MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   Nutellanın içinden çikan 8 cm. lik saç hakkinda (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/116891-nutellanin-icinden-cikan-8-cm-lik-sac-hakkinda.html)

REALIST98783 09-18-2013 13:10

Nutellanın içinden çikan 8 cm. lik saç hakkinda

Soru-Cevap:

Hukuk

Merhabalar,
2013 nisana ayında a101 den aldığım nutellanın içinden saç çıkmıştır.
Olay aynen şu şekilde olmuştur; nutellayı aldık, 1-2 günsonra kahvaltıda biraz yedik ve hanımım çatalı ile kavanozdan nutella aldığı esnada uzayan birşey fark etti. "Bu ne yahu saçmı?" deyince inceledik Gerçekten de saç olduğunu gördük.
Konuyu nutella yetkilileri ile paylaştık ve resimleri Mail olarak gönderdik. Geri bildirim yaptılar. Geri bildirim de; konuyu araştırıp size döneceğiz." demişlerdir.
Eylül 2013 tarihine geldik, konu üzerinden 5 ay geçmiştir, firma yetkililerinden geri dönüş olmamıştır.
Ben konuyu firma yetkililerine bildiğimde "size tazminat davası açacağımı ve sosyal paylaşım sitelerinde bu konuyu tüm gerçekliği ile paylaşacağımı belirtiyorum." demiştim.
Bu doğrultuda tazminat davası açsam kazanma şansım ne kadar?
Saç örneğinden çalışanların dna larını kontrol etmeleri veya kavanozları farklı firmadan aldıklarını söylediler ki bu firmada çalışan kişilerin dna larının alınması gibi bir durum olması halinde sonuç çıkmaz ise beni etkileyeceği risk ne kadar olabilir?
Konu için yorumlarınızı rica ederim.

realist98783@hotmail.com adresine de mail ile bilgi verirseniz sevinirim.

Soru-Cevap bilgilendirme 09-18-2013 13:12

Merhabalar REALIST98783!

Merhabalar REALIST98783, forumumuza hosgeldiniz. Forumumuzda bu soru hakkinda fikri olan bir kisi en kisa zamanda cevaplayacaktir. Umarim sorunuz en kisa zamanda cevaplanir ve sizde memnun kalirsiniz. Lütfen Soru - Cevap kategorisini takip etmeyi unutmayin

alptraum 07-10-2023 08:03

→ Nutellanın içinden çikan 8 cm. lik saç hakkinda

Merhaba,

Hukuki konularda tam ve kesin bir değerlendirme yapabilmek için bir hukuk uzmanına başvurmanız önemlidir. Ancak genel olarak, tüketici hukuku ve ürün sorunlarıyla ilgili olarak bazı bilgiler paylaşabilirim:

Tüketici Hakları: Bir ürünün içinde istenmeyen bir madde veya yabancı cisim bulunması durumunda, tüketicinin hakları vardır. Bu tür durumlar, üretici veya satıcı tarafından uygun şekilde ele alınmalı ve tüketiciye tatmin edici bir çözüm sunulmalıdır.

İlgili Belgeleri Saklamak: Konuyla ilgili olarak, size geri dönüş yapıldığını ve durumunuzun belgelendiğini belirtmişsiniz. Bu tür durumlarda, konuşmaların, e-postaların, resimlerin ve diğer ilgili belgelerin kaydedilmesi ve saklanması önemlidir. Bu belgeler, herhangi bir yasal süreçte veya tazminat talebinde delil olarak kullanılabilir.

Tazminat Davası: Tazminat davası açmanız durumunda, dava sonucunun tam olarak ne olacağını tahmin etmek zordur. Mahkeme, durumu ve delilleri değerlendirecek ve kararını verecektir. Tazminat talepleri, çeşitli faktörlere bağlı olarak sonuçlanabilir. Bu faktörler arasında olayın ciddiyeti, zararın büyüklüğü, ürünün satış değeri ve daha fazlası yer alabilir.

DNA Testi: Saç örneğinden çalışanların DNA'larını kontrol etmek gibi bir adım atılması durumu oldukça nadirdir. Bu gibi durumlar, özel durumlarda mahkeme emriyle gerçekleşebilir. Ancak bu süreçler, genellikle tüketici davalarında yaygın olarak kullanılan bir adım değildir.

Tazminat davası açmadan önce, bir avukattan hukuki tavsiye almanızı öneririm. Size en doğru bilgileri verebilecek ve davayı yönlendirebilecek bir hukuk uzmanı, haklarınızı ve olası riskleri daha iyi değerlendirebilir.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:52 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük