MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Konu Dışı (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/)
-   -   Ağzı Olan Konuşsun(Klavyesi Olan Yazsın) (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/1950-agzi-olan-konussunklavyesi-olan-yazsin.html)

kuralsiz66 07-23-2008 00:51

neyse soyle bır konusmalarınıza bır baktımda reklam dedınız nereye gtmıssınız ben de o konuda bırsey yazayım barı bende dort bes aydır tv seretmıyorum ama reklamların en heycanı yerınde kesılmesıne gıcık oluyom ya :D

safer82 09-05-2008 11:22

Bende Reklamlar için şunu söylemek istiyorum. Bazen çok kaliteli reklamlar oluyor ve izlerken hoş zaman geçiriyorum. Ve bazende öyle çekilemeyecek reklamlar varki tüm arkadaşlardan özür dileyerek Sanki kadınların kendilerini satışa çıkarmış tarzda reklamlar yapılıyor. Ve işin ilginç tarafı ordaki bayanlarla reklam ürünü arasında bir alaka bile yok. İşte bu tür reklamları gördüğümde çıldırıyorum.

Ensar 10-12-2008 18:30

Burada neden dilimize saygı duymuyorlar?Neden işin kolayına kaçıp kısaltmaları kullanıyorlar?

"Saol" kelimesi ne anlama geliyor?
"Tşk" etmek ne demek?
"s.a" Sabancının kısaltması mı?
"w" Harfi alfabemizde var mı?

Türkçe'yi düzgün kullanıyor muyuz?

ayna 10-12-2008 19:25

Alıntı:

Ensar´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 24768)
Burada neden dilimize saygı duymuyorlar?Neden işin kolayına kaçıp kısaltmaları kullanıyorlar?

"Tşk" etmek ne demek?

çok hakLsnz efendim yaff...
lütfen yani türkçemizi düzgn kullanaLm..
wee oLmazki böyle,ensar hocamzı dinleyelim (eksik yazmayaLm)..:))
iyi çalışın ,sözLü yapacakmış...:afro0121::))

beyza 10-12-2008 19:40

Alıntı:

Ensar´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 24768)

"Tşk" etmek ne demek?

haklısınız..gerçekten de dikkat etmemiz lazım..

alptraum 10-12-2008 19:50

Ben dikkat edemeyenler kismindayim. Öncelik klavyemin türkce harfleri olmayisindan kaynaklaniyor, ikincisi bende bozuk Türkceye alisip kullanabiliyorum. Avrupada normal lise egitimi almis bir kisinin dilbilgisi ve yazim harflerine uyumuyla, bizlerin uyumu arasinda daglar kadar fark var. Hakikaten en önemli olguyu atliyoruz. Bugün devlet dairelerinden herhangi birine mektup yazacak olsak, gercekten cok zorlaniriz.

Ama sitemizde biz böyle kurallar koymadik tabiki. Cünkü yas ortalamasi olarak kücük kardeslerimizde bulunmakta ve bu kural onlara zor gelmekte. Umarim bundan sonra yazilarimda daha dikkat edecegim bu hususu....

safer82 10-12-2008 19:58

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 24776)
Ben dikkat edemeyenler kismindayim. Öncelik klavyemin türkce harfleri olmayisindan kaynaklaniyor, ikincisi bende bozuk Türkceye alisip kullanabiliyorum. Avrupada normal lise egitimi almis bir kisinin dilbilgisi ve yazim harflerine uyumuyla, bizlerin uyumu arasinda daglar kadar fark var. Hakikaten en önemli olguyu atliyoruz. Bugün devlet dairelerinden herhangi birine mektup yazacak olsak, gercekten cok zorlaniriz.

Ama sitemizde biz böyle kurallar koymadik tabiki. Cünkü yas ortalamasi olarak kücük kardeslerimizde bulunmakta ve bu kural onlara zor gelmekte. Umarim bundan sonra yazilarimda daha dikkat edecegim bu hususu....

Kardeşim bilirsin Yöneticide olsan Ayrıcalık yoktur bizde:brush::brush: Çünkü Muhakeme Nettir burası:cicek01221:

alptraum 10-12-2008 20:05

:clap:Allah razi olsun buna sevindim lakin ayricalik kidemden dolayi olmaz en azindan bu bilincteyiz.

Ceza varmi:afro0121:

beyza 10-12-2008 20:12

fırsat bu fırsat ceza verelim adminimize:)

safer82 10-12-2008 20:12

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 24779)
:clap:Allah razi olsun buna sevindim lakin ayricalik kidemden dolayi olmaz en azindan bu bilincteyiz.

Ceza varmi:afro0121:

Ceza mı? Ozaman bir Konu Açayım(AnkeT gibi ) Herkes orda karar Versin Nasıl Bir Fikir?

Ozaman adaleti sağlamış oluruz:brush:

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:33 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük