MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Konu Dışı (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/)
-   -   Duman Grubu Allah'ın (Celle celaluhu) Ayeti İle Dalga Geçti (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/15857-duman-grubu-allah-in-celle-celaluhu-ayeti-ile-dalga-gecti.html)

Misafir 07-06-2010 16:12

--->: Duman Grubu Allah'ın (Celle celaluhu )Ayeti İle Dalga Geçti

selamün aleyküm kardeşler.FE EYNE TEZHEBÜNN bu gidiş nereye kardeşler nereye.yorumları okudum %99 onaylıyor o zıkkım şarkıcıları.resmen dalga geçiyolar. ya kardeşim madem şarkı çıkarıyosun günah işliyosun bir de ardından kuranı kerimle dalga geçiyorsun bu na ne demeli.bu sesleri çıkarmayın zavallılara yarın mevla teala hz ahirette soracak:EY KULUM BENİM KİTABIMLA DALGA GEÇİLDİ SEN ENDEN SESSİZ KALDIN "derse ne cevap vereceğiz. ya rabbel alemin uyuyoruz uyandır bizi.gaflete dalmışız şarkı türküye dalmışız.peygamberimizie sav karikatür yapılıyo ses çıkarmadık ya rab..senin aytini şarkıya koymuşlar çalgılı söyleniyo yine ses çıkaramadık ya rabb.rabbim kahhar sıfatınla KAHRETT KAHRETT.sadece kimlikte yazıyor kardeş müslüman diye.hepimiz müslümanız demişler sorsanıza namaz kılıyor mu dinlediğiniz hayran olduğunuz duman grubuna.müslümanlık dille olmaz.fiilen olacak.ahh kardeşler dertliyim..peygamber efendimi sav olsa yazıklar olsun demezmiydi.bizden yüz çevirmezmiydi.:(ne buyuruyor rasulüllah sav sizden biri çirkin br iş gördüğünde onu eliyle düzeltsin ona gücü yetmzse diliyle ona da gücü yetmezse kalben buğztesin.bu da imanın en zayıf derecesidir...daha yazacak çok şeylerim var kısaca kardeşerim uyanın dinlemeyin şarkı türkü.el meru mea men ehabbe kişi sevdiği ile beraberdir.yarın sen ahirette rasulüllah sav ile mi olmak istersin yoksa dumanla tarkanla mı..size kalmış..bana sorarsınız ALLAHIN HABİBİNİ SAV İSTERİM.bu islam garip geldi garip gidiyor.benim müslüman kardeşlerim şarkı türkü peşinde olmayın.kimlikte yazmasın müslüman müslüman gibi yaşayalım.böyle insanlara bugzedelim.çok üzülüyorum.inanın ağlamamk için kendimi zor tutuyorum.rabbim ıslah eyle gençlerimizi.gelin tevbe edin.yapmayın etmeyin receb ayındayız günahlar kat kat yazılıyo.ateşe dayanamıyoruz değil mi.gelin ne olur tevbe edin.şarkı dinleyeceğimize ilim meclislerne gidelim.sohbet dinleyelim.tevbe edin kardeşler yalvarıyorum.bu dünya gelip geçici.vesselam

dionysoz 07-08-2010 10:43

--->: Duman Grubu Allah'ın (Celle celaluhu) Ayeti İle Dalga Geçti

Vurun zındıklara!

Misafir 07-20-2010 00:31

şimdi bu grubu daha çok sevdim duman forever!!!!!!!!!!

Misafir 07-22-2010 19:34

O grup mu sana iyiyi doğruyu öğretiyor..o grupmu sana cennetin kapılarını açacak...allah bu kafirleri savunan herkesi ıslah etsin..

Misafir 07-22-2010 22:58

ya zaten bazıları için mühim olan dinimiz Allah peygamber değil mühim olan gurubun adı grubun başarısı iktidara laf atsın şuna sataşssın haklısın öbür tarafta da bunlardan yargılanacaz herkes kendi hesabını kendi verecek kabul ama burada yüce Allah ımızın sözlewriyle dalga geçilmesi küçümsenmesi dinimizi korumamız için gereken cevap neyse vermemiz boynumuzn borcu duman kendini kanıtlamış olabilir herkes bişeyeler yapar kanıtlar ama sonu nolur Allah bilir O istediğini yükseltir istediğini yerin dibine sokar bu kendini bilme haysiyetsiz cibiliyetsiz karakter yoksunu zavallıları savunanlarında benim gözümde farkı yok onlardan

Misafir 07-23-2010 01:04

önce onları yargılayacağınıza baştan röportajı okuyup ne anlamda kullandıklarını iyice düşünün bence.kendileride öyle bir niyetleri olmadığını ayetin en güzel ayetlerden biri olduğunu belirtmişler zaten.ben dumanı yakından takip eden ve çok seven biri olarak her zaman arkalarındayım. ve böyle bir şey yapmayacaklarını takip edenler gayet iyi bilir.

Misafir 07-23-2010 12:39

--->: Duman Grubu Allah'ın (Celle celaluhu )Ayeti İle Dalga Geçti

Alıntı:

başyargıç´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 38032)
heey kendinize gelin. ne alakası var beyler ?
Duman kendisini tanıtmış ve gayet başarılı bir grup. bu grubu yargılamak size düşmez.
emeğe saygı. ve hatta akpye laf atması bi hayli hoşuma gitti.

bAŞBOK duman şerefsiz, oruspu çocukları dinime küferdecek ve sen onlar kendilerini tanıtıyor diyeceksin. sende onlardansın demekki. Dinema küfreden şerefsizlerin mutlaka hesabı sorulacaktır. unutmayın haaa bu tehdit değil, g....tün titremesin ama olacak şeylerdir bunlar, belki ben uzak memleketteyim senin gibi itlere yetieşmem elbette o ralarda namuslu dindanr ALLAHı seven birileri hesap soracak senden .köpek

asi meleqq 07-23-2010 14:18

inanamıyorum size arkadaşlar yhaaa dumanın ne haddine ihlas surasiyle alay etmek...kim oldupunu sanıyor o siyasete laf atıosa Allahın en anlamlı surelerinden olan ihlas suresini nie karıştırıyor...ve sizde buna gayet ii yönde bakıosanız size diecek lafım yok Allah sorduğunda ne cvp veririz böyle bir duruma...duman iğrenç bi şarkı yapmış kısacası bu.....

Misafir 08-01-2010 04:07

Duman Grubu Allah'ın (Celle celaluhu) Ayeti İle Dalga Geçti

Allah ahirette "Ey Kulum! Kitabımla dalga geçildi, buna karşılık sen ne yaptın?" diye sorduğunda; Ey Rabbim; ben gücümün yettiğince doğrunun yanında durdum ve onları engellemeye çalıştım diyebilelim.
Bilinir ki; Nemrud, Hz.İbrahim'i ateşe atıp yakmak istemiştir. Kocaman bir ateş yakılır, alevler göğe yükselir. Küçücük bir karınca su taşımaktadır. Ona sorulur; ne yapıyorsun diye. O küçük karınca der ki; yanan ateşi söndürmek için su taşıyorum. Ona denilir; ama senin taşıdığın su onu söndürmez. Karınca şöyle cevap verir; Biliyorum, ama birincisi ben Hakkın yanında bulunarak tarafımı belli ediyorum ve elimden geleni, gücümün yettiğini yapıyorum.

Kutsalı olmayan kutsala saygıyı bilmez. Bunu yapanlar bilmiyorsa, kutsalımıza karşı hassasiyetimizi başkasından beklemeden biz korumalıyız.
Durumu düzeltmeye ve yapanları boykota tüm duyarlı Müslüman Kardeşlerimi davet ediyorum.!

(Bahsi geçen ayet İhlas Suresinin 3.Ayetidir ve Anlamı: O(Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır.)

mus'ab 08-02-2010 23:19

Adı bilmem ne olan gurubu destekleyen şahıslar nedense daha çok saldırgan davranıyorlar. Beyler kendinize gelin lütfen. Birilerine hakaret edecekseniz direk ona şahsına edebilirsiniz, buna karışamayız ama birilerine hakaret ederken çaktırmadan islama ve müslümana hakaret etmek kimsenin haddine değildir....

Bu adı bilmem ne olan gurubun destekçilerinden bazıları resmen hakaret ediyor parantez içinde sözün gelişi zırvalaması yapılıyor.

ALLAH c.c nurunu tamamlayacaktır kafirler istemeselerde.

Haklısınız islam düşmanı itler, ebu cehil den buyana havlamaya devam ediyor ama islam kervanıda yoluna devam ediyor( hani derler ya sözün gelişi) maksadım hakaret etmek değil yanlış anlaşılmasın.. şimdi sormak lazım: ismi bilmem ne olan gurubun üyelerine hakaret etmek istesem ve bu hakareti yaparken argüman olarak kendilerinin kutsal saydığı değerleri kullansak, mesela
kutsal saydığı şey namusu ise, yada ana bacı gibi değerlerini kullanarak hakaret etsek ve sonradan benim maksadım namus, ana, bacı değil, guruptaki filan kişi demek ne kadar inandırıcı olabilir. Yada kim inanır.. Yada bu gurubun üyeleri böyle bir gerekçeyi kabul ederlermi? Hayır etmezler, asla etmezler..............

Hani bir söz vardır: önce iğneyi kendine, sonrada çuvaldızı başkasına. önce kendi değerlerimize saldırılırsa neler hissederiz.

Allah resulü (s a v) Kendi nefsinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi sizde başkalarına yapmayınız...
Size yapıldığında hoşunuza gitmeyen bir şeyi sizde başkalarına yapmayınız....buyuruyor..

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:45 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük