->: İskilipli Atıf hocanın rüyası

Alıntı:

Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 56492)
Ben kadinlarin fikrine önem veren sistemi savunuyorum....islamiyet mi veriyor???????veriyosa başörtüsü neden var????????her kadın mini etek giydi diye cinsellik için mi giymiştir......hatta insanlar gözlerdende etkilebilir o zaman gözlerinizide kapatın.......İSLAMDA KADIN İKİNCİ SINIF VATANDAŞTIR.......CİNSEL OBJEDİR......BUNU BAŞÖRTÜSÜ EMRİNDE ANLIYORUZ......

atatürk kadını acarak istediği kıyafetı giymekde serbest bırakdı özgür bırakdı ama islamda hangi özgürlüğü var kadının.....

benim görüşüm bu......

Hicbir insan KILIK - KIYAFET te özgür degildir. Siz özgürlügü yanlis tanimliyorsunuz. Birileri benim nasil giyinecegime karar veriyorsa ve bu özgürlügü aliyorsa o halde mini etekte giyinmek özgürlügümü dogrudan KISITLAR. Birileri benim nasil giyinecegim konusunda materyaller yapiyorsa ve bu obje leri bana sunuyorsa bu özgürlügümü KISITLAR. Siz özgürlük kavramini cok dar alanda hesap ettiginiz icin bayanlarin kapali olmasi size göre özgürlügü kisitliyor. Türkiye Cumhuriyeti laik olarak bayanlara kamusal alanda basörtüsü izni vermeyerek sizce savundugunuz sistemin neresi özgürlük. Avrupada ikinci SINIF bir muamele yok. Insanlar birseylere karsi kinde duymuyor. Basörtülü doktorlar, ceraahlar, avukatlar v.b. bulunmakta. Ama benim ülkemin insani kardesim diyecegim insan benim bacimin basörtüsünde problem yasiyor. Bu nasil bir kardes sence?

Bu yüzden kirlilik ARINMALI diyorum

Kayıtsız Üye 02-16-2010 22:25

Senin başörtülü hanimin avrupada irtica tehditi oluşturmuyor......ama türkiyede bir türbanli humeyni gibi baskici diktatör bir rejim uygulayan kişiyi savunuyor.....

Ben başörtülü kiz irticayi duygulara sahip olsa bile bu ülkede okuyabilmeli diyorum.........tüm düşüncelere saygiliyim ama benim düşünceme özgürlüğüme karilmadiği sürece........ki anayasa sivilleşmeli demememin nedeni türbaninda cözülmesi katsayi proplemininde cözülmesi alevi sorunununda cözülmesi kürt sorununda cözülmesi dokunulmazliklarin kaldirilmasi yolsuzluklarin önlenmesi siyasi partilerin kanunlarinin düzenlenmesi gibi konularda sivileşmeli diyorum......

mus'ab 02-16-2010 22:39

Bana türkçe katili diyen zavallı şu yukardaki yazını bir kere daha okurmusun şurasını yanlış yazmışsın diyeceğim ama doğru cümle yokki.

kur'an tartışılmaz. peygamber tartışılmaz.... islam tartışılmaz çünkü bu değerler bizzat yaratıcı olan Allahın emri ile olan değerlerdir hata olmaz.

Kayıtsız Üye 02-16-2010 22:44

Kuran okunsun tartişilsin anlaşilsin inanma konusu insana birakmiş........peygember sana göre tartişilmaz bana göre tartişilir cünkü oda insan hatta yapma şansi var..........islamin gönderilme amacinida iyi oku......

Misafir 11-26-2010 20:58

[QUOTE=Kayıtsız Üye;56492]Ben kadinlarin fikrine önem veren sistemi savunuyorum....islamiyet mi veriyor???????veriyosa başörtüsü neden var????????her kadın mini etek giydi diye cinsellik için mi giymiştir......hatta insanlar gözlerdende etkilebilir o zaman gözlerinizide kapatın.......İSLAMDA KADIN İKİNCİ SINIF VATANDAŞTIR.......CİNSEL OBJEDİR......BUNU BAŞÖRTÜSÜ EMRİNDE ANLIYORUZ......

atatürk kadını acarak istediği kıyafetı giymekde serbest bırakdı özgür bırakdı ama islamda hangi özgürlüğü var kadının.....

benim görüşüm bu......

Bayanlar mini etek giyerek kendilerini göstererek o kadar basitleştiriyorlar ki erkeklerin maskarası oluyorlar arkasından laf attırıyorlar.İslam dinine laf edeceğine peygamber efendimizin hayatını okuda eşlerine nasıl davrandığını öğren.Dinimizde eğer bir şey yasaklanmışsa muhakkak bizim için bir faydası vardır.Kadına önem vermeyen din değildir bence kadınlar önemsetmiyor kendilerini.Dediğim gibi kadınlar artık çok basitleşti.

el_feta 11-26-2010 22:25

Fikre özgürlük... ne kelime ama...
Kime söylesen, sanki söylenmiş en kutsal kelime ("özgürlük") akıl dumura uğruyor, ses kesiliyor. . .

İnsanlığın fikri sınırı var mıdır?
Kadınların kamu malı olmasını savunan ya da mutlak bir anarşiyi savunan ya da bir yahudi gibi tüm insanlığın kendisine hizmet için geldiğini savunan görüşler de mevcut...
???

Tesettürün kökü setr... Örtünmek demek yani.
Her insan örtünür, plaja giden bile örter bir yerlerini.. neden???

Bizler müslümanız, hayatımızdaki emir ve yasakları, yasalardan, filozoflardan ya da örflerimizden almıyoruz.
Herkes örtünür dedik, çünkü örtünme duygusu insanda fıtridir, bunun ne kadar olacağını ve sınırını da Rabbimizden alıyoruz.
Hepsi bu. Ayet ne diyor, bu korunmanız için daha uygun, yani tesettür(islami anlamda)...
Yoksa, açılan her kadın zinakar ya da namussuz felan değildir, zaten tesettürü emreden ayetin arkasında, adeta Rabbimiz bile, şekle takılmayın dercesine,- esas örtü takva elbisesidir - diyor. Amma tesettür bunun en uygun olanıdır. Bu neden zorunuza gidiyor bu kadar anlaması da güç.

Yukarda soru işareti bıraktığım yerin cevabı da burda aslında, bu örnekte. Aklın ve fikrin hududunu belirliyor kuran.
Bir sınır yoksa hiç sınır yoktur unutmayalım. Biz değerlerle ayakta kalırız, var oluruz.
Bunlar da bizi biz yapan değerlerdir.
vesselam...

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:08 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük