MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   şahsi iflas nasil verilir (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/28198-sahsi-iflas-nasil-verilir.html)

YSNTR 04-17-2010 13:09

şahsi iflas nasil verilir

Soru-Cevap:

Hukuk

CEVAP VERECEK VEYA VERMEYECEK HERKESE SELAMLAR SAYGILAR VE TEŞEKKÜRLER.

BENİM 5 YIL ÖNCESİNE KADAR ESNAFLIK HAYATIM VARDI, İŞ YERİMİ DEVRETMEK ZORUNDA KALDIM VE BU ESNAFLIK HAYATIMDAN DOLAYI BANKALARIN BANA VERDİĞİ KART VE - BAKİYELİ HESAPLARDAN DOLAYI KULLANILABİLİR DURUMDA LİMİTLERİM VARDI.

İŞ YERİMİ DEVRETTİKTEN SONRA İŞ ARAMAKLA MEŞGULDÜM TABİ BU ARADA KARTLARIN DAHA ÖNCEKİ BORÇLARI VE İŞSİZ KALDIĞIM ZAMANDA OLUŞAN BORÇLARIM OLDU, 2 SENE KADAR ASGARİLERİ ÖDEMEYE ÇALIŞTIM, KARTLAR İÇİN ÇIKAN YASADAN ASGARİLERİ ÖDEDİĞİM İÇİN YARARLANAMADIM VE 1 SENE ÖNCE ASGARİLERİ DE DEYEMEZ OLDUM.

BU GÜNKÜ GELDİĞİM NOKTA İSE TÜM KARTLARIM VE - HESAPLARIMDAN DOLAYI İCRA MEKTUPLARI GELMEYE BAŞLADI.

GELEN İCRA YAZILARINA MAL BEYANLARINI GEREKLİ ŞEKİLDE VERDİM.

SONUÇ OLARAK: ŞU ANDA HİÇBİR ŞEKİLDE BORCUMU ÖDEYEMİYORUM İŞİM YOK VE ÜZERİME KAYITLI MAL VARLIĞIM DA YOK. ŞAHSİ İFLAS VERMEK İSTİYORUM. YARDIMCI OLACAK VEYA OLABİLECEK KİŞİ VEYE KİŞİLERDEN YARDIMLARINI BEKLİYORUM.

SAYGILAR... ysntr@hotmail.com

YSNTR 04-17-2010 19:31

--->: şahsi iflas nasil verilir

arkadaşlar yok mu bana yardımcı olacak bu konuda bilgisi olan bir üyemiz...?

mus'ab 04-18-2010 11:11

Böyle bir duruma düşmeniz cidden üzücü bir durum ALLAH c.c. kimseyi muhtaç duruma düşürmesin. Ancak: siz şu an zamanla yiyip içtiğiniz hesabı nasıl olurda devlete yüklerimin hesabı içerisindesiniz. esnaflığı yapan sizsiniz bu yolları siz daha iyi bilirsiniz. kimse sizin günahınıza ortak olmaz. siz en iyisi bir avukat bulun ve danışın.

kusura bakmayın ama sözün acı tarafı buradır yani doğrusu böyledir.

alptraum 06-02-2010 00:27

Musab hocam hakkini helal et bu konuyu gec gördüm. Bu duruma maruz birakilmaniza sebebiyet oldugum icin ya da vesile oldugum icin kusura bakmayin. Biliyorsunuz ki sitede ben ve yabangülü kardesimiz sadece ilgileniyor bu yüzden her konuyu düzgünce okuma firsatimizda olmuyor ve bazen gözümüzden kaciyor. Umuyorum ki devami olmayacaktir.

Misafir 02-12-2011 13:11

slm arkadaslar ben iflas vermek isdiyorum 36 bin euro borcum var ödeyemiyorum vede 4 bin liralik arabam var arabayi arkadasimin üsdüne yaparsam sigorta genti üzerimde kalabilirmi onu ögrenmek isdiyorum

Soru-Cevap bilgilendirme 01-14-2012 21:35

→ şahsi iflas nasil verilir

Merhabalar forumumuza hosgeldiniz. Forumumuzda bu soru hakkinda fikri olan bir kisi en kisa zamanda cevaplayacaktir. Umarim sorunuz en kisa zamanda cevaplanir ve sizde memnun kalirsiniz. Lütfen Soru - Cevap kategorisini takip etmeyi unutmayin

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:13 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük