MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Konu Dışı (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/)
-   -   Vbulletin Zoint SEO Kurulum ve ayarlamalar (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/171-vbulletin-zoint-seo-kurulum-ve-ayarlamalar.html)

alptraum 01-09-2008 13:05

Vbulletin Zoint SEO Kurulum ve ayarlamalar

Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
Öncelikle herkez Db yedegini alsın Hiç bi sorun cıkıcagını sanmıyorum fakat eğerki yanlış bişey yaparım diye düşünenler yedeklerini mutlaka alsınlar.

1 ) Önce aşağıda verilen Zip dosyasının içinden çıkan upload klasörü içindeki (includes,admincp,sitemap) klasörleri forumunuzun ana dizinine atıp üstüne yazdırın, merak etmeyin Hiç bir veri kaybınız olmicaktır. Sadece Zoints ile ilgili dosyalar eklenecektir.

2 ) Daha sonra ekte verilen XML dosyasını puligins & ürünler seçenegine girip ürün yöneticisini tıklayarak yeni ürün ekle dicek ve import ediceksiniz.

3 ) Şimdide forumunuzun index.php sayfasının olduğu Dizine yani forum anadizinine .htaccess adında bir dosya oluşturup içine Aşagıdaki .htaccess adlı kodları ekleyin, eğer zaten önceden başka ayarlar için oluşturduğunuz bir .htaccess dosyanız varsa aşağıdaki kodları en alt satıra bir boşluk bırakarak ekleyin.

ÖnemLi not: Bazı Forum sitelerinde .htaccess klasörü normalde Vardır ve gizli durumda olabilir eğer var ise pc nize indirerek dosyayı acın ve en alt satıra kodları ekleyin. kesinlikle yeni oluşturup üzerine yazdırmayın.!

.htaccess klasörünün içine eklenicek kod

Kod:

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*-(f|all)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ forumdisplay.php/$1 [QSA,L]
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*-(t|p)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ showthread.php/$1 [QSA,L]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(index\.php|\.css) [NC]
RewriteRule ^(archive|sitemap)/(.*)$ $1/index.php/$2 [QSA,L]

4) Şimdi template ediylemeye geldik verilenleri Dikkatli bir sekilde takip ederek yapın hiç bir sorun yaşamıcaksınız.

headinclude içinde şu kodları bulun

PHP- Kodu:

<if condition="$show['threadinfo']">
<**** 
name="keywords" *********"$threadinfo[title]$vboptions[keywords]/>
<**** 
name="description" *********"<if condition="$pagenumber>1"><phrase 1="$pagenumber">$vbphrase[page_x]</phrase>-</if>$threadinfo[title] $foruminfo[title_clean]/>
<else />
 <if 
condition="$show['foruminfo']">
<**** 
name="keywords" *********"$foruminfo[title_clean]$vboptions[keywords]/>
<**** 
name="description" *********"<if condition="$pagenumber>1"><phrase 1="$pagenumber">$vbphrase[page_x]</phrase>-</if>$foruminfo[description_clean]/>
 <else />
<**** 
name="keywords" *********"$vboptions[keywords]/>
<**** 
name="description" *********"$vboptions[description]/>
 </if>
</if> 

Aşagıdaki ile değiştirin

PHP- Kodu:

<**** name="keywords" *********"$vboptions[keywords]/>
<**** 
name="description" *********"$vboptions[description]/> 

-------------------------------------------------------------------------

forumhome_forumbit_level1_nopost templatesi içinde şunu bulun

PHP- Kodu:

<a href="forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]">$forum[title]</a

Aşagıdaki ile değiştirin

PHP- Kodu:

<a href="<if condition="$show['zointsurl']">$forum[zointsurl]<else />forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]</if>">$forum[title]</a

-----------------------------------------------

forumhome_forumbit_level1_post templatesi içinde Kodu bulun

PHP- Kodu:

<a href="forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]"><strong>$forum[title]</strong></a

Aşagıdaki ile değiştirin

PHP- Kodu:

<a href="<if condition="$show['zointsurl']">$forum[zointsurl]<else />forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]</if>"><strong>$forum[title]</strong></a

forumhome_forumbit_level2_nopost templatesinde Kodu bulun

PHP- Kodu:

<a href="forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]">$forum[title]</a

Aşağıdaki ile değiştirin

PHP- Kodu:

<a href="<if condition="$show['zointsurl']">$forum[zointsurl]<else />forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]</if>">$forum[title]</a

forumhome_forumbit_level2_post templatesinde Kodu bulun

PHP- Kodu:

<a href="forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]"><strong>$forum[title]</strong></a

Aşağıdaki ile değiştirin

PHP- Kodu:

<a href="<if condition="$show['zointsurl']">$forum[zointsurl]<else />forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]</if>"><strong>$forum[title]</strong></a

forumhome_subforumbit_post templatesinde Kodu bulun

PHP- Kodu:

Aşağıdaki ile değiştirin

PHP- Kodu:

forumhome_subforumbit_nopost templatesinde Kodu bulun

PHP- Kodu:

asagidaki ile degistirin

PHP- Kodu:

-------------------------------------------------

Template editlemelerinide tamamladık,

şimdi son bir işlem daha kaldı, ben karakter eşlemesi için varsayılan olarak karakterleri eklemiştim fakat serverden servere farklılık gösterebileceği ve UTF serverlerde karakterleri düzgün almayacağı için siz en alttaki ayar kutusundaki karakterleri komple silip şunlarla değiştirip kaydedeceksiniz (Admin Panelinde yeni bir ayar grubu oluşacaktır, vBulletin seçeneklerinin hemen altında 2. sıradaki ayar grubu, hala göremiyorsanız ya F5 tuşuna basın yada admin paneline tekrar giriş yapın)

Zoints SEO ayarlarını açıp en alttaki karakter eşleştimeleri kısmındakileri silip altta verdiğim karakter eşlemelerini kopyalayıp yapıştırın ve kaydedin...

Kod:

Ğ=g
Ü=u
Ş=s
İ=i
Ö=o
Ç=c
ğ=g
ü=u
ş=s
ı=i
ö=o
ç=c

Bu kodları ekledikten sonra kaydete basın ve başka hiçbir Kodlamaya dokunmayın, artık tüm işlemler tamamlanmıştır

Önemli not:

Kod:

archive_complete
archive_global
archive_postheader
archive_process_start 

Pluginlerden girip seo da bunlari bulup deaktif edin sitenin altina olusturacaginiz arsivle zoints seo calismayacaktir ve google sitenizi indexlemeyecektir.Bunlari dektif edinki calissin.Eger sansürden dolayi tema ayarlamalari * böyle gözüküyor ise indireceginiz zoints seo dada tema ayarlamalarini koydum oradanda takip edebilirsiniz

overertu 04-29-2008 10:39

Merhaba
ilk verilen kodlarda Meta kelimesi sansüre uğramış bilginize

alptraum 04-29-2008 14:30

Tamamdir tesekkür ederim.

Tema ayarlamalarini özellikle zoints seo.rar dosyasinin icine de kaydettim oradanda isteyen arkadaslar takip edebilirler

raptek 09-02-2008 13:39

sitenizi çok beğendim webmaster olarak kendime kaynak edinicem burayı :) teşekkürler

raptek 09-02-2008 14:05

bi sorunum var .htacces dosyası bozuldu orjinali kayboldu :S linux host şimdi napıcam yardım lütfen ! vb 3.7.2 kullanıyorum acil yardım !

alptraum 09-02-2008 15:40

Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
Alıntı:

raptek´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 19734)
bi sorunum var .htacces dosyası bozuldu orjinali kayboldu :S linux host şimdi napıcam yardım lütfen ! vb 3.7.2 kullanıyorum acil yardım !

.htaccess dosyasi .rar li dosyanin icinde. Rar in icerisinden direk ftp den ana dizine atabilirsin;)

raptek 09-02-2008 16:22

teşekkür ederim bi ricam daha olucak kardeşim bu zoint ayaları nası olucak resimli yada yazı olarak anlatırsan sevinirim !

dosyayı attım sonuç vermedi :S sorun nerde sizce ?
site açılıyor konu ve kategorilere tıklayınca sayfayı bulamıyor ?

alptraum 09-02-2008 16:34

Toplam 3 Eklenti bulunuyor.
Resim olarak gösterdigim admin panelde seo ya girdiginde olmasi gereken ayarlar. Sanirim bunu demek istemistin eger yanlis anlamadiysam

alptraum 09-02-2008 16:35

Alıntı:

raptek´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 19740)
teşekkür ederim bi ricam daha olucak kardeşim bu zoint ayaları nası olucak resimli yada yazı olarak anlatırsan sevinirim !

dosyayı attım sonuç vermedi :S sorun nerde sizce ?
site açılıyor konu ve kategorilere tıklayınca sayfayı bulamıyor ?

Site adresini verebilirmisin bir bakayim

raptek 09-02-2008 16:39

yasaktır diye vermedim ama buyur : www.sorsorabilirsen.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:58 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük