Bir Kadın Bir Erkek - Birliktelik Mi, Yalnızlık Mı - Susan Page - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-13-2011 (04:30)   Son Mesaj: 04-13-2011 (04:30)    Cevap: 0    Gösterim: 646  

04-13-2011

Bir Kadın Bir Erkek - Birliktelik Mi, Yalnızlık Mı - Susan Page - Ana Fikri

Bir Kadın Bir Erkek - Birliktelik Mi, Yalnızlık Mı - Susan Page - Özeti, Bir Kadın Bir Erkek - Birliktelik Mi, Yalnızlık Mı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Form Yayıncılık
    Basım Tarihi: Mart 1991
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Susan Page diyor ki: Kadınlar ve erkekler, bir yandan yakınlık ararken bir yandan da bunu kendileri engellemektedir. Hayal kırıklığı ve kararsızlıktan kurtularak, samimi yakınlığı, aşkı ve yaşam boyu sürecek birlikteliği bulmak elinizdedir. Gerçekten isteyen herkes, özlediği yakınlığa kavuşabilir. Bekârlar için düzenlenen grup çalışmalarını yönetirken, harika insanlar oldukları halde niçin hâlâ bekâr olduklarını anlayamayan birçok insanla tanıştım. İnsanların özledikleri yakınlığa kavuşmak yerine, yaygın bahanelere sığınarak nasıl yanlışlar yaptıklarını gördüm. Onlara doyurucu ve kalıcı ilişkiler bulmanın zannedildiği kadar zor olmadığını, kişinin kendini tanımasıyla neler kazanacağını anlattım. Aşk hayatınızı temelinden değiştirecek on strateji, uzun yıllar boyunca yapılan çalışmala rın ve deneyimlerin sonucunda elde edilen bilgi birikiminin özüdür. Bu stratejilerden bazıları: * Gerçekten istediğinizi bulabilmek. * Sahte yakınlık oyunlarıyla samimi yakınlığın arasındaki fark. * Size engel olan korkuları yenebilmek. * Gerektiğinde Hayır veya Evet diyebilmeyi öğrenmek. Bu kitabı yazarken, hiçbir zaman karşılaşmadığım fakat kendime yakın hissettiğim okurmu gözümün önünde canladırdım. Söyeldiğim her söze katılmanızı beklemiyorum, fakat kitapta anlattığım on stratejiyi yaşantınıza uygulamaya başladıktan sonra, aşk hayatınızın yanısıra kendinizle ilgili düşüncelerinizde de olumlu gelişmeleri gözlemleyeceğinize inanıyorum. Kitabımı okurken beraberce hoşça vakit geçireceğiz. Unutmayın, paylaşmak bazen cesaret verir. San Francisco Teoloji Fakültesi nden doktora derecesi alan Suzan Page Gestalt e Bioenerjik terapileri üzerine kapsamlı bir eğitim görmüştür. California Üniveritesi nde ülkenin üniversite merkezi ilk cinsellik programını gerçekleştirmiş olmanın yanısıra, eşlerinden kötü davranışlar gören kadınları korumaya yönelik çalışmalar yürütmüştür. Halen, grup içi ilişkiler ve gruplar için liderlik seminerleri düzenleyen bir merkezin sahibi ve yöneticisidir.

Bir Kadın Bir Erkek - Birliktelik Mi, Yalnızlık Mı - Susan Page - Ana Fikri Yorumları