MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Sinema (https://www.muhakeme.net/forum/sinema/)
-   -   Yahsi Bati (https://www.muhakeme.net/forum/sinema/27414-yahsi-bati.html)

yabanGülü 12-28-2009 00:32

Yahsi Bati

Filmin Türü:

Komedi Filmi

Diger Türleri:

Western

Yap?m Y?l?:

2009

Yönetmen:

Ömer Faruk Sorak, Cem Yılmaz

Yapim Ülkesi:

Türkiye

Oyuncular:

Cem Yılmaz, Demet Evgar, Ozan Güven, Özkan Uğur, Uğur Polat, Zafer Algöz, Süleyman Turan, Dilek Çelebi, Yılmaz Köksal, Mazlum Çimen, Deniz Özerman, Mehmet Polat, Muhittin Korkmaz, Ali Tınaz, Tevfik Yapıcı, Tuncay özinel, İştar Gökseven, Ferdi Sancar, Kaan Öztop, Tolga Öz, Hakkı Yazıcı, Levent Intepe, Levent Niş, Bünyamin Durgut, Baki Kurtuluş, Erol şahin

Toplam 20 Eklenti bulunuyor.
Yahşi Batı, 1800'lü yılların sonunda�Osmanlı padişahı tarafından Amerika'ya gönderilen iki görevlinin başlarına gelen olaylar anlatılıyor.

Aziz Bey, ile Lemi Bey, 19. yüzyılın sonlarında padişahın emriyle Amerika’ya gitmek için yola çıkarlar. Yanlarına da hediye olarak verilmek üzere çok değerli bir elmas taş ve yüksek miktarda para vardır. İkili Amerika’ya varınca, gidecekleri yere ulaşmak için bir posta arabasına binerler.

Lemi Bey ile Aziz Bey bu yolculuk esnasında soyulurlar. Önce ellerinden elmas taş gider, sonra da paralarını kaptırırlar. İki Osmanlı, kaptırdıkları parayı tekrar toparlamak için ödül avcılığı yaparlar.

Gördükleri ‘Wanted’ ilanlarını kendilerine uyarlayıp, sırasıyla aranan haydutların yerine geçer ve ödül avcılığıyla para kazanmaya çalışırlar. Biri haydut olur, diğeri onu yakalar ve başlarına her defasında binbir olay gelir. Tam canlarından olacakken Aziz Bey aslında ödül avcısı olmadıklarını, Lemi Bey’in haydut olmadığını, ikisinin de Osmanlı olduğunu anlatmaya çalışır.

Senaryo

Cem Yılmaz

Yapımcı

Murat Akdilek , Cem Yılmaz

Görüntü yönetmeni

Mirsat Herovic

Müzik

Ozan Çolakoğlu, Ömer Özgür

Kurgu

Çağrı Türkkan

Sanat yönetmeni

Hakan Yarkın

Dil:

Türkçe

Yapımcı Firmalar:

Fida Film

alptraum 12-28-2009 00:46

--->: Yahsi Bati

Umuyorumki Yahsi bati filmi de gora gibi küfür icermez. Küfür icermeyen komedilerle bence biraz daha kendini üst sinifa tasiyan cem yilmaz ( bence arog filmi ) diger komedi filmlerine göre daha üst seviyede.

Türk halkinin Recep ivedik filmlerini sevmesini ben biraz daha bu argo ya bagliyorum. Insanlar argo ya gülmekte. Bakalim bu film nasil olacak

yabanGülü 12-28-2009 00:50

vallahi bilmiyorum bende bunu umuyorum. gora ve arog filimlerine baktim ve sahsen hic begenmedim diyebilirim.

mus'ab 12-28-2009 00:56

BU adamların ağzından argo kelime çıkmayacağını düşünemiyorum.

E.Ahsen 02-13-2010 13:29

edep noktasında savunamam belki ama şahsen hayranıyım..filminde beğenmediğim iki sahnesi var onun dışında hoştu bence..

müntehir 06-19-2010 01:56

keşke buna benzer bir film yapmaya çalışmasa bir daha, tebessüm bile edemedim nerdeyse.

reklam ceksin bu film yerine, adı belli olur en azından

pınaran 07-16-2011 16:52

güldürmüştür, eğlendirmiştir, hele hele sinemada Ankaralı ve Kırşehirli arkadaşlarla izlendiğinde kat kat etkisini arttırır (Şerif Lloyd'un girişi :sirit:).
Bütün filmlerini zevkle izlediğim, gösterilerinden oldukça keyif aldığım Cem Yılmaz, bu filminde de beni şaşırtmadı..

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:25 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük