MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Konu Dışı (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/)
-   -   Giordano Bruno (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/13331-giordano-bruno.html)

mustafamehmet 01-02-2009 22:39

--->: Giordano Bruno

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 30896)
Lozan antlasmasinda böyle bir secenek mi varmis?

Hatirlatmak adina buraya koyuldugunda benim icin yararli olacaktir.

böyle bişey yoktur zaten, sunum itibariyle böyle bir yazılıs tarzımı olur. bu sadece bir kesimin uyduruduğu el-feta gibi insanları gazlamak icin uydurulmus bişey....

ama ben vahddettin padisahın ingilizlerden olan iliskisini türkiye siyasetinde konu actım orda da bulablirsiniz. ama ben burayada sadece maddeleiri yazıyım....

1. İngiltere Türkiye'nin idaresini mümkün olduğu kadar çabuk ele almalıdır.

2. İngiliz memurları kontrol amacıyla memleket içerlerine gönderilmelidir.

3. İngiliz subayları idareye yardımda bulunmalıdır.

4. Padişah bütün ümidini İngiltere'ye bağladığını ve gerçek ve son dostluğu ingiltere'den beklediğini açık bir biçimde belirtmiştir." (8)

İşte Padişah Vahdettin. Daha ne denilir? Güneş balçıkla sıvanır mı?

Padişah Vahdettin'in ihanete varan başka girişimleri hakkında yüzlerce belge vardır. Ayrıntıya girmeden daha önemli bir belgenin özetini verelim.

30 Mart 1919'da Padişah, Sadrazam Damat Ferit'i, İngiliz Yüksek Komiseri Calthorpe'ye gönderdi ve bir proje sundu. Bu proje Osmanlı Devleti'nin, İngiltere'ye mutlak teslimiyet projesidir. Bakınız bu projede neler öneriliyor:

1. Ülkemiziniç ve dış güvenliği 15 yıl boyunca İngiltere tarafından sağlanacaktır. İngiltere bu amaçla gerekli gördüğü yerleri işgal edebilecektir.

2. Doğu'da bağımsız bir Ermeni Cumhuriyeti oluşturulacaktır.

3. Genel ve yerel seçimler İngilizlerin gözetimi altında yapılacaktır.

4. Her ilde bir İngiliz konsolosu bulunacak ve 15 yıl süreyle valilerin danışmanlığını yapacaklardır.

5. Hükümette her bakana bir İngiliz müsteşar verilecektir. (9) (Gizli Belge No: FO: 371-4156)

ama bunlar el-fetaya ya anlatılmaz yada yalan belge olduğu söylenir....
gerci bir programda kızın biri ingiliz mandası olasaydık keşke diye bi konusmadada buldundu. ona bu belgeleri sunsan da dinlemez zaten. ben de diyecek söz bulamadım....

el_feta 01-02-2009 22:39

Alıntı:

mustafamehmet´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 30897)
tabi el-feta tabi igiliz mandaısnı atatürk kabul eidyodu demi.

ingilizler asla kendilerine bezetmek istememişilerdir. iranın bu rejimi destekleyenler bizzat ingilizlerdir. devirim ingiliz desteğiyle olmuştur.

Karalama yapmaktan vazgeçin..ben irancı falan değilim..İRAn devrimi Ortadaoğu da yapılmış dünya tarihinin en büyük devrimlerindendir...

Mustafa Kemal,ingilizlerin desteğini almamış diyorsunuz ya,o yüzden mi onların alfabesi,onların kıyafeti,onların kültürü,onların yasaları???

el_feta 01-02-2009 22:43

Alıntı:

mustafamehmet´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 30901)
böyle bişey yoktur zaten, sunum itibariyle böyle bir yazılıs tarzımı olur. bu sadece bir kesimin uyduruduğu el-feta gibi insanları gazlamak icin uydurulmus bişey....

ama ben vahddettin padisahın ingilizlerden olan iliskisini türkiye siyasetinde konu actım orda da bulablirsiniz. ama ben burayada sadece maddeleiri yazıyım....

1. İngiltere Türkiye'nin idaresini mümkün olduğu kadar çabuk ele almalıdır.

2. İngiliz memurları kontrol amacıyla memleket içerlerine gönderilmelidir.

3. İngiliz subayları idareye yardımda bulunmalıdır.

4. Padişah bütün ümidini İngiltere'ye bağladığını ve gerçek ve son dostluğu ingiltere'den beklediğini açık bir biçimde belirtmiştir." (8)

İşte Padişah Vahdettin. Daha ne denilir? Güneş balçıkla sıvanır mı?

Padişah Vahdettin'in ihanete varan başka girişimleri hakkında yüzlerce belge vardır. Ayrıntıya girmeden daha önemli bir belgenin özetini verelim.

30 Mart 1919'da Padişah, Sadrazam Damat Ferit'i, İngiliz Yüksek Komiseri Calthorpe'ye gönderdi ve bir proje sundu. Bu proje Osmanlı Devleti'nin, İngiltere'ye mutlak teslimiyet projesidir. Bakınız bu projede neler öneriliyor:

1. Ülkemiziniç ve dış güvenliği 15 yıl boyunca İngiltere tarafından sağlanacaktır. İngiltere bu amaçla gerekli gördüğü yerleri işgal edebilecektir.

2. Doğu'da bağımsız bir Ermeni Cumhuriyeti oluşturulacaktır.

3. Genel ve yerel seçimler İngilizlerin gözetimi altında yapılacaktır.

4. Her ilde bir İngiliz konsolosu bulunacak ve 15 yıl süreyle valilerin danışmanlığını yapacaklardır.

5. Hükümette her bakana bir İngiliz müsteşar verilecektir. (9) (Gizli Belge No: FO: 371-4156)

ama bunlar el-fetaya ya anlatılmaz yada yalan belge olduğu söylenir....
gerci bir programda kızın biri ingiliz mandası olasaydık keşke diye bi konusmadada buldundu. ona bu belgeleri sunsan da dinlemez zaten. ben de diyecek söz bulamadım....

breh breh!!!

Mustafa kemal'in vahdettin'e yazdığı mektubu koymuştum..güncelliyeceğim şimdi..

9 ordu müfettişi olarak kendisi samsun'a gönderiyor zaten..
kaldı ki garibin naaşı bile fakirlikten esir kalıyor da yıllar sonra kızı borçla getirtiyor...
Kendi parasını dahi hazineye veriyor...

Ecevit bile itiraf etmişti VATAN HAİNİ DEĞİL diye...

M:AKİF de diyor ya

GELENİN KEYFİ İÇİN GEÇMİŞE KALKIP SÖVEMEM diye..
bize bunu yaptırmışlardı...

selam ve dua ile..

mustafamehmet 01-02-2009 22:47

Alıntı:

el_feta´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 30899)
Bir insan kemalizm dinine tabi olmakla suçlanmaz..Bu ona allah tarafından verilmiş bir haktır...

Din ,değil demişsiniz..Neye göre?
Din,nedir? başlıklı konuda Din'in KURANİ tanımını yazmıştım..Kuran din derken siz ne diyorsunuz?

Taliban'a gelince...TAliban'ı da bildiğinizi zannetmiyorum...Oradaki müslümanları da...Ne abdullah azzam ları bilirsiniz..Dilerseniz TAliban'ın zamanında kaçırdığı ingiliz gazateci RİDLEY'den dinleyin TALİBAN'ı...

İsrail benim gib müslümanı niye sevsin..Sevse idi HAMAS ile uğraşmazdı bu kadar...

Sizi ısrarla KURAN sofrasına davet ediyorum...Buyrun islam diyorsak vahiy konuşsun...

Yakın tarih konuşacaksak gelin en baştan ben üşenmeden yazayım kaynaklarımı..yakın tarih'i de masaya yatıralım..Benim bu sitede esas yazma sebebim yakın tarih zaten...Özellikle araştırıyorum..Buyrun YAKIN TARİH VE MUSTAFA KEMAL diye bir başlık açalım,ben diğer ayrı olarak yazdığım şeyleri bu konuya taşıyayım...Aynı zamanda islam dininin siyasi boyutunu da ortaya koyalım..sonuca varalım????

Hatta taliban'ı dilerseniz...Bin laden'i...Ben bu insanları çok iyi tanıyorum efendim...

Ama karalamayla ve tanımlamayla bir yere varılmaz..

selam ve dua ile..

el- feta sen tam israilin istediği tarzada bir insansın.

taliban uyusturucu kaçakcısı bi adidir. git daha iyi araştır.
bin ladin amerikanın adamıdırbence, eyer bunu tam tersi ola bile amrerikada o ikiz kullerde binlerce mahsum insanı öldüren adi bi insandır. bizim dinimizde böyle bir şey yoktur.

''karalamayla ve tanımlamayla bir yere varılmaz..'' böyle diyosun atatürk hakkında sağdan soldan bulduğun karalayıcı yazıları siteye koyup duruyosun.

mustafamehmet 01-02-2009 22:51

gene konu nerden nerye vardı. teşşekür ediyorum emirahmedyasin....

el_feta 01-02-2009 22:54

Mustafa Kemal’in en yakın yol arkadaşlarından zamanın 15. Kolordu Komutanı Kazım Karabekir anılarını kaleme aldığı bir kitabında "Cumhuriyet teklifi bize açıkça İngilizler tarafından geldi" diye tarihi bir itirafta bulunuyor ve itiraflarına şöyle devam ediyor : "…İngiliz Kaymakamı Ravlinson İstanbul’dan Erzurum’a geldi ve hemen beni makamımda ziyaret etti. (27.11.1335/1919) Tam iki saat konuştuk.
a) Şimdiye kadar sulh yapmadığımızın sebebi, Türkiye’de şimdiye kadar kuvvetli bir hükümet görmediğimizdendir. Hakiki İngiliz dostu olacak simalarla anlaşmak istiyoruz. Mustafa Kemal Paşa sulh konferansında bulunsun veyahut sulh mukarreratına (verilen kararlara) mutabık kalsın…
b) Endişemiz Türkiye’nin bir gün yine İngiltere’nin düşmanları tarafına geçivermesidir. Padişah bunu yapabilir. (Ne gariptir ki; Kemalistler tarafından emperyalizm yanlısı ilan edilen padişah’a emperyalistler güvenmiyor.) (Paşaların Kavgası, Emre Yayınları sf. 67-68)

mustafamehmet 01-02-2009 23:04

Alıntı:

mustafamehmet´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 30892)
el-feta terbiyesizlik etme o nebicim laf kemalizim dinine mensup olmakla sucluyosun.... kemlizim diye bir din yoktur. ama sen olmasını okadar cok istiyosun hergün mustafa kemali sitede bak burda ona allah demişler, burda peygamber demişler, diye kötülemek için yer arıyosun. bu konuda size hakkımı helal etmiyorum.

evet atatürk yobazların ekmeğine tas koymustur, halkı dilediklerince sömürmelerine engel olmustur. islamiyeti hurafelerden kurtarmıstır.

benim müslümanlığımı sadece allah değerlendirir.

zamanında da bazı kendini dini lider olarak gören hocalar, işlerine gelmeyen istediklerini yapmayan insanları dinsiz ilan edip linç ettirmiş eya halkın ona karşı tepkili olmasını sağlamıstır. bunun aynısı avrupada ortacağda da yasanıyodu. engizisyon mahkemeleri istedği afroz ediyolardı, istedğini cok ağır bi şekilde cezalandırıyolardı.

sizingibi düşünenler en fazla israilin hoşuna gidiyor. sizin gibilerin daha cok olması için maddi olarakda destekliyolar.

bin ladin , uyusturucu kaçakcısı taliban kimin cin calısıyolar. amerika bunlarımı bulamıyo afganistanda,, güldürmeyin beni bu insanların arrdın bir sürü eğtimsiz kolayca yönlendirbilen insan var. yıllarca ingiltere fransa ve bir cok ülke müslüman ülkeleri sömürdüler. yönetimleri onların elindeydi. peki neden kendi ülkerindeki gibi bi yönetim getirmediler. ben söyliyim cünkü kendi ülkerindeki gibi olursa kolayca gidip bu ülkeleri sömüremezsin, istediğini yaptıramazsın.

internette görüdüm bi kısa bir film el-feta buna özellikle sen bak böyle taklit yapsam tam mülüsman olurdum senin gözünde değilmi????

YouTube - Cuppeli Hoca == Kamera Gören Şaşkın Molla

not: burda adamın ağlamsı değil, kamerayı görünce yalandan ağlaması...

unutmusum filmi koymayı şimdi koyudum kusura bakmyın konu cok karıştı benimde gözlerim ağrımaya başladı.

zaten bu gevur icadi bilgisayar biz müslümanların gözleri bozulsun diye ,icat edilmiş:p:p:p:p:p

el_feta 01-03-2009 10:19

Dediğiniz videoyu biliyorum da...
Ne alakası var...

Son cümleniz de nasıl tanımladığınızı anlatıyor..Bu ilimler için farz demiştim ben...

Kaçak dövüşüyorsunuz...

Sizi İslam'ı konuşacaksal KURAN A VE SÜNNET e davet ediyorsum..buyrun...

yok yakın tarih ise gelin kaynaklara gidelim...

???

emirahmedyasin 01-03-2009 14:36

Alıntı:

mustafamehmet´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 30907)
gene konu nerden nerye vardı. teşşekür ediyorum emirahmedyasin....

selamun aleykum
benim konuları saptırma gibi bir alışkanlığım yok ne anlatıldığı ortada selam ve dua ile
(Ben sizin taptıklarınıza tapacak değilim.Sizler de benim taptığıma tapacak değilsiniz.Sizin dininiz size, benim dinim bana)(kafirun suresi)

altun 01-03-2009 18:26

ben bunca yıl boşunamı okumuşum öğrendiklerimin aksini söylüyorsunuz
el fetanın dediği gibi yakın tarih ile ilgili bi konu acılırsa çok sevinirim ama lütfen kaynaklarla konuşun

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:54 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük