MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   Boşanmada altin paylaşimi (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/28029-bosanmada-altin-paylasimi.html)

fiko 55 03-10-2010 00:41

Boşanmada altin paylaşimi

Soru-Cevap:

Hukuk

Karım kendi isteğiyle evden ayrıdı giderken veya daha önce altınları götürmüş.boşanma davasında altınları götürmedim kendisinde demiş götürdüğü halde iftira atmış altınları tekrar istiyor.Bu durumda avukatım siz ısbat edin deyip en az vazgeçirmek istiyor.öğrenmek istediklerim şu : 1- Isbat edemiyeceklerine göre mal paylaşımında hiç olmasa yarısını hak edebilirmiyim 2-düğünden sonra babamın bana vediği 13 bin lira var o da paylaşıma girermi 3-Kendisinin gittiğini derkettiğini isbat edersek ki edecem şahitlerim var bu durumda mal paylaşımı yine eşitmi olacak ? Şimdiden teşekkür ederim.

alptraum 03-10-2010 01:10

--->: Boşanmada altin paylaşimi

Kac YILDIR evlisiniz? Bosanmak isteyen kim? Bosanma gerekcesi ne olarak gösterildi?

Misafir 43 08-01-2010 23:02

2009 da evlenip 2010 da erkek tarafının zorlamasıyla bosanan bir bayan için düğümde erkek tarafının taktığı altınların hepsini alma hakkı var mı

Misafir 11-02-2010 16:45

3 yıllık evli bir bayanım. şiddetli geçimsizlik ve sürekli aşağılanmadan dolayı ayrılmak istiyorum. altınların çoğunu eşim bozdurdu ve kendine sıfır bir araba aldı. çalışıyorum ve tüm maaşımı kendisi çekiyor. boşanma aşamasında ne yapabilirim? bozdurulan altınlar ne olacak? çektiği maaşlarım ne olacak?hiçbir birikimim yok ve çalıştığım süre boyunca onların borçlarını ödedim, borçları bittiğinde de yeni şeyler çıkardılar? ne yapmam gerekiyor çok kötü durumdayım lütfen yardım edin

yabanGülü 11-04-2010 00:52

Alıntı:

Misafir´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 71717)
3 yıllık evli bir bayanım. şiddetli geçimsizlik ve sürekli aşağılanmadan dolayı ayrılmak istiyorum. altınların çoğunu eşim bozdurdu ve kendine sıfır bir araba aldı. çalışıyorum ve tüm maaşımı kendisi çekiyor. boşanma aşamasında ne yapabilirim? bozdurulan altınlar ne olacak? çektiği maaşlarım ne olacak?hiçbir birikimim yok ve çalıştığım süre boyunca onların borçlarını ödedim, borçları bittiğinde de yeni şeyler çıkardılar? ne yapmam gerekiyor çok kötü durumdayım lütfen yardım edin

eger bana özel msj atarsaniz sevinirim. size yardimci olmaya calisacagim. yabangülü (ismimden özel msj atabilirisniz)

Misafir 11-30-2010 16:47

ACİLLLL YARDIMMMM lütfen yalvarıyorum yardım edin 21 yaşındayım 3 aylık evliyim düğün gecesi eşimin ailesi tüm takılarımızı alıp gitti eşim ne var ailemin ihtiyacı var kullansınlar dedi kabullenmedim çok tartıştık evi terketti sonrada arkadaşlarına benim onu evden kovduğumu söyledi halbuki daha yeni evliyken kendi beni evden kovdu ve ben otelde kaldım eve döndüğümde kendisi tüm eşyalarını alıp gitti bi sürü hakaretler etti evlendiğimizden beri bana bakmadı maaşını aldıkça hep babasınada gönderdi hiçbi ihtiyacımı karşılamadı evlenirken ailem karşı çıkmıştı onla evlenmemi kimse istemedi çok direttim eşim boşanma davası açtı artık beni istemediğini sölüyor ailem beni kabul etmiyor yanlarına dönemem bi işim yok çalıştırmadı beni hiç ev kira boşandıktan sonra geçimimi nasıl sağlarım bilmiyorum yardım edicek kimsem yok eşim takıları ailesine vermediğini benim ona kadınlık görevimi yapmadığımı evden kovduğumu iddia ediyor bunları nasıl ispatlarım bilmiyorum ne yapıcamıda bilmiyorum barodan bu konuda avukat isteme hakkım varmı neler yapabilirim yalvarırım yardımcı olun

yabanGülü 12-01-2010 00:20

Alıntı:

Misafir´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 78055)
ACİLLLL YARDIMMMM lütfen yalvarıyorum yardım edin 21 yaşındayım 3 aylık evliyim düğün gecesi eşimin ailesi tüm takılarımızı alıp gitti eşim ne var ailemin ihtiyacı var kullansınlar dedi kabullenmedim çok tartıştık evi terketti sonrada arkadaşlarına benim onu evden kovduğumu söyledi halbuki daha yeni evliyken kendi beni evden kovdu ve ben otelde kaldım eve döndüğümde kendisi tüm eşyalarını alıp gitti bi sürü hakaretler etti evlendiğimizden beri bana bakmadı maaşını aldıkça hep babasınada gönderdi hiçbi ihtiyacımı karşılamadı evlenirken ailem karşı çıkmıştı onla evlenmemi kimse istemedi çok direttim eşim boşanma davası açtı artık beni istemediğini sölüyor ailem beni kabul etmiyor yanlarına dönemem bi işim yok çalıştırmadı beni hiç ev kira boşandıktan sonra geçimimi nasıl sağlarım bilmiyorum yardım edicek kimsem yok eşim takıları ailesine vermediğini benim ona kadınlık görevimi yapmadığımı evden kovduğumu iddia ediyor bunları nasıl ispatlarım bilmiyorum ne yapıcamıda bilmiyorum barodan bu konuda avukat isteme hakkım varmı neler yapabilirim yalvarırım yardımcı olun

bu olaylar nerede oluyor türkyiemi yoksa yurtdisimi??

ilerki günlerde bilgi verecegim

yabanGülü 12-02-2010 10:55

Alıntı:

Misafir´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 78055)

size bir avukatin sözlerini aktariyorum:

Yalnız avukat tutabilecek maddi durumunun olmadığını belirterek Barodan avukat isteyebilir. Avukat gerekeni yapacaktır. nafaka tazminat alabilir. Takıları için ayrı bir dava açması gerekecek

Misafir 04-26-2011 14:59

Bu erkekler madem gecinmek istemiyorlar neden evlenirler anlamiyorum...
iyi bir avukatla hakkinizi arayin bayanlar....
dügünde takilan takilarin size ayit oldugunun ve kac altin oldugunun ispati icin,
dügün videosunu mahkemede delil olarak kulanabilirsiniz.

safinaz 04-28-2011 11:03

Altın vb.gibi ziynet eşyaları ister erkek ister kadın tarafından satın alınmış ya da düğünde takılmış olsun kadına bağışlanma niteliğindedir.Bu 2002 yılından sonra çıkarılan yasa gereği kısmen de olsa kadının evi geçindirme hakkı bulunmasından dolayı,kadına verilir.

Ancak erkek,bu altınları aile ihtiyaçlarını karşılamak için aldığını ve harcadığını ispat ederse kadın tarafına verilmesi istenmeyebilir.
Evlilik akdi imzalandıkdan sonraki edinilmiş tüm mallara kabaca yarı yarıya eşler sahiptirler.İsterlerse hiçbir katkıları olmasın.
Bir de evlilik süresince karşı tarafın kusurlu olması (hakaret,dayak,aldatılma vs) durumunda ek tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:57 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük