MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   viyanada oturum alma (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/56049-viyanada-oturum-alma.html)

melis 12-27-2010 00:35

viyanada oturum alma

Soru-Cevap:

Hukuk

slm ben suan viyanda kaliyorum alman vizesiyle yani turistim ama esim ve cocuklarim avusturya vatandasi almanyadan buraya tasindik ama benim alman vizemle ancak burda turist olarak kalabiliyorum oturum icin bas vurduk ev ve maddi durumdan sorun yaratiyorlar ev arkadasimizin üzerine ev sahibi vertagi bizim üstümüze yapmiyor bir sene kalmis bitmesine ev ariyoruz ama oturum yeri bunu anlamiyor suan esim calisamiyor rahatsiz sosyal yardim aliyor birde cocuk parasi ve krenz aliyor oglum 9 yasinda okula gidiyor kizim daha iki yasina girecek eksik kagitlari tamamlayin gelin diyor ama bicikis yolu bulamadik sadece bir is yerinden kagit aldik bu kisi burda calismak istiyor diye kendim icin sizce gitsek yine sorunmu cikarirlar benim sonum ne olacak vermeme olasiliklari varmi beni bilgilendirrseniz sevinirim

kulturtercume 12-27-2010 19:23

--->: viyanada oturum alma

Alıntı:

melis´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 87296)
slm ben suan viyanda kaliyorum alman vizesiyle yani turistim ama esim ve cocuklarim avusturya vatandasi almanyadan buraya tasindik ama benim alman vizemle ancak burda turist olarak kalabiliyorum oturum icin bas vurduk ev ve maddi durumdan sorun yaratiyorlar ev arkadasimizin üzerine ev sahibi vertagi bizim üstümüze yapmiyor bir sene kalmis bitmesine ev ariyoruz ama oturum yeri bunu anlamiyor suan esim calisamiyor rahatsiz sosyal yardim aliyor birde cocuk parasi ve krenz aliyor oglum 9 yasinda okula gidiyor kizim daha iki yasina girecek eksik kagitlari tamamlayin gelin diyor ama bicikis yolu bulamadik sadece bir is yerinden kagit aldik bu kisi burda calismak istiyor diye kendim icin sizce gitsek yine sorunmu cikarirlar benim sonum ne olacak vermeme olasiliklari varmi beni bilgilendirrseniz sevinirim

Gelir seviyeniz yaklaşık 1250 Euro olmalı, ev de uygun olmalı tabi. Aksi taktirde sorun yaratırlar. Ancak maaşı 950 Euro olduğu halde vize alabilen çok kişi tanıyorum. Bir avukatla görüşmenizde fayda var. Çünkü çocuğunuz okula gidiyor, eşinizin sağlık durumunu da dikkate alırlar bu durumda. Tavsiyem profesyonel hukuki yardım almanız yönündedir.
Saygılarımla
kulturtercume@yahoo.com.tr

melis 12-28-2010 00:24

avukada gittik danistik oda onlarin dedigini söyledi ev ve parayi ayarlayin oturumu aliriz dedi zaten onlar olduk sonra oturumu vereceklerini söylüyorlar.suan gelirimiz 347 euro cocuk parasi ve 617 euro krenz parasi aliyoruz .onlarin dedigi gecim parasi 1176 euro olmasi lazimmis.ama benimalman vize si ile 3 ay kalma hakkim var peki giris cikis yapsam bi sorun olurmu vizeyi kabul edene kadar sizlerden bilgi almak istiyorum peki esimin kredi borcu var eskiden daha bi cevap gelmedi ama borcunun oldugunu biliyoruz taksit yaptirsak vize icin bi sorun teskil edermi bana yardimci olursaniz sevinirim saygilarimla.

alptraum 12-28-2010 00:40

alman vizesiyle giris - cikis yapmaniz hicbir sorun yaratmaz. Yeterki vizeniz bitmeden cikis yapmis olun. Cocuklarinizin yasini bilmiyorum ama cocuklarinizin bir anneye ihtiyaci oldugunu ve onlara annelik yapmak icin yanlarinda olmaniz gerektigini yazili bir aciklama ile de dile getirebilirsiniz. Tabiki hukuksal yürüyecek islemler bellidir ama tölerans her zaman mevcuttur. Borcunuzu taksit yaptirdiginizda giderhanenize yazilir. egerki sizden dökümantasyon istemezlerse hic problem olmaz ki isteselerde problem yaratacagini zannetmiyorum. Bu islemler daha ne kadar sürer bilmiyorum ama size tavsiyem Avusturya da avukata ekstra dan para harcamayin. Rechtschutz a basvurup esiniz bundan faydalanabilir. D.A.S. Rechtsschutz-Versicherung Österreich

Internet linkini verdim. Yaklasik aylik 15 euro gibi bir ücret ödersiniz ama ailecenek yararlanirsiniz. Bu rechtschutz a kayit oldugunuzda ilk 3 ay vertrag anlasmazliklari v.s. gibi islemlere avukat tayin edilemiyor ama 3 ay sonra her haktan yararlaniyorsunuz. Size bedavadan avukat ayarlaniyor ve tüm islemleriniz bedava yapiliyor. dava acabilirsiniz v.s.

Almanya ya vize almak biraz cetrefillidir. Neden Avusturya ya almiyorsunuz? Egerki Almanya dan vize rahat alabiliyorsaniz tavsiyem hicbirzaman Avusturya ile olan iliskinizi isin icine karistirmayin. Neden Avusturya dan cikis yaptiginizi sorsa bile Alman konsoloslugu, Avusturya da da tanidiklarinizin oldugunu ve gezdiginizi söylemelisiniz. Bunun disinda cok karistirmamanizi tavsiye ederim.

Bu islemler biraz zordur ama illaki izni alacaksiniz. Alamama gibi bir durumunuz yok. Uzun sürebilir ama alirsiniz. Yine size tavsiyem eger Almancaniz yeterli degilse bu gecen sürecte Türkiye de ya da Avusturya da A1 almanca seviyesine en azindan yeterliliginizi ispat edin. Su anda Bu yasa kabul edildi ama yürürlüge girmedi. Yarin birde önünüze bu sebebi getirmesinler. En azindan simdilik uyum problemi yasamayacaginizi da ispat etmis olursunuz.

melis 12-29-2010 15:51

slm alptraum benim alman vizesi esim almanyada calismisti bende türkiyeden almanyaya gelmek zorundaydim esim ve cocuklarim avusturya vatandasi oglum 9 yasinda kizim 2 yasinda.alman vizem 2012 yilnin sonuna kadar gecerli.biz almanyadan buraya tasindik.burda alman vizesiyle 3 ay kalabiliyorum onun icin mecbur buranin vizesine bas vurduk yukardaki anlattigim gibi yani .sürekli eksik istemeleri ve beklemek inan psikolejimi bozuyor.ev arkadasin üzerinde ev sahibi bizim üzerimize vermiyor vetragin bitmesine bir sene var o arada tabiki ev ariyoruz ama hemen olmayacagini kendileride biliyor .oturum yerindeki görevli benim icin bi is bulsun odan calisacagina dair is yerinden bi kagit getirmemi istediler onlari da yaptik ama ev sorun gitsek tekrar neyle karsilacagimi bilmiyorum.gelir 1176 euro olsun diyorlar bizim kranz parasi 617 ve cocuk parasi 347 euro geliyor ama is dedikleri icin belki kabul ederler para meselesini sadece sizlerin yazacagi cevaplarla ya teselli oluyorum yada pes ediyorum.ben almanyaya geleli zaten 3 yil oldu orda haftanin iki günü kursa gittim bir sene .hamile kalinca ve cocukta olunca birakmak zorunda kaldim.esim rahat siz ve calisamiyor.sizce ne dir durum.simdiden desekkürler.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:21 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük