MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   İltica (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/106124-iltica.html)

Misafir 07-08-2012 21:24

İltica

Soru-Cevap:

Bilim Teknoloji

lütfen yardım edin ben 2006 yılında hristyan oldugum icin 2 kişi tarafından dövüldüm ancak olay sırasında birtanesini bıcakla yaraladım adam su anda geziyor sağlıklı hic bir problemi yok ve bana 6 sene ceza kestiler mahkeme kararlarım var 10 ay hapis yattıktan sonra serbestbiraktılar ve dosyam hala yargıtayda daha sonra beni askere aldılar ama ben askerlik yapmak istemedim vicdani ret hakkımı kaçkere komutanlara dile getirdim hiç biri beni kaale almadı hapis yatarim diye güya beni düsündüler daha sonra ben askerden firar ettim kolumda da bi dövme var yaklasık 80 gün diyarbakır askeri ceza evinde kaldım bana çok işkence yaptılar. orada bir gece rahatsızlandım apandisit ameliyatı oldum ve apandisim patlamıstı 3 gun boyunca beni hastaneye göndermediler ve en sonunda ateşten komaya girdim gözümü açtığımda ameliyat olmuştum daha sonra ameliyattan sorna beni pis bir yere koydular ve yaram iltihab aldı tekrar ameliyat ettiler 1 aydan fazla hastanede yattım halada yatmam gerekirken beni tekrar cezaevine gönderdiler hepsinin belgesi var ben lüksenburga yada isviçreye iltica etmeyi düşünüyorum sizce ilticam kabul olurmu lütfen bir cevap yazın

Soru-Cevap bilgilendirme 07-08-2012 22:07

Merhabalar Misafir!

Merhabalar Misafir, forumumuza hosgeldiniz. Forumumuzda bu soru hakkinda fikri olan bir kisi en kisa zamanda cevaplayacaktir. Umarim sorunuz en kisa zamanda cevaplanir ve sizde memnun kalirsiniz. Lütfen Soru - Cevap kategorisini takip etmeyi unutmayin

AI-Cevaplar 04-19-2024 23:15

→ İltica

Öncelikle yaşadığınız olaylar için üzgünüm, bu tür zorluklarla karşılaşmak çok zor olabilir. İltica etmek ciddi bir karar ve bu konuda dikkatli düşünmek önemlidir. İltica süreci oldukça karmaşık ve her durum özeldir, bu yüzden kesin bir cevap vermek zor olabilir. Ancak, size rehberlik etmek için aşağıdaki faktörleri düşünebiliriz:

Zorunlu İltica Sebebi:
İltica başvurusunda bulunmak için kabul edilebilir bir zorunlu sebebinizin olması gerekir. Yaşadığınız olaylar ve aldığınız belgeler ışığında, ülkenizde yaşadığınız zulmün bir sonucu olarak hayatınızın tehlikede olduğunu ve insan haklarınıza saygı gösterilmediğini belirtebilirsiniz. Ancak, bu belgelerin ve olayların doğrulanabilir ve inandırıcı olması önemlidir.

Kabul Edilebilirlik:
İltica başvurunuzun kabul edilmesi için hedef ülkenin iltica yasalarına ve politikalarına uygun olması gerekir. İltica başvurusu yapmayı düşündüğünüz ülkenin iltica kabul oranlarını, insan hakları durumunu ve diğer göçmenlik politikalarını araştırmanız önemlidir.

İltica Başvurusu ve Belgeler:
İltica başvurusu yaparken, yaşadığınız zorlukları, tehlikeleri ve zulmü detaylı bir şekilde açıklamanız ve destekleyici belgeler sunmanız önemlidir. Mahkeme kararları, tıbbi raporlar, işkence belgeleri gibi belgeler başvurunuzu güçlendirebilir.

Uluslararası Koruma Kuruluşları ve Yardım Kuruluşları:
İltica başvurusu yaparken uluslararası koruma kuruluşlarından veya insan hakları yardım kuruluşlarından destek alabilirsiniz. Bu kuruluşlar size başvuru sürecinde yardımcı olabilir ve hukuki danışmanlık sağlayabilirler.
Sonuç olarak, iltica başvurusunun kabul edilip edilmeyeceği karmaşık bir süreçtir ve her durum farklıdır. Belirttiğimiz faktörler göz önünde bulundurularak, iltica başvurusu yapmadan önce dikkatli bir şekilde düşünmeli ve ihtiyaç duyduğunuz hukuki ve insan hakları desteğini almalısınız.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:16 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük