MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   ögrenci vizesi (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/23571-ogrenci-vizesi.html)

everon 04-15-2009 10:11

ögrenci vizesi

Soru-Cevap:

Hukuk

Arkadaşlar öncelikle çok zor bir iş yaptığını bildiğimi söylemek istiyorum burda yüzlerce insanın umudu ve bilgi kaynağısınız bu nedenle emeği geçen bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...
Benim sorunum şöyle Türkiyede izmirde yaşıyorum Ailem 1974 de Avusturyaya işçi olarak yerleşmiş ve on yıl orda ikamet etmişler ben 1981 senesinde Avusturya-Villacha ta doğdum ve 5 yaşımda 1986 da ailem kesin dönüş yaptılar, ben bir yıllık evliyim eşim (Türk) İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Fakültesi 5 Yıllık İngilizce Fizik Mezunu ve Avusturyada Kriminoloji dalında yüksek lisans yapmak istiyor, bende Avusturyaya yeniden gitmek ve oraya yerleşmek istiyorum (daha iyi yaşam şartları için) bunun için hangi yolu izlemeliyiz, ben turist olarak gelip oradaki tanıdıklarım aracılıyla iş bulup kalmayı düşünüyorum ama bunun gerçeklik payı nedir, Ör: Turist olarak gelip bir ev kiralasam 6 aylık kontrat yapsam, vize bitmeden yasal çalışa bileceğim bir iş bulsam sonra kira kontratımla birlikte oturum izni için başvuruda bulunsam kabul olabilirmi, gerçekten bu işler çok karışık bir türlü kendime bir strateji çizemiyorum, lütfen bana kesin çözüme yakın olabilecek bir kaç yol önerirmisiniz, Cevabınız için çok teşekkür ediyorum...

yabanGülü 04-16-2009 23:31

--->: Avusturya'da Yerleşme ve İkamet İzni

Avusturya için Öğrenci Vizesi

Avusturya'da öğrenim görecek öğrenciler Avusturya'ya girebilmek için geçerli bir pasaporta ve vizeye sahip olmak zorundadırlar. Alınacak vize ülkede geçirilecek zamana bağlı olarak farklı tiplerdedir:

1. Avusturya'da en fazla 6 ay süre ile kalacak öğrenciler 90 güne kadar "Reisevisum C", 180 güne kadar ise "Aufenthaltsvisum D" almalıdırlar. Bu vizeler Avusturya konsoloslukları ya da büyükelçilikleri tarafından verilirler ve uzatılmaları mümkün değildir.

2. Avusturya'da 6 aydan daha uzun süre kalacak öğrencilerin "Aufenthaltserlaubnis für Studierende" adını taşıyan bir izin belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge üniversiteye kabul belgesi (Zulassungsbescheid) alındıktan sonra Türkiye'deki Avusturya temsilcilikleri tarafından verilebileceği gibi Avusturya Üniversitesi tarafından yapılan kabul işlemleri sırasında da sağlanabilir.

- Bu belge için başvuru sırasında ekte pasaport fotokopisi, nüfus kaydı, finansman kaynakları ile ilgili belgeler ve üniversite kabul belgesinin kopyaları ve onaylı almanca çevirileri de gerekmektedir. Bu izin belgesinin verilmesi birkaç ay sürebilir ve ücrete tabidir. Bu nedenle gerekli belgeler elinize geçer geçmez hemen başvurmanız sizin yararınıza olur. İzin belgesinin gecikmesi durumunda ve dönem kaybı tehlikesi baş gösterirse, bazı özel durumlarda Avusturya temsilciliği tarafından Visum D verilir. Bu vize daha sonra Avusturya'da uzatılabilir.

- Avusturya'ya öğrenim amacı ile gittiğinizde kesinlikle turist vizesi (Touristenvisum C) ile giriş yapmayın, çünkü bu vizenin uzatılması mümkün değildir!

- Avusturya'ya öğrenim amaçlı giderken aile bireylerinizi de yanınıza almanız mümkündür. Ancak bu durumda herkesin kendi adına vize çıkartması gerekmektedir. Ayrıca, ailenin Avusturya'daki yaşam ve diğer giderlerinin finansmanın hazır olduğu belgelerle kanıtlanmalıdır.

kırıkPenA 02-12-2011 10:19

--->: ögrenci vizesi

Alıntı:

avusturya ogrenci vizesi bekleyenler-ögrenci vizesi
avusturya öğrenci vizesi ne kadar sürede çıkar? ulan iyiki avustryada okuyalım dedik herşy bitti vizesi kaldı... her yıl böyle uğraşılck mı bununla, arkadaşlr üni 1. sınıfı bitrdi biz hazırlık okucz die bklioz :S 3 gün sonra 2 ay olck vizedn tık yok...

Misafir 04-06-2011 19:28

iyi akşamlar ben vizeye 15.03.2011 tarhinde vize için başvuru yaptım ama hala sonuçlanmadı ortalama vize çıkma süresi ne kadardır aceba.okulan nisan sonunda kayıt yaptırmam gerekiyor

kulturtercume 05-14-2011 22:44

Arkadaşlar Tüm Vize sorunlarınız için: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

alptraum 05-14-2011 23:16

Alıntı:

kulturtercume´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 129584)
Arkadaşlar Tüm Vize sorunlarınız için: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Eger mesele sorunu olan birisine yardim etmekse lütfen forum icerisinde paylasin. Normalde link vermek v.s sorun degildir ama salt reklam yasaktir. Lütfen biraz daha dikkatli olalim

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:17 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük